Trwa ładowanie...
bEDQIPpN
Notowania
Przejdź na

Prace nad CPK bez zakłóceń. "To będzie stymulator gospodarki w latach kryzysu"

- Pieniądze na CPK są niezagrożone. Jesteśmy na etapie przygotowania tej inwestycji. Były głosy opozycji, żeby przesunąć środki z CPK na walkę z epidemią. Otóż w tym roku koszt budowy CPK dla budżetu państwa wynosi zero złotych - mówił w programie "Newsroom WP" Marcin Horała, minister ds. CPK. - Mamy prace przygotowawcze, konsultacje społeczne. Robimy to siłami kapitału własnego spółki CPK. Nie ma tu żadnego kosztu dla budżetu, więc nie ma nic do zyskania tu i teraz na walkę z epidemią. Natomiast ten program będzie jednym z ogromnych stymulatorów gospodarki w nadchodzących latach, kiedy z tego kryzysu spowodowanego epidemią będziemy wychodzili - wyjaśnił. Jak dodał, założenie jest takie, że lotnisko będzie budowane przez spółkę z kontrolą polską. Ma to zapewnić siłę napędową gospodarki i absorbowanie know-how do Polski.

0
0
158
Podziel się
Komentarze (158)
zobacz więcej komentarzy (158)
bEDQIPpZ
KOMENTARZE
(158)
Kol
rok temu
Ma być tam agentura izraelska
Triari
rok temu
CPK było planowane już za PRL. Jesteśmy mocno spóźnieni z tą inwestycją.
Daniłło
rok temu
Pieniądze są niezagrożone panie Horała :-) Oczywiście mówimy o pieniądzach dla zarządu. Prawda?
bEDQIPqr
zozo
rok temu
Wcześniej zaprzyjaźnione ludki wykupiły ziemie gdzie ma być lotnisko a teraz sprzedadzą ją NAM (znaczy się państwu) za X razy więcej i to będzie ta "stymulacja" ale tylko dla wybranych.
The Fakts
rok temu
Polska to hub lotniczy UE i Trójmorza. W Polsce przecina się transport z północy na południe i ze wschodzi na zachód Euro- Azji. Dlatego wszyscy czekają na CPK. Polska jest tygrysem gospodarczym UE.
...
Następna strona