Trwa ładowanie...
bDJIZYkB

Notowania

Bon Turystyczny – Wszystkie wiadomości

8
12.08.2020 17:29

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny przekonał Polaków. 40 proc. rezerwacji z jego udziałem w sierpniu

40 proc. wszystkich rezerwacji od początku sierpnia Polacy dokonali przy użyciu bonu turystycznego - podaje serwis Travelist.pl. Z analizy wynika, że jedna piąta z nich została w całości opłacona za sprawą 500 złotych dostępnych na bonie.

53
07.08.2020 15:17

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon pomaga zonie ministra? "Teorie spiskowe"

- Na tę chwilę w obiekcie mojej żony zarejestrował się jeden bon turystyczny i został zrealizowany -zadeklarował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zarzut, że wiceminister nadzorujący turystykę będzie jednym z beneficjentów bonu pojawiły się już na etapie prac nad tym świadczeniem. Jego żona prowadzi hotel Sabała w Zakopanem, natomiast sam wiceminister był jednym z pomysłodawców bonu. Gut-Mostowy uważa, że powiązywanie tych dwóch rzeczy to teorie spiskowe. Jak podkreśla, nikt nie zmusza polskich rodzin, by korzystały z bonu w hotelu, w którym ma udziały jego żona.- To rodziny decydują, dokąd pojadą – podkreślił. Z drugiej strony – jak zauważył – byłoby niepoważne, gdyby firma jego rodziny nie uczestniczyła w programie.

17
07.08.2020 14:00

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon turystyczny. Lista firm do zmiany

- Rozpoczęliśmy już prace nad modyfikacją bazy podmiotów zarejestrowanych w systemie bonu turystycznego – poinformował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Obecnie baza to wykaz firm, bez określenia rodzaju usług, które oferują, czy lokalizacji. Dlatego w bazie można znaleźć np. sklepy mięsne, usługi kurierskie czy restauracje. Nie można natomiast szybko wyszukać hotelu czy pensjonatu na przykład nad morzem, gdzie można zapłacić bonem. Wiceminister zapewnia, że władze dostrzegają ten problem. Wyszukiwarka i mapki, na których zostaną umieszczone obiekty, mają być gotowe w około 2-3 tygodnie.

88
07.08.2020 13:10

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Patologie w bonie turystycznym. "Nie powinny przysłaniać intencji"

- Rzeczywiście pojawiają się przypadki kupna, sprzedaży, zamiany bonu turystycznego. Oczywiście jest to niezgodnie z prawem – mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Jego zdaniem jednak skala zjawiska jest niewielka. – Beneficjentów bonu jest sześć milionów. Nawet jak takich przypadków jest kilkaset lub nawet kilka tysięcy w skali całej Polski, to naprawdę śladowe ilości – wskazuje. Jak podkreśla, "patologie nie powinny przysłaniać intencji głównych założeń danego zjawiska”. Wiceminister zapewnił jednocześnie, że Polska Organizacja Turystyczna ma instrumenty ustawowe by walczyć z tym zjawiskiem i może poszczególne przypadki zgłaszać organom ścigania.

3
07.08.2020 12:42

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon turystyczny. Zainteresowanie firm niewielkie, rząd spokojny

To, ile firm zarejestrowało się w systemie bonu turystycznego nie powinno wpływać na ocenę całego programu – uważa wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. – Może się okazać, że nie wszystkie obiekty noclegowe w Polsce takiego bonu potrzebują w sezonie. Mogą się zarejestrować we wrześniu, w październiku – powiedział wiceminister w programie "Money. To się liczy". Jak już informowaliśmy w money.pl, w systemie zarejestrowało się zaledwie kilka tysięcy firm, choć teoretycznie uprawnionych do przyjmowania płatności bonem jest ok. 100 tys. podmiotów. Wiceminister zauważył, ze kolejki na górskich szlakach i tłumy na plaży wskazują, że w sezonie branża turystyczna nie ma problemów z obłożeniem – dlatego jego zdaniem prawdziwe zainteresowanie firm bonem jeszcze przed nami.

bDJIZYkD
4
07.08.2020 9:57

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Kto dostanie pieniądze z reklamacji?

Nadal nie wiadomo, jak rozpatrywać reklamacje usług opłaconych bonem turystycznym. Przedsiębiorcy zastanawiają się, komu i w jakiej formie zwracać pieniądze w przypadku, gdy są zastrzeżenia do wykonanej usługi.

07.08.2020 8:55

WIDEO
 / 
"Money. To się liczy". Bon turystyczny czekają zmiany? Gościem Andrzej Gut-Mostowy

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o bon turystyczny. Jak wielu Polaków korzysta? Czy rząd zamierza poprawić listę przedsiębiorców, u których można płacić bonem? Gościem programu jest sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zapraszamy od 9.15.

5
07.08.2020 7:58

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

- Jeżeli zmienilibyśmy nieco formułę bonu turystycznego, to on mógłby zostać na dłużej niż te dwa lata – mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. – To już oczywiście będzie zależało od decyzji politycznych na poziomie polskiego parlamentu – zastrzegł. Według obecnych przepisów bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 r. - W sytuacji, gdyby się okazało, że ten program ze względów budżetowych musielibyśmy ograniczyć finansowo, to można byłoby rozważyć wykorzystywanie tego bonu turystycznego tylko i wyłącznie poza sezonem – mówił wiceminister. Zaznaczył jednak, że na razie są to rozważania czysto teoretyczne.

