Trwa ładowanie...
bDJPGlJx

Notowania

Bon Turystyczny – Wszystkie wiadomości

2
03.06.2020 15:43

SOLIDARNOŚĆ
 / 
Wybory podczas epidemii. Cieszyński: Członkowie komisji wyborczych w maseczkach z filtrem

- Organizacja pracy w lokalach wyborczych jest przedmiotem rozporządzenia, które wyda minister zdrowia - powiedział wiceminister Janusz Cieszyński. Jak dodał, prace nad nim są finalizowane. - Do ostatniej chwili czekaliśmy na kształt ustawy, Senat nad nią pracował wyjątkowo długo - powiedział w programie Newsroom WP. - Były też prowadzone konsultacje z przedstawicielami samorządów. To, co zostało uzgodnione, będzie przekazane do krótkich konsultacji, tak by były to bezpieczne wybory, a bezpieczne to takie, które - mam nadzieję - w jak największym stopniu będą wyborami korespondencyjnymi - dodał Cieszyński. Zdradził też, jakim wymogom będą poddane lokale wyborcze. - Zaproponujemy, by członkowie komisji byli wyposażeni w maski z filtrem FFP1, chcemy, by był dostępny płyn do dezynfekcji, rękawiczki - powiedział Cieszyński. Wyborcy będą w lokalach nosić maseczki.

208
03.06.2020 15:07

SOLIDARNOŚĆ
 / 
Bon turystyczny z klauzulą społeczną. "Jestem przekonany, że w tym kierunku to pójdzie"

- Bardzo dobry pomysł - tak o bonie turystycznym mówi Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”. Zastrzega jednak, że ważne, by firmy, z których usług można by skorzystać w ramach bonu, same przestrzegały podstawowych standardów zatrudnienia. "Solidarność" chce, by każda firma, która chciałaby znaleźć się na liście takich podmiotów, spełniała tzw. klauzulę społeczną: zatrudniała na umowę o pracę i wywiązywała się z danin publicznych. - Udało nam się to przy zamówieniach publicznych. Bon 1000+ to też pieniądze publiczne. Chodzi o to, by pieniądze trafiały do firm, które prowadzą działalność turystyczną i wywiązują się z ustawy o rachunkowości, związkach zawodowych, z Kodeksu pracy - powiedział szef "Solidarności". Uwagi związku zostały przekazane podczas spotkania z wicepremier Jadwigą Emilewicz. - Jestem przekonany, że w tym kierunku to pójdzie - powiedział Piotr Duda.

205
03.06.2020 6:01

BADANIE ARIADNA
 / 
1000 plus. Według badanych bon turystyczny powinien trafić tylko do nielicznych

Bon turystyczny to nowy pomysł rządu, który ma rozruszać rodzimą branżę turystyczną. Choć wciąż nie wiadomo, jak ten program miałby funkcjonować, to respondenci przebadani w panelu Ariadna stawiają sprawę jasno: bon powinien przysługiwać tylko w wyjątkowych sytuacjach.

908
31.05.2020 14:33

GOSPODARKA
 / 
Bon turystyczny 1000+ dla nielicznych lub 300+ dla wszystkich. Rząd kalkuluje i szuka pomysłu

Albo niespełna 300 zł dla wszystkich pracujących, albo 1000 zł dla nielicznych. Rząd wciąż szuka pomysłu na bon turystyczny dla Polaków. Bon o wartości 1000 zł miał trafić do Polaków zarabiających mniej niż przeciętna krajowa i kosztować 7 mld zł. Ostatnie przecieki mówią jednak, że PiS szuka oszczędności.

242
27.05.2020 8:35

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny 1000 plus. Rzecznik MŚP apeluje, by program objął wszystkich podatników

Bon turystyczny 1000 plus powinien trafić do wszystkich podatników - tak uważa Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców. Zaapelował on do rządu, aby ten nie ograniczał nowego programu tylko dla zatrudnionych na umowie o pracę oraz zarabiających poniżej 5,2 tys. złotych brutto.

bDJPGlJz
132
21.05.2020 15:46

KRZYSZTOF MAZUR
 / 
Bon turystyczny coraz bliżej. "Kwestia dni"

- Szczegóły poznamy niebawem, wszystko zależy od komunikacji pana premiera. Jest już gotowy projekt, to są dosłownie dni - mówił o bonie turystycznym w programie Newsroom WP Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Propozycja ma być wsparciem dla branży turystycznej, która jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez epidemię koronawirusa. Dzięki wsparciu rządu pracownicy etatowi mogliby otrzymać od pracodawcy bon o wartości tysiąca złotych do wykorzystania na wakacyjny wypoczynek. Sto złotych z tej kwoty musieliby wyłożyć pracodawcy. - Trafiliśmy w jakąś potrzebę, skoro program nie jest jeszcze znany, a już jest pozytywnie przyjmowany - przekonywał Krzysztof Mazur.

2
21.05.2020 8:05

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Zmiany w urlopach. Gościem prezydent Konfederacji Lewiatan

Dziś w "Money. To się liczy" tematem planowane zmiany w urlopach i niedzielnym handlu. Gościem będzie Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Zapraszamy od 9.15.

