Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Bon turystyczny. Oto, ile osób już skorzystało

9
Podziel się:

Polacy mogą skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego do marca 2022 roku, przedsiębiorcy korzystali z tzw. tarcz finansowych przez ostatnie miesiące. To wszystko było możliwe dzięki postępującym procesom cyfryzacji nad Wisłą.

Bon turystyczny. Oto, ile osób już skorzystało
Bon turystyczny. Polacy mogą z niego korzystać dzięki postępującej cyfryzacji (zdj. ilustracyjne). (pixabay.com, pixabay.com)

Bon turystyczny to jedna z obietnic prezydenta Andrzeja Dudy złożona w czasie kampanii prezydenckiej z 2020 roku. Polacy mogą z niego skorzystać do końca marca 2022 roku.

Jego wartość to równowartość kwoty przyznawanej w ramach 500+. Uprawniony do niego nie otrzymuje go jednak w postaci gotówki. To swego rodzaju wirtualna karta płatnicza, na którą trafiają środki przyznane w ramach programu.

- Aby go pozyskać, należy założyć swój profil na PUE. Po zalogowaniu na konto bon jest już na nim dostępny, więc nie ma potrzeby składania żadnych dodatkowych formularzy - wyjaśnia Arkadiusz Wójcik, Dyrektor Pionu Ubezpieczeń Społecznych, Asseco Poland, czyli firmy wdrażającej bon.

Zobacz także: Nalot urzędników na miejscowości turystyczne. Sprawdzili gastronomię i stacje paliw

Jak podaje firma, aktywowanych jest ponad 2,1 mln z wygenerowanych 4,3 mln bonów, codziennie rozliczanych jest kilka tysięcy transakcji na ok. 20 mln zł; łącznie rozliczone są już transakcje na ponad 700 mln zł.

- Żeby skorzystać, jedyne, co trzeba zrobić, to go aktywować, potwierdzając e-mail i numer telefonu. Jest to o tyle istotne, że bon zostanie wysłany na wskazany adres poczty elektronicznej - dodaje Arkadiusz Wójcik, cytowany w komunikacie prasowym.

Jednak by program mógł wejść w życie, konieczna była zmiana prawa umożliwiająca integrację danych z różnych baz danych. W przypadku bonu turystycznego niezbędne okazały się dane z urzędów gmin, które obsługują program Rodzina 500 Plus. Dzięki temu bony mogły trafić do wszystkich uprawnionych - bez konieczności składania dodatkowych wniosków.

Innym przykładem integracji danych, co pozwoliło zrealizować program na szczeblu państwa, jest tzw. tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Tarcza mogła zaistnieć m.in. dzięki integracji bazy ZUS i urzędu skarbowego, które wskazywały, czy wnioskujący o dotację nie jest zadłużony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
cóż
3 lata temu
Taniej jest nie skorzystać z bonu niż z niego skorzystać. Proste. Rzecz w standardzie wypoczynku, czystości plaży czy wody, wyżywieniu, kulturze ogólnej innych turystów. Wyjazd zagraniczny kalkuluje się bardziej niż wyjazd krajowy z wykorzystaniem bonu.
Tak tak
3 lata temu
Rządy PiS to ruina finansowa kraju i fortuny członków PiS powstałe na niejasnych interesach.
Tyuj
3 lata temu
Bon....Opieka zdrowotna upadła musisz płacić prywatnie a składkę zabierają za nim wpłynie na konto. Oświata niedofinansowana, płacisz za korepetycje bo nie ma kto uczyć i nie bedzie miał to się dzieje. Żadna partia polityczna nie ma w prohramie uzdrowienia dwóch najważniejszych dziedzin życia społecznego. Skorumpowani dziennikarze nie podejmują tematu. To powinno być w Polskim Ładzie a nie podatki. Naprawcie to co zniszczyliście i niszczycie.Zdalnie to można psa wyprowadzić i też nie. Gdzie zmiany są w polskim ładzie dla ludu? Płacę składki i podatki na czas. Chcę dobrej opieki medycznej i normalnej szkoly dla dzieci. Jeżeli mam czekać w kolejce na wizytę do lekarza rok lub 1,5 a moje dziecko umrze oddajcie odsetki tak jak naliczacie w zus czy skarbówce. Kalkulator odsetek do wglądu w każdej gazecie.
eee
3 lata temu
poproszę o statystyki nile bonów gdzie wykorzystano.
Zdenek
3 lata temu
I takimi oto tanimi sposobami Kowalski oddaje swoja prywatnosc wszelkiej masci instytucjom