Trwa ładowanie...
bDIupTtx

Notowania

Pfr – Wszystkie wiadomości

12
16.02.2021 16:46

PANDEMIA
 / 
Koronawirus. Prezes PFR pisze o "emocjonalnym zmęczeniu" i chwali Polskę

"Gospodarczo damy radę, emocjonalnie duże zmęczenie pandemią" - napisał na Twitterze prezes PFR Paweł Borys. Pochwalił Polskę za świetną strategię gospodarczą w czasie pandemii, ale nie wszyscy komentujący tak ochoczo przyklasnęli.

10
04.02.2021 15:34

MARLENA MALĄG
 / 
Maląg: "Na ratowanie miejsc pracy poszły 182 mld zł"

- Do tej pory ponad 182 mld zł zostało przeznaczone na uratowanie ponad 6 mln miejsc pracy – powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

2
04.02.2021 15:21

PROGNOZY
 / 
Bezrobocie w Polsce. Paweł Borys z PFR: Kondycja rynku pracy najlepsza od dekady

Kondycja rynku pracy w Polsce jest najlepsza od dekady - komentuje dane o bezrobociu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Wcześniej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało dane, z których wynika, że szacowana stopa bezrobocia wzrosła.

15
03.02.2021 9:11

KORONAWIRUS
 / 
Prezes PFR o odbieraniu subwencji "krnąbrnym" przedsiębiorcom: zadziałamy z automatu

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju wyjaśnił, że dotąd nie doszło jeszcze do odebrania subwencji żadnej firmie, która wznowiła działalność wbrew zakazowi. Jeśli jednak decyzja GIS o nałożeniu kary uprawomocni się, PFR będzie musiał zadziałać z automatu i odebrać pieniądze.

26
27.01.2021 9:12

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Pomoc dla przedsiębiorców. Prezes PFR: nie rozumiem buntu przedsiębiorców

Prezes PFR Paweł Borys zapewnił, że kierowana przez niego instytucja nie wystąpiła jeszcze wobec żadnego przedsiębiorcy o zwrot przyznanej wiosna subwencji w ramach tarczy finansowej. Przy spełnieniu warunków nie wyklucza jednak takiego scenariusza.

bDIupTtz
184
19.01.2021 13:17

EMERYTURY
 / 
PPK. Posłowie PiS do niego namawiają, ale sami za pracowników nie zapłacą

Posłowie PiS są zwolennikami PPK i zachęcają wszystkich do tej formy oszczędzania. Okazuje się, że to tylko deklaracje, bo przyjęli przepisy, które zwalniają ich - jako pracodawców - od dopłacania do przyszłych emerytur pracowników swoich biur - podaje "Gazeta Wyborcza". Do sprawy odniósł się Polski Fundusz Rozwoju.

18
18.01.2021 12:18

NIERUCHOMOŚCI.
 / 
PFR buduje w Katowicach. Duże zainteresowanie najmem w ramach "Mieszkania Plus"

Siedem dni temu ruszyły zgłoszenia chętnych na najem mieszkania w Katowicach w ramach programu "Mieszkanie Plus". Zainteresowanie wyraziły 1492 osoby, Najbardziej pożądane są dwupokojowe mieszkania.

4
18.01.2021 8:20

KORONAWIRUS
 / 
Groźby odcięcia od pomocy za wznowienie działalności. Prawnik: "to argument siły"

Ministrowie i PFR straszą przedsiębiorców, że ci, którzy wznowią działalność wbrew zakazowi, stracą dostęp do pomocy państwa. Prawnicy pytają jednak, jak rząd wyobraża sobie karanie za coś, co nie jest przestępstwem. Przypominają, że rozporządzeniem nie można ograniczyć prowadzenia działalności.

21
16.01.2021 7:25

KRYZYS
 / 
Tarcza PFR 2.0 nie dla każdego. "W naszej branży większość osób ma działalność. To nas wyklucza"

Od piątku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o wsparcie z tarczy finansowej 2.0. O wypłacie środków decydować będzie m.in. kod PKD. Choć dużo firm kwalifikuje się do otrzymania pomocy, część i tak nie zobaczy ani złotówki. - Pomoc jest przewidziana tylko dla firm, które zatrudniają pracowników. U nas wszyscy mają działalność – mówi właściciel szkoły nauki pływania.

bDIupTtF
5
15.01.2021 10:24

TARCZA FINANSOWA
 / 
"Szantaż" i "zasady niezgodne z prawem". Burza po wpisie szefa PFR

Prezes PFR przypomina, że przedsiębiorcy, którzy mimo zakazu wznowią w najbliższych dniach działalność, stracą szansę na dofinansowanie z ruszającej w piątek tarczy finansowej 2.0. Przedsiębiorcy mówią wprost: to szantaż i pytają, co zrobi PFR, gdy sądy masowo zaczną przyznawać firmom rację.

