Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. To już pewne

176
Podziel się:

Rejestracja osób, chcących skorzystać z bonu turystycznego ruszy 1 sierpnia - informuje Kancelaria Premiera. Jak wynika z informacji money.pl, w środę rano w rejestrze przedsiębiorców przyjmujących płatności bonem było około 4 tysiące firm.

Od 1 sierpnia będzie można zarejestrować się w systemie, by otrzymać bon turystyczny
Od 1 sierpnia będzie można zarejestrować się w systemie, by otrzymać bon turystyczny (East News)

Według informacji money.pl firmy wciąż zapisują się do rejestru, który będzie prowadzony przez Polską Organizację Turystyczną. Pojawią się w nim przede wszystkim hotele, pensjonaty lub inne firmy z branży, w których będzie można zrealizować bon.

Każdego dnia przybywa około tysiąc przedsiębiorstw. Według stanu na środowy poranek w rejestrze było 4061 podmiotów.

Jak wynika z informacji money.pl Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest już przygotowany do startu usługi, choć na stronie ZUS taka informacja się nie pojawiła. W czwartek ma odbyć się w tej sprawie specjalna konferencja prasowa w warszawskich Łazienkach.

Zobacz także: Obejrzyj: Co z bonem turystycznym 500+? Emilewicz komentuje

Informację o planowanej dacie rozpoczęcia programu potwierdziła już na Twitterze Kancelaria Premiera.

Start programu 1 sierpnia oznacza kilkudniowe opóźnienie. Przypomnijmy, że jeszcze w połowie lipca wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała, że pierwsze wypłaty ruszą 26 lipca, czyli w poprzedni weekend. Sprawa jednak przeciągnęła się o niecały tydzień.

Bon turystyczny. Komu przysługuje?

Bon turystyczny w uproszczeniu przysługuje wszystkim tym, którzy pobierają 500+ oraz wszystkim tym, którzy sprawują opiekę nad dziećmi w systemie pieczy zastępczej. Nie ma tu kryterium dochodowego, pieniądze więc dostanie aż 6 mln dzieci.

Ile wyniesie kwota bonu? Dla wszystkich będzie to 500 złotych. Dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają oprócz tego jeszcze dodatkowe świadczenie w wysokości 500 złotych, więc w sumie dla nich przewidziano 1000 złotych.

Bon będzie można zarejestrować w Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W przypadku rodziców dzieci niepełnosprawnych oprócz rejestracji trzeba będzie również złożyć oświadczenie, że dziecko legitymuje się orzeczeniem o niepełnosprawności oraz dołączyć jego kopię do specjalnego formularza.

Bon turystyczny będzie miał formę elektroniczną. Nie dostaniemy go więc w żadnej papierowej wersji. Zostanie on przesłany na wskazany przez rodziców adres e-mail lub numer telefonu.

Więcej informacji na temat tego, jak zarejestrować bon turystyczny 500+, znajdziesz w naszym poradniku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(176)
pielęgniarka
2 lata temu
jedzcie i zarażajcie sie !!!!! jakby nie można tego roku zrezygnować z wyjazdów !!
Janusz
2 lata temu
Gdzie lecieć na wczasy , aby nie było wirusa?
no to macie
2 lata temu
Bierzcie bon i jedzcie szukać koronawirusa. Co za pomysły. Zatkać dziurę finansową kosztem zdrowia obywateli. Tak jak z weselami. Żeby branża nie chciała odszkodowań za brak możliwości wykonywania swojej działalności , zezwolono na organizacje wesel do 150 osób. Chore działanie. I co teraz. Jeszcze dojdą kibice. Ale cóż premier plutł że corona jest w odwrocie.
rogodktodk
2 lata temu
Szkoda, że to jest tylko dla wybranych, a nie dla wszystkich
ola
2 lata temu
Nie rozumiem 500+ jest od urodzenia i każde dziecko ,ktore otrzymuje 500+ otrzymać ma bon turystyczny . A przecież do 3 roku życia nie płaci się za dziecko
...
Następna strona