Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. To już pewne

Rejestracja osób, chcących skorzystać z bonu turystycznego ruszy 1 sierpnia - informuje Kancelaria Premiera. Jak wynika z informacji money.pl, w środę rano w rejestrze przedsiębiorców przyjmujących płatności bonem było około 4 tysiące firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od 1 sierpnia będzie można zarejestrować się w systemie, by otrzymać bon turystyczny

Według informacji money.pl firmy wciąż zapisują się do rejestru, który będzie prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną. Pojawią się w nim przede wszystkim hotele, pensjonaty lub inne firmy z branży, w których będzie można zrealizować bon.

Każdego dnia przybywa około tysiąc przedsiębiorstw. Według stanu na środowy poranek w rejestrze było 4061 podmiotów.

Jak wynika z informacji money.pl Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest już przygotowany do startu usługi, choć na stronie ZUS taka informacja się nie pojawiła. W czwartek ma odbyć się w tej sprawie specjalna konferencja prasowa w warszawskich Łazienkach.

Obejrzyj: Co z bonem turystycznym 500+? Emilewicz komentuje

Informację o planowanej dacie rozpoczęcia programu potwierdziła już na Twitterze Kancelaria Premiera.

Start programu 1 sierpnia oznacza kilkudniowe opóźnienie. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie lipca wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała, że pierwsze wypłaty ruszą 26 lipca, czyli w poprzedni weekend. Sprawa jednak przeciągnęła się o niecały tydzień.

Bon turystyczny. Komu przysługuje?

Bon turystyczny w uproszczeniu przysługuje wszystkim tym, którzy pobierają 500+ oraz wszystkim tym, którzy sprawują opiekę nad dziećmi w systemie pieczy zastępczej. Nie ma tu kryterium dochodowego, pieniądze więc dostanie aż 6 mln dzieci.

Ile wyniesie kwota bonu? Dla wszystkich będzie to 500 złotych. Dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają oprócz tego jeszcze dodatkowe świadczenie w wysokości 500 złotych, więc w sumie dla nich przewidziano 1000 złotych.

Bon będzie można zarejestrować w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W przypadku rodziców dzieci niepełnosprawnych oprócz rejestracji trzeba będzie również złożyć oświadczenie, że dziecko legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dołączyć jego kopię do specjalnego formularza.

Bon turystyczny będzie miał formę elektroniczną. Nie dostaniemy go więc w żadnej papierowej wersji. Zostanie on przesłany na wskazany przez rodziców adres e-mail lub numer telefonu.

Więcej informacji na temat tego, jak zarejestrować bon turystyczny 500+, znajdziesz w naszym poradniku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bon turystyczny, bon 500+, turystyka, wakacje
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2020

tttrtznowu rozdaja nasze pieniadze

29-07-2020

JASNENIE POWINNO BYC ZADNEGO BONU TURYSTYCZNEGO, SKORO RODZINY STAC NA TAKI WYJAZD TO PO CO IM BON, NO CHYBA ZE NA ALKOCHOL

29-07-2020

disaster76twój bon jest lepszy od mojego... nie mam dzieci, nie mam bonu, nie mam 500+, nie mam 13-stki w hu#j z takim krajem

Rozwiń komentarze (176)