220
20.05.2020 11:04

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny 1000 plus. Ponad połowa Polaków popiera nowy pomysł ratowania turystyki

Dodatkowe 1000 złotych na wakacje? Ten pomysł podoba się 53 proc. Polaków - wynika z badania na panelu Ariadna zleconego przez WP i money.pl. Większość badanych popiera również koncepcję, żeby bon turystyczny można było zrealizować wyłącznie w polskich kurortach.

23
18.05.2020 13:44

KORONAWIRUS
 / 
Bon 1000 plus. "Wszyscy czekają na konkrety"

Czy klienci i właściciele już reagują na zapowiedzi rządu o bonach 1000 plus? - Jeszcze takich sygnałów nie mieliśmy. Właściciele czekają na konkretne informacje ze strony rządu. Tak samo zresztą było wcześniej przy otwieraniu pensjonatów i hoteli. Jak tylko pojawiły się oficjalne informacje ze strony rządu, właściciele lokali od razu zaczęli się do nas zgłaszać – opowiada Anna Kryjer z serwisu Nocowanie.pl. Jak dodaje, że "Polacy po dwumiesięcznym zamknięciu w domach bardzo chcą gdzieś wyjechać". Podkreśla, że w tej chwili największym zainteresowaniem cieszą się Mazury, Bieszczady oraz Podhale. Zyskują popularność też nie do końca odkryte jej zdaniem przez turystów Kaszuby.

bDJPGlJF
41
14.05.2020 6:50

TURYSTYKA
 / 
Wakacje 2020. Zagranica niepewna, więc Polacy zwiedzą kraj

Wciąż niewiele wiadomo, jak będą wyglądały obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w trakcie tegorocznych wakacji. Największa niepewność dotyczy otwarcia granic, z kolei miejsca noclegowe w Polsce już działają, więc Polacy w tym roku w większości pozostaną w kraju.

3
13.05.2020 16:34

PAKIET TURYSTYCZNY
 / 
Koronawirus. Zwrot kosztów, albo voucher. To podróżni mają zdecydować

Anulowane bilety i wycieczki z powodu pandemii? Klienci mają prawo do zwrotów kosztów - podaje Komisja Europejska w pakiecie dotyczącym turystyki.

423
13.05.2020 16:18

WAKACJE
 / 
1000+ na wakacje. Bon turystyczny bez podatku

Kto dostanie 1000+ bonu turystycznego? - Zarabiający mniej niż 5200 zł dostaną bon, na tę chwilę projekt przewiduje te osoby, które są zatrudnione na umowie o pracę. Koszt dla budżetu to będzie ok. 7 mld zł, to wesprze branżę turystyczną. Droższy projekt byłby trudny do wprowadzenia, musieliśmy zawrzeć kompromis, to i tak duża kwota. Bon to będzie karta przedpłacona, do wydania na usługi turystyczne, by pieniądze trafiły do branży - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. - Bon turystyczny będzie zwolniony ze wszelkich opłat fiskalnych. Co jest istotne, program będzie mógł być modyfikowany w następnych latach. Najważniejsze, by projekt ruszył już w te wakacje - dodał.

14
13.05.2020 12:44

KORONAWIRUS KRYZYS
 / 
Bon turystyczny w ogniu krytyki. FOR: to kupowanie głosów przed wyborami

Rządowy program nie jest odpowiedzią na obecne problemy branży turystycznej, bony są przede wszystkim nowym pomysłem na kupowanie głosów przed wyborami - uważa Forum Obywatelskiego Rozwoju.

bDJPGlJG
543
12.05.2020 12:12

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny na wakacje w Polsce. Na 1000 zł liczyć mogą tylko etatowcy

1000 zł na wakacje. Rząd, w ramach wsparcia dla branży turystycznej, chce wprowadzić bon turystyczny, który pracownicy będą mogli wykorzystać na urlop w kraju. Dostaną go jednak tylko osoby zatrudnione na umowie o pracę. Na innych nie starczyło pieniędzy.

1.3K
11.05.2020 10:40

TURYSTYKA
 / 
Minister Emilewicz ujawnia: 7 mld zł na wakacje dla Polaków. Etatowcy dostaną bon turystyczny

Bon turystyczny to projekt dotyczący wsparcia branży turystycznej krajowej. Będą mogli z niego skorzystać pracownicy zatrudnieni na umowach o pracę, którzy nie zarabiają więcej niż przeciętne wynagrodzenie. - Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". - Powędruje do pracowników zarabiających mniej niż przeciętne wynagrodzenie, czyli 5200 w tym roku. Szacujemy, że koszty na ten rok to 7 mld zł z budżetu państwa - powiedziała. - Będziemy chcieli, żeby w kolejnych latach udział z budżetu państwa się zmniejszał - zastrzegła.

100
06.05.2020 17:15

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. "Wierzę, że jeszcze przed wakacjami"

- Bon turystyczny ma być rozwiązaniem nie tylko na czas covidu, ale i po nim. Myślę, że te 1000 zł jako bon turystyczny się utrzyma - mówił wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur. - Wierzę, że uda się to wprowadzić w życie jeszcze przed wakacjami - dodał. Zaznaczył, że wciąż zgłaszane są nowe pomysły, branże starają się przed przedstawić szerszą definicję bonu. - Branża związana z produkcją rowerów przekonuje nas, że w ramach tego bonu powinna być specjalna możliwość bonu na rower - podał przykład wiceminister Mazur.