Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Tarcza 4.0. Nocna poprawka pozwala dać dopłaty Kościołowi i związkom wyznaniowym

341
Podziel się

W nocy ze środy na czwartek sejmowa komisja przegłosowała zapisy w nowej wersji tarczy antykryzysowej, które pomogą Kościołowi.

Pieniądze z "tarczy 4.0" będą mogły być kierowane także do kościołów i związków wyznaniowych
Pieniądze z "tarczy 4.0" będą mogły być kierowane także do kościołów i związków wyznaniowych (money.pl)
bErxUWjp

Podczas nocnego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przyjętych został szereg poprawek. W tym zaproponowana przez PiS poprawka, która rozszerza grono uprawnionych do przyjmowania rządowej pomocy w ramach przygotowywanej w tej chwili "tarczy 4.0".

Jak tłumaczy TVN24, do punktu o dopłatach do oprocentowania kredytów, udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom, dołączono zapis, że "jednostki organizacyjne kościoła, związki wyznaniowe oraz kościelna osoba prawna" mogą "zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony pracy" ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na "dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym".

Na pojawienie się tej poprawki zwróciła uwagę posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek. "Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych" - napisała na Twitterze.

bErxUWjr
Zobacz także: Obejrzyj też: Firmy zwalniają w czasach koronawirusa. Nawet 600 tys. osób mogło dostać wypowiedzenie

"Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym" - skomentowała. "Kościół ma liczne źródła finansowania, a Komisja Finansów nocną poprawką otworzyła drogę do pomocy finansowej kościelnym biznesom, Rydzykowi też - dodała w czwartek rano.

bErxUWjx

Serwis next.gazeta.pl cytuje Henryka Kowalczyka, posła PiS przewodniczącego pracom komisji, który tłumaczył tę zmianę tak: - "Kościół jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii. Ma osoby zatrudnione".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErxUWjS
KOMENTARZE
(341)
Mirek
rok temu
To jest właśnie czarna dziura budżetowa
ateista
rok temu
Pedofile i łupieżcy będą dalej łupić podatnika.
Gts1
rok temu
Panowie w sukienkach zawsze tylko biorą, za to nigdy nic nie dają...
bErxUWjT
Tak
rok temu
Ksiądz i polityk to najgorsza ku ... ! Jaka chodzi po ziemi !
SVII
rok temu
Mnie najbardziej śmieszy jedno. Potrzebują pieniążków i spoko. Ale ile razy słucham niedzielnych kazań tyle razy słyszę słowa krytyki kościoła w kierunku konsumpcjonizmu, materializmu i gloryfikacji pieniądza. To jak to jest? Kościół wytyka ludziom nadmierne przywiązanie do dóbr materialnych, ale sam nie potrafi się od nich oderwać choćby na chwilę i zacisnąć pasa skoro normalni ludzie też tak robią? Zawsze mówiłem że księża żyją pod kolorowym kloszem i tak naprawdę nie znają ludzkich problemów...do czasu epidemii kiedy sami zaczęli doświadczać tego co normalny czlowiek
...
Następna strona