Trwa ładowanie...
bDKeoaZN

Notowania

Turystyka – Wszystkie wiadomości

6
07.03.2021 8:35

TURYSTYKA
 / 
Paszport covidowy budzi kontrowersje, a "żółta książeczka" istnieje od lat. Prawnik wyjaśnia

Unia Europejska pracuje nad "paszportem" dla zaszczepionych. Pomysł nie jest ani nowy, ani bezprawny. Co więcej, ma ułatwić, a nie utrudnić życie. Jest jednak jeden problem - zdaniem prawników - jest na to po prostu za wcześnie, a pomysł wciąż jest dziurawy.

13
05.03.2021 13:56

TURYSTYKA
 / 
Hilton planuje otwarcie dwóch nowych hoteli w Polsce. Staną w Białymstoku i Tarnowie Podgórnym

Co prawda trwa kryzys, ale najwyraźniej właściciele hoteli patrzą na rynek perspektywicznie. Znana amerykańska sieć hoteli planuje otworzyć aż dwa nowe punkty. Hotel w Białymstoku ma zacząć działać jeszcze w tym roku.

4
05.03.2021 11:19

TURYSTYKA
 / 
Turystyka w czasie pandemii. Brazylijskie hotele przeżywają oblężenie

Bogaci Brazylijczycy nie mogę wylecieć za granicę, dlatego wybierają lokalną ofertę. Efekt? Obłożenie hoteli na poziomie 70 proc.

2
01.03.2021 21:37

TURYSTYKA
 / 
Turyści wyłudzali odszkodowania w hotelach. Właśnie zostali skazani

Wielokrotnie twierdzili, że zatruli się jedzeniem i wodą w hiszpańskich hotelach. Wyłudzali w ten sposób odszkodowania. Teraz jednak sami ucierpią. Hiszpański sąd skazał czworo Brytyjczyków na 4 miesiące więzienia i 23 tys. euro grzywny.

412
28.02.2021 11:38

KORONAWIRUS
 / 
Podróże bez restrykcji. Warunek? Posiadanie "paszportu" szczepionkowego

Unia Europejska chce tzw. paszportów szczepionkowych. Dzięki nim podróżni byliby zwolnieni z dodatkowych procedur. Pomysł podoba się branży turystycznej, ale nie wszystkim ekspertom i przywódcom. Prezydent Serbii nazwał inicjatywę "hańbiącą" i "antyeuropejską".

bDKeoaZP
2
28.02.2021 9:26

GOSPODARKA
 / 
Oszuści wykorzystują rekordowe zainteresowanie noclegami

Właśnie trwa prawdziwy szał na wyjazdy. Polacy masowo rezerwują noclegi, ulegając przekonaniu, że kto pierwszy, ten lepszy. Trwa prawdziwa walka o najlepsze kwatery. Tę sytuację próbują wykorzystać oszuści, którzy tworzą wirtualne oferty noclegowe. Przedstawiamy schemat ich działania i podpowiadamy, na co zwracać uwagę, żeby nie dać się nabrać.

38
27.02.2021 8:33

TURYSTYKA
 / 
Top lokalizacje nad morzem. Te plaże przeżyją latem oblężenie

Polskie morze latem zawsze przeżywa oblężenie. Są jednak topowe lokalizacje, które wczasowicze wybierają chętniej niż inne miejscowości. Co o tym decyduje i gdzie w tym roku będzie najtłoczniej?

43
25.02.2021 16:05

TURYSTYKA
 / 
Olsztyn strefą wyklętą? Prezydent miasta: chaos, tak nie powinno być

Przedsiębiorcy twierdzą, że Olsztyn jest strefą wyklętą. - Z wielką troską podchodzimy do sytuacji, w jakiej się znajdujemy, jak i obostrzeń, które ogłosił minister zdrowia. Niestety, nie ma ich jeszcze w rozporządzeniu. To na pewno dla naszych przedsiębiorców jest bardzo niekorzystne - powiedział w programie "Newsroom" Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Patrząc przez pryzmat szeroko rozumianej turystyki, hotelarstwa, pięknej pogody i możliwości wypoczynku podczas najbliższego weekendu, to mamy informacje od naszych hotelarzy, że poczynili daleko idące kroki, aby ze swoimi usługami wyjść nie tylko do mieszkańców regionu, ale i Polski. Również w ubiegłym tygodniu byli turyści zagraniczni, zostały poczynione zakupy, a nagle hotelarze dowiadują się, że zostaną wyłączeni z możliwości prowadzenia działalności. To kompletny chaos, czegoś takiego nie powinno być - dodał.

