Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. wz
|
aktualizacja

Tarcza antykryzysowa. Emilewicz twardo: nie będzie kolejnych programów wsparcia

367
Podziel się

Nie będzie kolejnych programów wsparcia dla firm poszkodowanych w czasie kryzysu - zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w "Kwadransie Politycznym" TVP1.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. (KPRM)
bCYatGpx

Zdaniem Jadwigi Emilewicz nie ma potrzeby wprowadzania nowych rodzajów wsparcia dla firm.

- Dotychczasowe instrumenty wsparcia cały czas pracują, na rynek wpłynęło 130 mld złotych - powiedziała wicepremier.

Pytania o kolejne programy pomocowe posypały się wczoraj po tym, jak niektóre powiaty zostały objęte restrykcjami z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem.

bCYatGpz

mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

- Nie zamknęliśmy żadnych zakładów produkcyjnych. Są ograniczenia w zakresie dystansu społecznego, ograniczyliśmy też działania klubów, barów czy dyskotek, które jak się okazało stały się ogniskami zakażeń - powiedziała Emilewicz. - Musimy nauczyć się egzekwować te obostrzenia, które już funkcjonują.

Jak dodała wicepremier, firmy z obszarów objętych szczególnymi restrykcjami nadal mogą wnioskować o wsparcie z istniejących programów pomocowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bCYatGqa
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(367)
Patt
miesiąc temu
po wyborach, zatem już nic nie trzeba. Nie ma pomocy, nie ma podatków i gitara.
OLO
miesiąc temu
Oczywiście, że obecnie nic nie zamknęli, tylko nie otwarli jeszcze wszystkiego po pierwszym zamknięciu. Targi, sympozja, konferencje nadal nie mogą się odbywać, czyli 500 000 ludzi jest bez pracy. Co za fałsz i obłuda.
Ted
miesiąc temu
Obiboki do roboty, a nie liczyć na to że rząd coś da. Mam nadzieję że skończy się rozdawnictwo.
bCYatGqb
Te
miesiąc temu
No jak to , jak to? A tyle kiełbasy miało być 🤣
t474
miesiąc temu
..hm...nawet bonów nie będzie..????....a ponoć jest tak świetnie z kasą państwowa..
Najnowsze komentarze (367)
Szumi
miesiąc temu
3/4 z tej kwoty do Szumiego z rodziną:)
TOLEK
miesiąc temu
Takich Ministrów nam potrzeba. Brawo p. Jadwigo Emilewicz !!! -- Do roboty sie wziasc a nie wykorzystywac pandemie w coraz wiekszych zadaniach pomocowych od rzadu, Nie zamykaja zadnych zakladow
Robi
miesiąc temu
Wszystkie budżety są ograniczone i słusznie, że rząd nie będzie więcej kasy wydawał. Gospodarka da sobie radę , wystarczy że będzie rozsądnie i uczciwie wydawał
mirek
miesiąc temu
to opozycja zadowolona, zawsze wrzeszczeli , że rząd wspiera ludzi i zadłuża państwo. -- Jak głosują na Trzaskowskiego to niech i teraz daje ,POKO nie da nic bo sami zabiorą jak to robili przez 8 lat
gustawo
miesiąc temu
ile można morze by unia coś w końcu zrobiła a nie zajmowała się jak Polsce dowalić
Jan Kowalski
miesiąc temu
lepiej wesprzyjcie zwykłych pracowników , a nie tych wyzyskiwaczy pracodawców ...komentarz dotyczy prywaciarzy , pracownicy firm państwowych żyją w innej rzeczywistości !!!!!!
silikon
miesiąc temu
z powodu braku imprez i reklam z udziałem hostess itd. nikt nie umarł i nie umrze, po prostu trzeba się wziąć do uczciwej pracy pseudo biznesmeni i pseudo artyści, a nie czekać że inni będą na was pracować, szukają ludzi do zbiorów, do handlu, hurtowni itp
Lucy
miesiąc temu
Jeszcze wam mało dofinansowań??? Kiedy Platforma cokolwiek dopłaciła przedsiębiorcom??? W przypadku zniszczeń po powodzi, czy po huraganach nie dostaliście nic!!! Tusk nie dał złamanego grosza, bo nigdy nie było pieniędzy!!! A teraz ci rzeczywiście poszkodowani mieli możliwość pozyskania na prawdę dużych pieniędzy w przeciągu kilku dni. Co za pazerny naród!!!
bCYatGpT
Ewa
miesiąc temu
Jaka pomoc skoro wszystko już działa ????, wszyscy pracują , ludzie wyluzowani .... wirusa mają w głębokim rowie ! W moim zakładzie wszystko działało non stop , produkcja szła pełną parą , towary odbierane , wiem ze płacone a pracodawca pod płaszczykiem epidemii uwalił pensje i i tylko szuka gdzie by jaka pomoc dostać !! POlski pracodawca to w większości burak , oszust i kombinator . Pomagać ale sprawdzać kto łapy wyciąga bo większość całej pomocy trafiła do firm które nic a nic nie ucierpiały i przez nie cierpią inne firmy które naprawdę znalazły się w trudnej sytuacji !!!!
Janek Pawełek...
miesiąc temu
Kiedy wiadomo, że wybory się skończyły? Kiedy rządzący zaczynają mówić o tym, że czegoś nie zrobią, nie da się, nie można itp.
Jarosław
miesiąc temu
Zabrać przedsiębiorcom i pracującym, dać bezrobotnym i partii.
Obywatel
miesiąc temu
NIE dla zamykania ludzi w domach. NIE dla zatrzymywania gospodarki. NIE dla drukowania pustych pieniędzy z powietrza. Koniec, miarka się przebrała.
Mateusz
miesiąc temu
Po co Polakom pomoc od rządu, skoro już wybrano dudę? Następna pomoc przd wyborami za 3 lata. Do tego czasu miska ryżu i mirabelki
pisowskiWUJ
miesiąc temu
Twardość tej Pani świadczy o bonie 500+
...
Następna strona