Trwa ładowanie...
bDAqeuMR

Notowania

Bon Turystyczny – Wszystkie wiadomości

49
21.01.2021 15:06

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny wydłużony? Wiceminister: pracujemy nad tym

Pracujemy nad wydłużeniem działania bonu turystycznego - wyjaśniał w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że nie wzbudził on takiego zainteresowania, na jakie liczył rząd.

9
04.01.2021 18:01

BON TURYSTYCZNY
 / 
Bon turystyczny nie uratował branży. Wykorzystała go garstka Polaków

Latem Polacy dostali ok. 4 mln bonów turystycznych, wartych przynajmniej 500 złotych każdy. Do tej przeprowadzono za ich pomocą zaledwie 323 tysiące transakcji – wynika z informacji podanych przez Ministerstwo Rozwoju.

9
10.12.2020 8:41

TURYSTYKA
 / 
Zmiana w bonie turystycznym. Pod pandemię

Bonem turystycznym zapłacimy za wycieczki jednodniowe, bez noclegu - zakłada to poprawka do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, jaka znalazła się w Sejmie. Jeśli wejdzie w życie, będzie to ulga dla branży turystycznej.

4
20.11.2020 8:44

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Co z feriami i zimowymi wyjazdami? Gościem A. Gut-Mostowy

Dziś w programie tematem branża turystyczna. O sytuacji m.in. hoteli i obostrzeniach na czas zimowych wyjazdów rozmawiamy z Andrzejem Gutem-Mostowym, wiceministrem rozwoju, pracy i technologii. Zapraszamy od 9.15.

4
09.10.2020 9:42

URLOP
 / 
Bon turystyczny. Polacy wydali już 220 mln zł na wakacje w kraju

ZUS odnotował już 310 tys. transakcji z wykorzystaniem bonu turystycznego. Około 11 mln zł rodzice wydali na hotele.

bDAqeuMT
55
08.10.2020 10:48

TURYSTYKA
 / 
Ponad milion bonów turystycznych. Prezes ZUS komentuje

Miało być ponad 6 mln bonów turystycznych, a wydano ich niewiele ponad milion. ZUS opublikował w tym tygodniu podsumowanie pierwszych dwóch miesięcy funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego. - To całkiem niezły wynik, ale należy pamiętać, że można się po niego zgłaszać do końca marca 2022 roku - tak ten wynik komentuje prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak dodała, "nikt nie zakładał, że wszystkie bony zostaną wydane w ciągu miesiąca czy dwóch". Prezes ZUS zwróciła uwagę, że dzięki elektronicznej formie bonu wielu rodziców zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. - Dzięki temu będziemy mogli szerzej wykorzystać PUE przy okazji innych świadczeń - mówi prof. Uścińska.

31
30.09.2020 19:43

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Prawie milion złotych dla jednej firmy

Do tej pory aktywowano ponad 1 mln bonów na kwotę 855 mln zł. ZUS przekazał firmom turystycznym ponad 213 mln zł. Rekordowy przelew, na prawie milion, dostała znana sieć hotelarska.

7
23.09.2020 13:44

BON TURYSTYCZNY
 / 
Bon turystyczny. "Zrealizowano bony o wartości prawie 800 tys. zł"

Polski Holding Hotelowy chwali bon turystyczny. "Do tej pory udało się zrealizować ponad 2,5 tys. noclegów, w tym zrealizowano bony o wartości prawie 800 tys. zł" - czytamy w komunikacie PHH.

3
11.09.2020 16:25

NEWSROOM
 / 
Bon turystyczny nie dla wszystkich. "To tylko ułamek problemów"

- Gdy mamy do czynienia z dużymi operacjami, które wymagają zaawansowanych systemów organizacyjnych, to trzeba pamiętać, że pewna część tych działań może wiązać się z trudnościami. Wnioski o bon od 20 tys. beneficjentów, którzy napotkali problemy, są niekompletne lub posiadają inne wady. Jeśli bon przysługuje 6 mln beneficjentów, to 20 tys. z tych, którzy mają problemy, stanowi niecałe 0,5 proc. Nawet jeśli jakiś wątpliwy ułamek, to nie powinien on przysłaniać całego, pozytywnego efektu – mówił w programie "Newsroom" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

bDAqeuMZ
23
01.09.2020 18:17

BON TURYSTYCZNY
 / 
Problemy z bonem turystycznym. Nie każdy może go dostać

Część rodziców alarmuje, że nie mogą pobrać bonu turystycznego z systemu ZUS. Powodem może być tzw. "pułapka na ojców", o której pisaliśmy w money.pl w dniu uruchomienia programu.

2
01.09.2020 16:41

BON TURYSTYCZNY
 / 
Jak bezpiecznie wykorzystać bon turystyczny? Gdzie na wakacje 2020?

