Trwa ładowanie...
bDIbdcyJ

Notowania

Tarcza Finansowa – Wszystkie wiadomości

20.02.2021 9:12

TARCZA FINANSOWA PFR
 / 
Nie dostałeś tarczy PFR? Możesz się odwołać

PFR pozytywnie rozpatrzył 470 odwołań w sprawie tarczy 2.0. - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że nie zapadły żadne decyzje o przedłużeniu wsparcia dla firm z Tarczy PFR 2.0.

26
27.01.2021 9:12

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Pomoc dla przedsiębiorców. Prezes PFR: nie rozumiem buntu przedsiębiorców

Prezes PFR Paweł Borys zapewnił, że kierowana przez niego instytucja nie wystąpiła jeszcze wobec żadnego przedsiębiorcy o zwrot przyznanej wiosna subwencji w ramach tarczy finansowej. Przy spełnieniu warunków nie wyklucza jednak takiego scenariusza.

21
16.01.2021 7:25

KRYZYS
 / 
Tarcza PFR 2.0 nie dla każdego. "W naszej branży większość osób ma działalność. To nas wyklucza"

Od piątku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie z tarczy finansowej 2.0. O wypłacie środków decydować będzie m.in. kod PKD. Choć dużo firm kwalifikuje się do otrzymania pomocy, część i tak nie zobaczy ani złotówki. - Pomoc jest przewidziana tylko dla firm, które zatrudniają pracowników. U nas wszyscy mają działalność – mówi właściciel szkoły nauki pływania.

5
15.01.2021 10:24

TARCZA FINANSOWA
 / 
"Szantaż" i "zasady niezgodne z prawem". Burza po wpisie szefa PFR

Prezes PFR przypomina, że przedsiębiorcy, którzy mimo zakazu wznowią w najbliższych dniach działalność, stracą szansę na dofinansowanie z ruszającej w piątek tarczy finansowej 2.0. Przedsiębiorcy mówią wprost: to szantaż i pytają, co zrobi PFR, gdy sądy masowo zaczną przyznawać firmom rację.

18
14.01.2021 14:21

TARCZA FINANSOWA
 / 
O północy startuje tarcza PFR 2.0. Jej wartość to ok. 13 mld złotych

W nocy z czwartku na piątek uruchomiona zostanie Tarcza Finansowa 2.0 PFR. Szef Funduszu, Paweł Borys podkreśla, że warunki uzyskania subwencji są prawie takie same, jak w pierwszej tarczy. Wprowadzono kilka zmian na korzyść przedsiębiorców.

bDIbdcyL
26
12.01.2021 11:05

STUDENCI
 / 
Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy

Rząd chwali się miliardami przekazanymi na wsparcie biznesu w kryzysie, jednak do wielu przedsiębiorców pomoc nie dotarła. - Obserwuję, co przedstawiciele rządu mówią na konferencjach prasowych, a nawet na spotkaniach z nami. Nowy lockdown jest od 24 października, minister Gowin mówił wtedy, że nikt nie pozostanie bez pomocy, pieniądze będą na kontach już w listopadzie. Jest styczeń, a nikt nic nie otrzymał - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Poza tym zapisy w tarczy 6.0 to może szczegóły, ale są rozstrzygające. Dam przykład - wspomaganie wynagrodzeń pracowników. Nagle pojawił się zapis, że to tylko ozusowane wynagrodzenia mogą być wspomagane. Wyeliminowano tym grupę studentów, których nawet nie można zarejestrować w ZUS-ie, bo takie są polskie przepisy. Przez to nie ma żadnego dofinansowania do ich wynagrodzeń. Na spotkaniu z minister Semeniuk powiedziała, że studenci nic nie dostaną, bo to jest za drogie. Za drogie? Dla kogo? Dla tych młodych ludzi, którzy pracują w kawiarniach, żeby sfinansować studia, czy dla przedsiębiorstw, które wypłacają im pensje bez wsparcia? W naszym przypadku to jest 70 proc. pracowników - podkreślił Ringer w rozmowie z money.pl.

15
11.01.2021 8:47

MTSL
 / 
Money. To się liczy. Tarcza PFR 2.0. Ruszają wypłaty

Dziś w programie gościem będzie Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Rozmawiamy m.in. o pieniądzach z nowej tarczy finansowej i Pracowniczych Planach Kapitałowych. Zapraszamy od 9.15.

17
07.01.2021 19:57

POMOC PAŃSTWA
 / 
Tarcza finansowa 2.0. Od 15 stycznia skorzystają z niej kolejne przedsiębiorstwa

Od 15 stycznia z tzw. tarczy finansowej PFR 2.0 skorzystają takie branże, jak m.in. eventowa, florystyczna i ślubna oraz drukarnie - przypomina resort rozwoju, pracy i technologii. Z nowej edycji tarczy może skorzystać nawet do 70 tys. przedsiębiorstw.

