Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marek Kacprzak,Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Prace nad CPK bez zakłóceń. "To będzie stymulator gospodarki w latach kryzysu"

- Pieniądze na CPK są niezagrożone. Jesteśmy na etapie przygotowania tej inwestycji. Były głosy opozycji, żeby przesunąć środki z CPK na walkę z epidemią. Otóż w tym roku koszt budowy CPK dla budżetu państwa wynosi zero złotych - mówił w programie "Newsroom WP" Marcin Horała, minister ds. CPK. - Mamy prace przygotowawcze, konsultacje społeczne. Robimy to siłami kapitału własnego spółki CPK. Nie ma tu żadnego kosztu dla budżetu, więc nie ma nic do zyskania tu i teraz na walkę z epidemią. Natomiast ten program będzie jednym z ogromnych stymulatorów gospodarki w nadchodzących latach, kiedy z tego kryzysu spowodowanego epidemią będziemy wychodzili - wyjaśnił. Jak dodał, założenie jest takie, że lotnisko będzie budowane przez spółkę z kontrolą polską. Ma to zapewnić siłę napędową gospodarki i absorbowanie know-how do Polski.

KOMENTARZE
(158)
Kol
3 lata temu
Ma być tam agentura izraelska
Triari
4 lata temu
CPK było planowane już za PRL. Jesteśmy mocno spóźnieni z tą inwestycją.
Daniłło
4 lata temu
Pieniądze są niezagrożone panie Horała :-) Oczywiście mówimy o pieniądzach dla zarządu. Prawda?
zozo
4 lata temu
Wcześniej zaprzyjaźnione ludki wykupiły ziemie gdzie ma być lotnisko a teraz sprzedadzą ją NAM (znaczy się państwu) za X razy więcej i to będzie ta "stymulacja" ale tylko dla wybranych.
The Fakts
4 lata temu
Polska to hub lotniczy UE i Trójmorza. W Polsce przecina się transport z północy na południe i ze wschodzi na zachód Euro- Azji. Dlatego wszyscy czekają na CPK. Polska jest tygrysem gospodarczym UE.
...
Następna strona