Plany wakacyjne wielu Polaków uległy zmianie z racji pandemii koronawirusa, ale także z powodu niepewnej sytuacji panującej w branży turystycznej. W związku z tym część osób w ogóle zrezygnowała z wakacji, a część zamieniła wyjazdy zagraniczne na krajowe. Bon turystyczny ma na celu zachęcić Polaków do urlopu w kraju. Jak go bezpiecznie wykorzystać? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wakacyjnego wyjazdu, skoro według danych ERIF BIG S.A. wzrosła liczba zadłużonych tour operatorów. Na koniec lipca 2020 roku w bazie ERIF BIG znajdowały się informacje o zadłużeniu 384 biur podróży, podczas gdy w analogicznym okresie 2019 roku było ich 250.

108
28.08.2020 18:43

POLSKI BON TURYSTYCZNY
 / 
Bałagan z bonem turystycznym. Może go nie mieć nawet pół miliona uprawnionych

Nawet pół miliona osób ciągle nie ma wygenerowanego bonu turystycznego – wynika z informacji zebranych przez money.pl. Ile z nich po prostu zwleka a ile nie może go dostać przez błędy systemu?

1
26.08.2020 12:36

ZUS
 / 
Bon nie dla wszystkich? "To bardzo pojedyncze problemy"

- Pojawiają się różne problemy, które na bieżąco wyjaśniamy. Część problemów wynika z bazy danych. My nie prowadzimy tej bazy, tylko pobieramy ją z Ministerstwa Rodziny. Jeśli tam są nieścisłości, to mogą wystąpić problemy. To bardzo pojedyncze sprawy, nie mamy masowej liczby skarg. My, jako ZUS, prowadzimy pełną obsługę technologiczną. Jednak za całość odpowiada Polska Organizacja Turystyczna. Gdy są problemy, to dana osoba powinna zgłosić się na infolinię. Mamy też tam bazę pytań i odpowiedzi. Wszelkie wątpliwości przekazujemy do POT-u i wspólnie o tym dyskutujemy - mówiła w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

bDAqeuNa
2
26.08.2020 12:04

WAKACJE
 / 
Wakacje w Polsce. Dotychczas wykorzystano 200 tys. bonów turystycznych

Dotychczas aktywowano 817 tys. bonów turystycznych, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Beneficjenci zrealizowali płatności bonami na łączną kwotę ponad 147 mln zł.

70
26.08.2020 10:48

ZUS
 / 
Bon turystyczny. "Opiekunowie dzieci jeszcze zdążą wykorzystać bony"

- Czy są kolejki po bon? Do wczoraj wysłaliśmy 805 tys. bonów. Jak na start takiego projektu, to są bardzo dobre rezultaty. Opiekunowie dzieci, którzy pobierają świadczenie wychowawcze, zapłacą jeszcze tymi bonami. Przypomnę, że trzeba je aktywować, gdy jest chęć wyjazdu. Bon jest zakontraktowany na długi okres – do marca 2022 r. - mówiła w środę w programie "Money. To się liczy" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. - Przybywa też przedsiębiorców, którzy realizują bon. Jest to przedsięwzięcie skalkulowane nie tylko na te wakacje, ale też na ferie i kolejne wakacje. Nasze doświadczenie wykorzystaliśmy o rozwoju możliwości technologicznych. Nasi pracownicy oddziałów w ogóle nie są zaangażowani w bon, ponieważ zadanie realizowane jest w sposób cyfrowy – dodała.

3
26.08.2020 8:58

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". 800 tys. firm zwolnione z ZUS. Gościem Gertruda Uścińska

Dziś w "Money. To się liczy" tematem zwolnienie ze składek na ZUS dla kolejnych przedsiębiorców i kondycja systemu ubezpieczeń społecznych. Gościem będzie prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska. Zapraszamy od 9.15.

8
12.08.2020 17:29

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny przekonał Polaków. 40 proc. rezerwacji z jego udziałem w sierpniu

40 proc. wszystkich rezerwacji od początku sierpnia Polacy dokonali przy użyciu bonu turystycznego - podaje serwis Travelist.pl. Z analizy wynika, że jedna piąta z nich została w całości opłacona za sprawą 500 złotych dostępnych na bonie.

53
07.08.2020 15:17

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon pomaga zonie ministra? "Teorie spiskowe"

- Na tę chwilę w obiekcie mojej żony zarejestrował się jeden bon turystyczny i został zrealizowany -zadeklarował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zarzut, że wiceminister nadzorujący turystykę będzie jednym z beneficjentów bonu pojawiły się już na etapie prac nad tym świadczeniem. Jego żona prowadzi hotel Sabała w Zakopanem, natomiast sam wiceminister był jednym z pomysłodawców bonu. Gut-Mostowy uważa, że powiązywanie tych dwóch rzeczy to teorie spiskowe. Jak podkreśla, nikt nie zmusza polskich rodzin, by korzystały z bonu w hotelu, w którym ma udziały jego żona.- To rodziny decydują, dokąd pojadą – podkreślił. Z drugiej strony – jak zauważył – byłoby niepoważne, gdyby firma jego rodziny nie uczestniczyła w programie.