76
05.08.2020 12:04

HANDEL
 / 
Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie. "Byłaby to szansa na odbudowanie obrotów"

- Rozszerzenie bonu do opcji korzystania w sklepach, byłoby sensownym rozwiązaniem – uważa Robert Rękas, prezes sieci sklepów Lewiatan. - Byłaby to szansa na odbudowanie obrotów, które zostały utracone, uzyskanie dodatkowych zysków w trudnych dla handlu czasach. Jest to temat do dyskusji, związki branżowe powinny lobbować w tym kierunku.

bDJIZYkJ
101
05.08.2020 7:50

RZĄD
 / 
500+ w formie bonu? Emilewicz się wycofuje

Wicepremier Jadwiga Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl. Podkreśla, że świadczenie 500+ nie będzie wypłacane w formie cyfrowego bonu, bo nie ma takiej technicznej możliwości. Jeszcze w poniedziałek twierdziła, że to droga, którą rząd chce podążać.

167
04.08.2020 10:21

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny trochę za późno. "Powinien być 2-3 tygodnie wcześniej"

Rząd zakładał, że w bazie obiektów przyjmujących bon turystyczny będzie nawet 100 tys. firm. W tej chwili jest ich niespełna 10 tysięcy. - Wielu przedsiębiorców ma już swoich gości i nie potrzebują dodatkowego ruchu, bo i tak w hotelu jest pełne obłożenie - mówi w programie "Money. To się liczy" Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży portalu noclegowego Nocowanie.pl. Jej zdaniem bon wszedł w życie nieco zbyt późno. - Gdyby odbyło się to 2-3 tygodnie wcześniej, to znacznie więcej przedsiębiorców dopisałoby się do rejestru - twierdzi przedstawicielka portalu. Jak dodaje, szczyt płatności bonem turystycznym może przypaść więc na luty-marzec przyszłego roku, czyli okres ferii i zimowego wypoczynku Polaków.

4
04.08.2020 10:05

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny już działa. Zainteresowanie Polaków duże

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Odnotowaliśmy szereg zapytań na ten temat - tak o bonie turystycznym mówi Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży portalu noclegowego Nocowanie.pl. W programie "Money. To się liczy" przyznała, że wielu gospodarzy jeszcze w lipcu szukało informacji na ten temat. Z kolei w sierpniu do tej grupy dołączyli turyści, którzy chcą wiedzieć, gdzie i jak mogą bon zrealizować. - Klienci nie wiedzieli, w których obiektach można wykorzystać te pieniądze - zwraca uwagę gość programu "Money. To się liczy". Dlatego Nocowanie.pl zdecydowało się zebrać w jednym miejscu wszystkie obiekty. - Dzięki temu możemy zawęzić poszukiwania tylko do tych miejsc, w których można płacić właśnie za pośrednictwem bonu turystycznego - puentuje Anna Kryjer.

1
04.08.2020 8:55

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Bon turystyczny. Gdzie wyjechać na wakacje?

Dziś w "Money. To się liczy" tematem wakacje z bonem turystycznym. Jak szukać wczasów, za które można zapłacić bonem? W których kurortach można znaleźć najwięcej ofert? O to pytamy Anne Kryjer, dyrektor sprzedaży portalu nocowanie.pl. Zapraszamy od 9.15.

bDJIZYkK
147
04.08.2020 6:56

ŚWIADCZENIA SOCJALNE
 / 
Spór o 500+ w rządzie. Beata Szydło do Emilewicz: trzymam za słowo

500+ i bon turystyczny stały się gorącymi tematami po wywiadzie, jakiego udzieliła money.pl Jadwiga Emilewicz, sugerując zmiany w rządowych programach socjalnych. Wypłacanie dodatku dla rodzin w postaci bonu spotkało się z ostrą reakcją Beaty Szydło. Minister rozwoju wycofała się deklaracji. Była premier zapowiada, że będzie panią minister "trzymała za słowo".

180
04.08.2020 6:07

BON TURYSTYCZNY
 / 
Polski Bon Turystyczny w centrum tańca, sklepie i agencji ochrony? Polacy pogubieni, szukają na własną rękę

Sklep mięsny, agencja ochrony, centrum budowlane oraz masarnia i firmy ubezpieczeniowe. Lektura listy przedsiębiorców, którzy przyjmują płatności bonem turystycznym, może zaskoczyć Polaków. Jak wynika z informacji money.pl, lista w najbliższym czasie przejdzie zmiany.

191
03.08.2020 17:21

BON TURYSTYCZNY
 / 
Wojna o bon turystyczny. Ciosy zamiast dyskusji [OPINIA]

Polityczne lanie, kopanina, wbijanie szpil, wymiana ciosów i zbijanie kapitału wyborczego. Tyle przyniósł nowy dzień w Zjednoczonej Prawicy. A zaczęło się od deklaracji, że państwo może być nowoczesne, a raz stworzonych systemów nie warto wyrzucać do kosza. Dziś po głowie dostaje wicepremier Jadwiga Emilewicz - pisze dziennikarz money.pl Mateusz Ratajczak.

1.2K
03.08.2020 6:31

500+
 / 
500+ w postaci bonu. Beata Szydło: "Nie idźmy tą drogą!"

Rząd rozważa możliwość wypłacania również innych świadczeń na zasadach bonu turystycznego. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Pomysł jednak ostro skrytykowała Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.

6
02.08.2020 11:57

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Prawie 109 tys. aktywnych kodów

Polacy aktywowali już bony turystyczne o wartości ponad 94 mln zł. Część już zapłaciła bonami za usługi turystyczne.