104
05.01.2021 15:52

KORONAWIRUS
 / 
Umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla części branż. Rząd szykuje nową pomoc

Pełne umorzenie pożyczek zaciągniętych w ramach Tarczy Finansowej PFR - takie jest założenie nowego rządowego projektu. Z tego rozwiązania mają skorzystać małe i średnie firmy działające w branżach szczególnie dotkniętych obostrzeniami i restrykcjami. Nowe rozwiązanie pochłonie nawet 7,5 mld złotych.

bDIbdcyR
6
23.12.2020 19:31

TARCZA FINANSOWA
 / 
Koronawirus. Wsparcie dla hotelarzy i transportu ma zielone światło od Komisji Europejskiej

Do mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich firm działających m.in. w sektorze handlu detalicznego, sektorze hotelarskim, rekreacyjnym i transportowym już wkrótce popłyną państwowe środki z tzw. Tarczy Finansowej 2.0. Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy przedsiębiorcom.

82
22.12.2020 8:53

COVID-19
 / 
Koronakryzys. Semeniuk: środki finansowe będą, ale to nie worek bez dna

- Wiele branż czeka długi kryzys - przyznała Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w MRPiT. Zapowiedziała, że pomoc będzie, ale dodała, że "budżet nie jest z gumy".

5
14.12.2020 18:40

TARCZA FINANSOWA
 / 
Polski Fundusz Rozwoju pozyskał 2,5 mld zł z emisji obligacji. Sfinansują Tarczę Finansową

Polski Fundusz Rozwoju wyemitował papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł. Emisja pomoże sfinansować rządowy program Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

93
30.11.2020 12:30

TURYSTYKA
 / 
Zapłacili 100 mln zł podatków. Z rządowej pomocy dostali niewiele

Branża hotelarska sprzeciwia się działaniom rządu. Liczy na większe wsparcie lub umożliwienie prowadzenia działalności. - Jako duży przedsiębiorca, który inwestował dziesiątki, a nawet setki milionów złotych w hotelarstwo, jestem rozczarowany. Dostaliśmy mniej niż złotówkę wsparcia na jednego pracownika, to znikome kwoty. A niektórzy mali hotelarze dostawali miliony, a te miliony mają być im umorzone, więc paradoksalnie nie są w tak złej sytuacji. Uważam, że jest to naruszenie zasady konkurencji i powinno to zupełnie inaczej wyglądać - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski współzałożyciel holdingu Zdrojowa Invest & Hotels. - Jak inwestowaliśmy miliony, to byliśmy partnerem, teraz jesteśmy petentem. W jednym przypadku dostaliśmy odroczenie płatności, ale później naliczono nam karne odsetki. Zupełny absurd - podkreślił. Pytany o podatki, jakie jego holding zostawił w Polsce, przyznał, że jest to kwota przekraczająca 100 mln zł. - W ciągu ostatnich lat zapłaciliśmy grubo ponad 100 mln zł podatków. Z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej dostaliśmy łącznie kilkaset tysięcy złotych. W rozmowach z rządem przedstawiamy ten problem, ale paradoks jest taki, że średniej wielkości hotel dostaje 3,5 mln zł, których nie będzie musiał oddawać. To jest absurdalne, bo to duże podmioty najczęściej prowadzą inwestycje. Jeśli państwo nie chce, żeby duże firmy prowadziły inwestycje, no to taka będzie tego konsekwencja. My na pewno wstrzymamy nasze inwestycje. Mamy dwa obiekty, których realizację kończymy, musimy to zrealizować, bo mamy umowy. Pozostałe, nowe inwestycje, które mieliśmy w planach, nie zostaną zrealizowane - powiedział Wróblewski w rozmowie z money.pl.

bDIbdcyS
15
30.11.2020 9:23

PFR
 / 
Absurdy tarczy PFF. Pomoc tylko dla wybranych

Na pomoc z tarczy PFR mogą liczyć wszyscy handlarze z targowisk. Z kolei właściciele wielu sklepów w galeriach handlowych nie będą mieć przywilejów.

5
26.11.2020 15:17

POMOC PAŃSTWA
 / 
Tarcza finansowa PFR 2.0. "Punktowa pomoc to dobre rozwiązanie"

- Tarcza punktowa, jaką jest tarcza 2.0, to dobre rozwiązanie, bo pomoc jest kierowana dokładnie tam, gdzie problemy są największe - ocenia przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich Marek Kowalski. Ze słów premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że pomoc ma trafić do ok. 40 branż.

4
18.11.2020 20:17

GOSPODARKA
 / 
Fundusz Zwrotów. Branża eventowa chce uzyskać z niego środki za odwołane targi i kongresy

Branża eventowa apeluje o uruchomienie Funduszy Zwrotów. Oprócz tego chce ona również zwolnienia ze składek ZUS do marca 2021 roku i wypłacenia wsparcia z Polskiego Funduszu Rozwoju. Firmy postulują, aby wsparcie z PFR miało charakter kredytu obrotowego na okres 5 lat.

3
18.11.2020 16:45

KORONAWIRUS
 / 
Tarcza finansowa w praktyce. Część firm rezygnuje ze wsparcia

Tarcza finansowa PFR to kluczowe narzędzie rządu w walce o przetrwanie rodzimych przedsiębiorstw w dobie pandemii. Jak pokazuje praktyka, nie wszystkie firmy decydują się wyciągnąć rękę po pomoc.

8
16.11.2020 13:27

PFR
 / 
Nowa pomoc dla firm od stycznia. PFR czeka na zgodę Brukseli

PFR liczy na to, że zgoda Komisji Europejskiej na uruchomienie nowego pakietu pomocy zostanie wydana do połowy grudnia. Oznaczałoby to, ze program wsparcia będzie mógł ruszyć w styczniu.