Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Trzaskowski chce odsunąć budowę CPK. Horała: to wbrew polskiej racji stanu

97
Podziel się

Przesunięcie w czasie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego to działanie wbrew polskiej racji stanu - twierdzi Marcin Horała, wiceminister i pełnomocnik rządu ds. tej właśnie inwestycji. I atakuje Rafała Trzaskowskiego, który uznaje, że CPK nie jest w tej chwili niezbędne.

Marcin Horała twierdzi, że Rafał Trzaskowski działa wbrew polskiej racji stanu. Wszystko dlatego, że chciałby przesunąć budowę CPK
Marcin Horała twierdzi, że Rafał Trzaskowski działa wbrew polskiej racji stanu. Wszystko dlatego, że chciałby przesunąć budowę CPK (PAP)
bEpMwUCZ

Jak pisze Polska Agencja Prasowa, pomysł Rafała Trzaskowskiego nie spodobał się Marcinowi Horale.

Pełnomocnik ds. budowy CPK stwierdził w TVP Info, że przez opóźnienie budowy pieniądze "zamiast do Polski, mogą popłynąć do innych krajów".

- To jest jasne postawienie się pana Trzaskowskiego po stronie przeciwnej polskiej racji stanu, bo chce aby miliardy euro nie trafiły do Polski, nie przełożyły się na zarobki Polaków, tylko poszły do innych krajów - powiedział Horała.

bEpMwUDb
Zobacz także: Budowa CPK. "Zawsze jest głośno przed wyborami"

Przypomnijmy, że Rafał Trzaskowski postuluje, by w dobie kryzysu zastanowić się nad wielkimi inwestycjami infrastrukturalnymi i ewentualnie odłożyć je nieco w czasie. Zamiast tego należałoby się jego zdaniem skupić na inwestycjach "za rogiem" i wsparciu rynku pracy czy służby zdrowia.

Obóz rządzący prezentuje jednak inne stanowisko. - CPK to zarówno wymiar bezpieczeństwa, to jest bardzo dobry interes dla Polski, to miliardy przyciągnięte dla Polski (...), to wreszcie zwalczanie wykluczeń komunikacyjnych (...). Prawie każdy mieszkaniec Polski zyska na tym programie inwestycyjnym. Jeśli pan Trzaskowski chce go zlikwidować, to chce po prostu zaszkodzić Polsce - powiedział Marcin Horała.

bEpMwUDh

Centralny Port Komunikacyjny ma być kołem zamachowym polskiej gospodarki. W ramach inwestycji ma powstać nie tylko ogromne lotnisko, ale też sieć szybkiej kolei i nowe drogi. Tak to przedstawia rząd. A co o tym myślą Polacy? Sprawdziliśmy to w naszym sondażu kilka tygodni temu.

Wyniki są niejednoznaczne. Na pytanie: "czy popierasz budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce?" 39 proc. badanych odpowiedziało pozytywnie. Z tego 16 proc. jest zdecydowanie za, a 23 proc. - raczej za.

33 proc. przepytanych osób jest przeciwko budowie CPK (11 proc. odpowiada, że "raczej" nie popiera inwestycji, a 22 proc. - "zdecydowanie" jej nie popiera). 28 proc. Polaków uważa natomiast, że trudno na to pytanie odpowiedzieć.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpMwUDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(97)
So
rok temu
Dał głos specjalista od niczego poza dojną zmianą dla siebie jak do chwili nic nie zrobił.
ania121
rok temu
PRECZ z CPK. Boże chroń nasze rodziny i domy przed wyburzeniem pod linie kolejowe do CPK.
ChaHoł
rok temu
Ha Ha Ha. Proponuję zacząć budować platformę startową rakiet kosmicznych. To dopiero racja stanu. Te metale na księżycu, na kometach i Wenus. Jak to dobrze Horała, że ty nie decydujesz o Polskiej Racji Stanu. Puścicie nas z torbami Pisiaki.
bEpMwUDD
BumBa
rok temu
Wy wybudujecie jakieś CPK jak w centrum Polski wyrośnie 100 metrowy kaktus. Czubki Pisowskiej Komuny
mir
rok temu
Za dużo horyłki panie Horała.
...
Następna strona