Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Tarcza finansowa. 53,4 mld zł dla mikrofirm

9
Podziel się:

Pomoc w ramach tarczy finansowej otrzymało ponad 290 tys. firm. Na ich konta wypłacono 53,4 mld zł.

Z pomoc skorzystało już blisko 300 tys. małych firm.
Z pomoc skorzystało już blisko 300 tys. małych firm. (money.pl)

"Po prawie dwóch miesiącach działania tarczy finansowej do ponad 290 tys. przedsiębiorstw trafiło 53,4 mld zł. Mikrofirmy otrzymały wsparcie w wysokości 15,9 mld zł, a małe i średnie przedsiębiorstwa 37,5 mld zł" - podał PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy, czyli te zatrudniające co najmniej 1 pracownika, oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł.

Z subwencji mogą skorzystać firmy, które w związku z COVID-19 dotknął spadek przychodów o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75 proc. subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności. PFR rozpoczął też wdrażanie tarczy finansowej dla dużych firm.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(9)
andrzej
4 lata temu
Cieszę się, że tarcza finansowa powstała i działa, bo niesie realną pomoc jak np mnie. Cały wniosek by było szybciej miałem przez stronę banku, a do tego jeszcze infolinia z ogarniętymi osobami 800 800 120. Zresztą na stronie PFR też było sporo przydatnych informacji.
Milena
4 lata temu
Dużo osób otrzymało wsparcie to prawda. Sama dostałam w kilka dni pieniądze na konto. Jak ktoś ma problemy z wypisaniem wniosku, albo nie jest pewien o jaką pomoc moze sie ubiegac to na stronie PFR znajdzie wszelkie informacje, można też skorzystać z dedykowanej infolinii.
Fdsa
4 lata temu
Przecież koronawirus pierdyknol w bankomaty
Rozczarowany
4 lata temu
Mój klient czeka od początku maja. Tarcza odpowiada obrót 0, jest zaświadczenie z US na właściwą kwotę obrotu, złożone ileś wniosków, reklamacja przez bank, czeka na odpowiedź z tarczy już 24 dni. Dla niego to porażka.
maule
4 lata temu
średnio (mikro i mała) firma dostała ok 184 tys zł coś jest nie tak. Znam ludzi którzy składali wnioski i nie dostali wsparcia lub rezygnowali ze względu na biurokrację