18
14.01.2021 14:21

TARCZA FINANSOWA
 / 
O północy startuje tarcza PFR 2.0. Jej wartość to ok. 13 mld złotych

W nocy z czwartku na piątek uruchomiona zostanie Tarcza Finansowa 2.0 PFR. Szef Funduszu, Paweł Borys podkreśla, że warunki uzyskania subwencji są prawie takie same, jak w pierwszej tarczy. Wprowadzono kilka zmian na korzyść przedsiębiorców.

146
11.01.2021 11:43

GOŁĘBIEWSKI
 / 
Gołębiewski odpowiada Borysowi. "Lepiej pożyczać w bankach niż w PFR"

- Gołębiewski nie dostał pomocy, bo miał zyski - mówi w programie "Money. To się Liczy" prezes PFR Paweł Borys i zarzuca hotelarzowi rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. - Zyski były, ale znacznie mniejsze - odpowiada Gołębiewski i krytykuje rządowy program.

1
11.01.2021 11:38

KORONAWIRUS
 / 
Rusza pomoc z tarczy 2.0. Kilkadziesiąt tysięcy firm otrzyma środki w styczniu

Rusza pomoc finansowa w ramach tarczy 2.0 dla 45 branż najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa. - Zakładamy, że jeszcze w styczniu kilkadziesiąt tysięcy firm skorzysta z tego wsparcia, tarcza pozwala bardzo szybko udzielać finansowania i średnio w ciągu dwóch dni od momentu złożenia wnioski środki są na kontach przedsiębiorców - mówił w programie "Money. To się liczy" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Dodał, że warunkiem rządowej pomocy, tak jak poprzednio, jest utrzymania zatrudnienia. - Ta pomoc głównie służy temu, by utrzymać działalność firm, więc utrzymać zatrudnienie. Jeśli zaś chodzi o małe i średnie przedsiębiorstwa to takiego warunku wprost nie ma, mówimy o rekompensacie strat, ale ponieważ pokrywamy w ten sposób koszty działania firmy, to liczmy na to, że te firmy nie będą miały motywacji, żeby zwalniać - dodał.

bDIupTtG
492
09.01.2021 13:40

PPK
 / 
Polacy uciekają z PPK. "Nie ma co ukrywać, czas wdrażania jest trudny"

Pracownicze Plany Kapitałowe nie cieszą się takim interesowaniem, jak zakładał rząd. Polacy są nieufni. Po trzech etapach wdrażania, w programie pozostało ok. 30 proc. pracowników. - Trzeba czasu - mówi money.pl Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

234
30.12.2020 15:17

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Koronawirus. Hotel dostał subwencję z PFR. Bank zablokował środki na poczet kredytu

Marcin Sichelski, właściciel hotelu spod Zakopanego, dostał ponad 233 tys. zł subwencji z PFR, jednak nie zdążył z niej wydać ani złotówki. Pieniądze - jak twierdzi Sichelski - leżą zablokowane na rachunku. - Bank przywłaszczył sobie środki i nie chce ich oddać - tłumaczy przedsiębiorca. A bank na to: nas obowiązuje tajemnica bankowa.

5
23.12.2020 7:24

POMOC
 / 
3 mld zł dla LOT-u. Szef PFR: to uzasadnione

Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa pomoc dla LOT-u warta 3 mld zł jest uzasadniona. Tłumaczy to faktem, że przed pandemią spółka zarabiała na siebie. PFR wypłaci spółce 1,8 mld zł pożyczki, reszta kwoty to bezzwrotna dotacja od państwa.

5
14.12.2020 18:40

TARCZA FINANSOWA
 / 
Polski Fundusz Rozwoju pozyskał 2,5 mld zł z emisji obligacji. Sfinansują Tarczę Finansową

Polski Fundusz Rozwoju wyemitował papiery dłużne o wartości nominalnej 500 mln zł. Emisja pomoże sfinansować rządowy program Tarcza Finansowa PFR dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

08.12.2020 10:30

PPK
 / 
Zwrot na poziomie 86 proc.? Takie zyski tylko w PPK!

Rekordowa obniżka stóp procentowych, a co za tym idzie – nieopłacalność trzymania pieniędzy na lokatach bankowych czy kontach oszczędnościowych, skłania Polaków do szukania nowych instrumentów finansowych. Coraz więcej osób wybiera Pracownicze Plany Kapitałowe.