Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

500+ dla emerytów. Bon turystyczny utknął w Sejmie

160
Podziel się:

Z rozszerzonego 500+ na wypoczynek skorzystać mogłoby 9 mln osób. Choć Senat jeszcze w czerwcu przyjął ustawę, to Sejm wciąż zwleka z zajęciem się bonem turystycznym dla emerytów.

500+ dla emerytów. Bon turystyczny utknął w Sejmie
Emeryci zdążą skorzystać we wrześniu z bonu turystycznego? Sejm wciąż nie zajął się ustawą. (Materiały WP, Adobe)
bEDSKXgB

Według senackiej ustawy seniorzy mogliby skorzystać z bonu turystycznego jeszcze we wrześniu tego roku. Problem w tym, że choć dokument został przygotowany i przegłosowany przez Senat w czerwcu, to w kolejnych posiedzeniach Sejmu ustawa nie jest procedowana.

- Jestem mocno zaniepokojony, że tak potrzebna ustawa dla polskich seniorów, jest wciąż nieprzyjęta przez Sejm. I to pomimo że są na ten cel zapisane i niewykorzystane pieniądze w budżecie - mówi na łamach "Super Expressu" pomysłodawca bonu, senator Krzysztof Kwiatkowski.

Zobacz także: Pensja minimalna 2022. Jest postulat rewolucji
bEDSKXgD

Jak zauważa dziennik, choć najbliższe posiedzenie Sejmu odbędzie się 11 sierpnia, wśród wielu ustaw do przyjęcia, nie ma bonu turystycznego.

Senator Kwiatkowski zwrócił się więc do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z interwencją z i pytaniem o zwłokę. Zwłaszcza, że z rozszerzonego 500+ na wypoczynek skorzystać mogłoby 9 mln osób.

- Szczególnie po okresie pandemii starsi ludzie chcą wyjechać, odpocząć, wyjść trochę z domu, a bon turystyczny dla seniora znakomicie by to ułatwił – powiedziała "Super Expressowi" szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska.

bEDSKXgJ

Bon turystyczny to dofinansowanie do wypoczynku, można go wykorzystać m.in. na opłacenie noclegów czy imprez turystycznych. Wszedł w życie w lipcu 2020 roku, a wykorzystać można go aż do marca 2022 roku. Co istotne, nie podlega on wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDSKXhe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(160)
Więc
2 dni temu
Mają ludzi za głupich! Zaraz październik i można pojechać na kurację chociaż zimno już, ale - no właśnie! Po opłaceniu bieżących rachunków grosze zostają z emerytury- ten bon by się bardzo przydał- to połowa kosztu wraz z podróżą. RZĄDZĄCY ZAKPILI Z LUDZI STARSZYCH....
Magda
2 tyg. temu
Dzieci na starośc powinni pomagac swoim rodzicom obowiązkowo. Seniorzy wychowali dzieci a czasem i wnuki i na starośc musza sami o siebie zatroszczyc bo dzieci maja ich w nosie. Tak nie powinno byc.- to z obowiązku dzieci powinny dbac o starszych rodziców, pomagac także finansowo im i az do smierci dbac o rodzoiców a jak nie chca to powinni dawac pieniądze rodzicom na opieke i płacic surowe kary za nieprzestrzeganie tego obowiązku., Dzisiaj jest wielki bałagan . Tak nie powinnobyc nigdy..Bon tez dla seniorów powinien byc - oni nie sa gorsi.
Elka
3 tyg. temu
Tak się teraz opozycja martwi seniorami , a sami co dawali seniorom jak rządzili? 2 zł rewaloryzacji emerytury. Teraz chcą rozdawać kasę rządową. Śmiechu na sali!!!
bEDSKXhf
Misiowaty
3 tyg. temu
Jak zwykle wspaniały rząd obiecuje dużo emerytom przed wyborami bo chce mieć jak najwiecej mocherowych beretów a potem się legancko wycofuje.Brawo rzad
Lutek
3 tyg. temu
po co emerytom bon trzeba sobie dać podwyżki a już na to trochę mało kasy
...
Następna strona