Notowania

Tadeusz Kościński i jego pomysł na resort finansów. E-skarbówka i e-paragony

Nowy minister finansów Tadeusz Kościński zdradził, jaki ma pomysł na swój resort. Wśród planów znajdziemy m.in. e-paragony, kasy on-line czy e-urząd skarbowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Tadeusz Kościński na stanowisku ministra finansów zastąpił Jerzego Kwiecińskiego (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Kościński udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej.

- Bazując na osiągnięcia moich poprzedników z ostatnich czterech latach, musimy przejść do kolejnego etapu - udoskonalić system podatkowy, administrację i legislację, by odpowiadały wyzwaniom XXI wieku - powiedział minister finansów.

Jak dodał, jego celem jest "taka administracja publiczna, która wspiera podatnika w budowie dobrobytu i bezpieczeństwa jego własnego i całego państwa".

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Możemy się zająć tworzeniem takich rozwiązań jak elektroniczne paragony i faktury, kasy online w formie oprogramowania czy kompleksowy e-Urząd Skarbowy, gdyż w ciągu ostatnich czterech lat wykonano pracę u podstaw - powiedział Kościński, cytowany przez PAP.

Szef resortu chwali dokonania poprzedników, w tym przede wszystkim wprowadzenie Krajowej Administracji Skarbowej.

Cen energii zostały w tym roku zamrożone na poziomie tych z 2018 r.
Ceny prądu w 2020 r. Decyzje na ostatnią chwilę

- Kilka lat temu zaczęliśmy głośno mówić, że trzeba skończyć z rajami podatkowymi, że trzeba walczyć z mafiami VAT. Dziś powtarza to cała Europa, korzystając przy tym z naszych doświadczeń i rozwiązań. Teraz czas na udoskonalanie naszej pracy, na zmiany, które sygnalizują nam sami podatnicy, a w szczególności przedsiębiorcy - powiedział.

Podkreślał jednocześnie, że chciałby, żeby fiskus i cały system podatkowy był bardziej przyjazny. Bazą ma tu być choćby program Twój e-PIT, który "miałby się zmienić w e-urząd skarbowy".

O obniżce podatków nie chciał jednak mówić. Żadna deklaracja w tej kwestii nie padła. Przypomnijmy jednak, że w rozmowie z money.pl tuż po nominacji Tadeusz Kościński mówił, że podwyżek podatków nie będzie.

15 mln gospodarstw domowych ma automatycznie zamrożone ceny na 2019 rok.
Ceny prądu. Korekta umów o czasie

- To, czego najbardziej teraz potrzebujemy, to zmiana modelu obsługi podatników z systemu nazwijmy to "urzędowego" na model wspierający podatników, bardziej doradczy, który znamy np. z instytucji finansowych - powiedział Tadeusz Kościński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2019

RobolJak kupujesz zapałki dostajesz paragon. Jak bierzesz kase z bankomatu dostajesz kwit ale nie ma tam słowa o prowizji jaką bank pobrał . czy to nie … Czytaj całość

18-11-2019

HaniaSkoro chce tak by było wszystko e to dlaczego trzeba do urzedu biegac po rożne akty i za nie bulić skoro mozna sobie rownie dobrze taki papier … Czytaj całość

20-11-2019

BlokadaKontŻadne e-pieniądze. Jeżeli nie mamy gotówki do dyspozycji stajemy się niewolnikami rządu. Masz kasę na koncie i np fałszywe oskarżenie przeciwko ciebie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)