Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Minister Maląg: Nie zamierzamy wycofać się z programu 500+

- Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa, ten program to inwestycja w polskie rodziny - zaznaczyła podczas briefingu w KPRM Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Podkreśliła, że rząd nie zamierza wycofać się z 500+.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM)
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg. (Fot: Adam Guz/KPRM)

- Świadczenie 500+ funkcjonuje cztery lata. Już ponad 100 mld zł trafiło do rodzin. Absolutnie nie zamierzamy się wycofywać z tego programu. To dziś inwestycja w polskie rodziny - mówiła podczas briefingu w KPRM Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marena Maląg.

Dodała, że miesiąc w miesiąc to wsparcie trafia do 6,5 mln dzieci. - Dziś świadczenie ma inny wymiar. Wspiera rodziny w tym trudnym czasie w codziennym funkcjonowaniu.

Szefowa resortu rodziny i pracy zaznaczyła, że sytuacja jest trudna. Na dziś potrzeba wsparcia dla rodzin, dla pracowników i pracodawców. - Bezrobocie analizujemy każdego dnia. Dziś te wskaźniki są niewiarygodne. Gdybyśmy porównali rok do roku to wskaźnik wręcz się obniżył. Ale realne wskaźniki będziemy widzieć na koniec kwietnia, a nawet z początkiem maja. Pracodawcy już zapowiedzieli możliwe zwolnienia. Dziś mówienie, że sytuacja jest dobra byłoby nieodpowiedzialne. Na pewno będzie wzrost bezrobocia, musimy się na to przygotować - mówiła minister.

Tarcza antykryzysowa. "Wielu przedsiębiorcom nie pomoże. Przez polityków"

Poinformowała również o realizacji programu tzw. tarczy antykryzysowej. - Tarcza zadziała. Pomoc nadeszła w odpowiednim czasie i zakresie - podkreśliła. - Wyciągaliśmy wnioski, które doprowadziły do wprowadzenia nowych rozwiązań - dodała.

- Na ten moment wpłynęło prawie 340 tys. wniosków o wsparcie z różnych instrumentów. Najwięcej, bo blisko 247 tys. dotyczy zwolnienia ze składek ZUS. Mikroprzedsiębiorcy złożyli ponad 30,6 tys. wniosków o niskooprocentowaną pożyczkę. Pożyczkę, która po spełnieniu warunków, może zostać umorzona - wyliczyła minister pracy.

- Nie zapomnieliśmy o samozatrudnionych oraz o osobach na umowach cywilnoprawnych. Złożono już ponad 56 tys. na świadczenie postojowe - podała Marlena Maląg.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-04-2020

SkandalA jak pienidzy zabraknie na wyplaty na zasilki dla bezrobotnych, to co zrobicie ? Nie wyplacicie ludziom zasilku, ktorzy uczciwie placili podatki, czy … Czytaj całość

07-04-2020

dronZa darmo pieniądze dawać jest ok?. Ale pracownikom chcecie pensje obniżać. Morawiecki mówił o nowych podatkach. Skąd weźmiecie na te + jak firmy … Czytaj całość

07-04-2020

farA co niby miała powiedzieć...

Rozwiń komentarze (285)