Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Subwencje z tarczy umarzane. PFR wydał kilkadziesiąt tys. decyzji

5
Podziel się

W zeszłym tygodniu Polski Fundusz Rozwoju wydał pierwsze decyzje o umorzeniu subwencji udzielanych firmom w ramach tarczy finansowej. Zdaniem prezesa PFR, fundusz umorzy zdecydowaną większość subwencji.

Subwencje z tarczy umarzane. PFR wydał kilkadziesiąt tys. decyzji
PFR umarza subwencje. (PAP)
bEigFumZ

Jak mówił na antenie radia TOK FM szef PFR Paweł Borys, większość firm utrzymała poziom zatrudnienia, dlatego wskaźnik umorzeń powinien być wysoki.

- Każdy przedsiębiorca, który przed rokiem otrzymał subwencje finansowe z PFR powinien w swojej bankowości elektronicznej wejść, zapoznać się z formularzem, złożyć wniosek o umorzenie. Ponad 150 tys. firm już to zrobiło i na podstawie tego będą wydawane decyzje o umorzeniu - powiedział Borys.

Na pytanie, czy PFR odrzucił już jakieś wnioski o umorzenie, Borys odparł, że takie sytuacje się zdarzają.

bEigFunb
Zobacz także: Umorzenia z subwencji ruszyły. "Mamy twarde dane, nie ma możliwości kombinowania"

- Przedsiębiorcy dostają informacje o konieczności złożenia dodatkowych dokumentów, dotyczy to kwestii pełnomocnictw, wyjaśnienia zatrudnienia bądź stwierdzonego ryzyka nadużyć, nieprawidłowości, w przypadku których prosimy Krajowa Administrację Skarbową o wykonanie kontroli bezpośrednio w firmie. Łącznie zidentyfikowaliśmy ok. 3 tys. takich firm, czyli poniżej 1 proc. wszystkich beneficjentów tarczy, tam, gdzie mamy wątpliwości co do złożonych oświadczeń lub identyfikujemy jakieś zagrożenia - poinformował.

W ramach tarczy PFR 348 tys. mikrofirm oraz małych, średnich przedsiębiorstw otrzymało częściowo bezzwrotne subwencje finansowe na łączną kwotę prawie 61 mld zł.

bEigFunh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEigFunC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
LILI
6 dni temu
STRASZNE PROBLEMY TECHNICZNE ZE STRONY BANKU, NIECZYTELNE WNIOSKI WPROWADZAJĄ W BŁĄD. CZESTO PRZEDSIEBIORCY MUSZĄ ODDAC CAŁĄ SUBWENCJE PRZEZ BANK KTORY WPROWADZA W BŁAD I WRECZ WYMUSZA WPISANIE KONKRETNYCH POZYCJI TAK ABY ZWRACAC PIENIADZE
kasia
2 tyg. temu
oddawać mi moje pieniadze po szczepieniu sie waszymi szczepionkami ledwo przezyłam łgacze od krzywdzenia ludzi ile magnezu mi wwalili i ledwo nie umarłam
SAMBA
2 tyg. temu
TAK KRÓTKI TERMIN NA ROZLICZENIE TO ABSURD ,JEDNOOSOBOWY PRZEDSIĘBIORCA WRACA PO COVIDZIE DO ŻYCIA I MOŻE SKAKAĆ Z OKNA BO ZA CHOLERĘ NIE ZWRÓCI KASY
bEigFunD
Subwencja
2 tyg. temu
Wszystko fajnie, ale nigdzie nie można znaleźć informacji co w przypadku gdy nie zatwierdzimy w naszej bankowości formularza o umorzenie (zwyczajnie przeoczymy 10-dniowy termin na podpisane formularza albo jak już zajrzeliśmy do bankowości to okazało się, że termin właśnie minął i formularz jest zablokowany) co wtedy ? cała subwencja do zwrotu, czy PFR wydaje decyzję na podstawie zaproponowanej (w niepodpisanym wniosku) kwoty ? Bank nic nie może i odsyła do PFR a infolinia PFR każe jedynie czekać na decyzję. miał kroś taki przypadek ?
Adam N 1973
2 tyg. temu
Wielu przedsiębiorców którzy POpierają Totalnych, nie miało problemu z braniem tarcz i dalej pluli na rząd, a często też ograniczyli etaty pracownikom o połowę, a za zaoszczędzone środki budują domy lub pojechali na Zanzibar