Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza 4.0. Nocna poprawka pozwala dać dopłaty Kościołowi i związkom wyznaniowym

W nocy ze środy na czwartek sejmowa komisja przegłosowała zapisy w nowej wersji tarczy antykryzysowej, które pomogą Kościołowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Pieniądze z "tarczy 4.0" będą mogły być kierowane także do kościołów i związków wyznaniowych

Podczas nocnego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przyjętych został szereg poprawek. W tym zaproponowana przez PiS poprawka, która rozszerza grono uprawnionych do przyjmowania rządowej pomocy w ramach przygotowywanej w tej chwili "tarczy 4.0".

Jak tłumaczy TVN24, do punktu o dopłatach do oprocentowania kredytów, udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom, dołączono zapis, że "jednostki organizacyjne kościoła, związki wyznaniowe oraz kościelna osoba prawna" mogą "zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony pracy" ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na "dofinansowanie wynagrodzenia pracowników objętych przestojem ekonomicznym".

Na pojawienie się tej poprawki zwróciła uwagę posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek. "Co robi poprawka o włączeniu związków wyznaniowych w benefity kolejnej tarczy antykryzysowej? Wjeżdża o 1.00 w nocy na Komisję Finansów Publicznych" - napisała na Twitterze.

Obejrzyj też: Firmy zwalniają w czasach koronawirusa. Nawet 600 tys. osób mogło dostać wypowiedzenie

"Zabierać pracownikom, dawać biznesom kościelnym" - skomentowała. "Kościół ma liczne źródła finansowania, a Komisja Finansów nocną poprawką otworzyła drogę do pomocy finansowej kościelnym biznesom, Rydzykowi też - dodała w czwartek rano.

Serwis next.gazeta.pl cytuje Henryka Kowalczyka, posła PiS przewodniczącego pracom komisji, który tłumaczył tę zmianę tak: - "Kościół jest wyjątkowo pozbawiony przychodów w okresie epidemii. Ma osoby zatrudnione".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-05-2020

manBrawo, Kościoły też zatrudniają pracowników a przychody spadły z powodu koronawirusa . Dlaczego miałyby być dyskryminowane.

28-05-2020

+/-Biskupi tupnęli nogą i rządzący wpadli w panikę - proboszczowie nie będą agitować za PiS-em! Czy ktokolwiek ma wątpliwości, że PiS sprzedał Polskę … Czytaj całość

28-05-2020

JOLKAKsięża ! Na truskawki !!!!!!!! Jak pobrudzicie te wypielęgnowane , tłuściutkie łapki , docenicie pracę Polaków -szaraków i obniżycie ceny za pochówki … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (341)