1.1K
20.02.2021 16:43

TURYSTYKA
 / 
Tłumy na Gubałówce. Maseczki należą do rzadkości

Zakopane przeżywa najazd turystów. Pogoda sprzyja, w sobotę w zimowej stolicy Polski od rana świeciło słońce. Na szczycie Gubałówki spacerowały nieprzebrane tłumy. Obostrzenia sanitarne nadal obowiązują, ale mało kto ich przestrzega. Niewielu turystów nosi maseczki, dystansu nie zachowuje prawie nikt. Spragnieni wyjazdów Polacy pełnymi garściami korzystają z uroków weekendu w Tatrach, zapominając, że w naszym kraju właśnie zaczęła się trzecia fala epidemii. Apele ministra zdrowia o zachowaniu rozsądku zdają się na nikim nie robić wrażenia. - Jesteśmy przerażeni, staramy się trzymać z boku – mówi reporterowi WP turystka, która jako jedna z niewielu zdecydowała się maseczkę założyć.

bDKeoaZV
1
19.02.2021 20:41

TURYSTYKA
 / 
Tak oszukują turystów. Sprzedają nieistniejące miejsca noclegowe

Policja ostrzega przed oszustami sprzedającymi noclegi w miejscowościach turystycznych. Rezerwujesz, opłacasz, a na miejscy okazuje się, że wynajęte kwatery nie istnieją.

33
17.02.2021 15:48

NOCLEGI
 / 
Oszuści sprzedają noclegi. Policja radzi, jak nie dać się nabrać

Do oszustw doszło przy sprzedaży noclegów w dwóch górskich miejscowościach – w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Do tej pory zgłoszono kilka takich sytuacji, ale policja podejrzewa, że pokrzywdzonych może być więcej.

3
14.02.2021 12:06

TURYSTYKA
 / 
Loty do Chorwacji. Nowe połączenia z Wrocławia

Pandemia w dużej mierze wstrzymała branżę lotniczą, ale najwięksi przewoźnicy planują już wakacje. Wizz Air i Ryanair chcą uruchomić nowe połączenia z Wrocławia do największych chorwackich miast.

20
14.02.2021 8:32

AGROTURYSTYKA
 / 
Pandemia szansą dla agroturystyki?

Pandemia w znacznym stopniu odwróciła trendy turystyczne. Turyści porzucili duże miasta, swoje zainteresowanie kierując ku bardziej ustronnym miejscom. Zamiast city breaku – mamy agro break, bo właśnie wieś zaczyna być w tym momencie na topie.

bDKeoaZW
100
11.02.2021 11:45

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ
 / 
Walentynkowy najazd na Zakopane i okolice. A później? "Pusto"

Korki na zakopiance i tłumy na Krupówkach - tego należy się spodziewać, bo Polacy ruszają na weekend na Podhale. Otwarte baseny, stoki i hotele przekonały wiele osób do odwiedzenia południa kraju. Masy klientów spodziewają się też zbuntowane restauracje, które rezygnują z przyjmowania rezerwacji. - W porze obiadowej na pewno będzie kolejka - słyszymy.

3
06.02.2021 13:16

TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY
 / 
Turystyczny Fundusz Pomocowy. Ma pomóc klientom odzyskać pieniądze

Odzyskanie pieniędzy za wprowadzenie m.in. zakazu podróżowania ma być możliwe dzięki Turystycznemu Funduszowi Pomocowemu. Eksperci wskazują, że mechanizm jak najszybciej powinien wejść w życie.

16
06.02.2021 12:26

GOSPODARKA
 / 
Ryanair odwołał jej lot pół roku temu. Nadal nie doczekała się zwrotu pieniędzy

Już od lipca 2020 roku pani Karolina czeka na zwrot pieniędzy za odwołany przez Ryanaira lot do Malagi. Pośrednik, który sprzedał jej bilety, umywa ręce. - To miał być rodzinny wyjazd. Prezent dla córki za dobre wyniki w nauce - nie kryje żalu nasza czytelniczka.

112
06.02.2021 9:55

MORZE BAŁTYCKIE
 / 
Międzyzdroje. Przy plaży powstaną 112-metrowe wieże. Mieszkańcy mówią: nie chcemy tu Dubaju

Tuż przy plaży i przy granicy parku narodowego ma powstać gigantyczny apartamentowiec. Inwestor uważa, że ma wszystkie zgody i może budować. Co na to mieszkańcy? - To lepsze niż "wieża Evy Minge". Ale i tak nam się nie podoba - mówią.

99
05.02.2021 16:03

WAKACJE
 / 
Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi

Piątkowa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i kilku ministrów sprawiła, że Polacy szturmem ruszyli po rezerwacje noclegów. - Widzimy spore zainteresowanie, po konferencji prasowej liczba zapytań wzrosła nawet o 70-80 proc. - mówi w programie "Newsroom" Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. Gdzie pojawia się najwięcej rezerwacji? Miciuła mówi, że sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kierunki górskie, a więc takie miejscowości jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Wisła czy Szczyrk. - Polacy chcą jechać nawet na taki jedno- lub dwudniowy wyjazd - mówi Miciuła. Optymizmem powiało również w kontekście letniego urlopu. - Po konferencji rezerwacje są domykane i coraz więcej turystów liczy, że wakacje spędzi nad polskim morzem - puentuje przedstawicielka serwisu Nocowanie.pl.