Trwa ładowanie...
bDSCCfpN

Notowania

Wakacje – Wszystkie wiadomości

205
13.04.2021 15:43

WAKACJE
 / 
Paszporty covidowe wejdą w życie. "Jesteśmy w przededniu decyzji"

- Jeżeli chcemy mieć normalne wakacje, to musimy się wyrzec pewnych przyjemności. W tym roku taką przyjemnością może być majówka spędzona na wyjazdach - mówi w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Jak dodaje, Polska myśli nad wprowadzeniem certyfikatów szczepiennych, przez niektórych nazywanych również "paszportami covidowymi". - Jesteśmy w przededniu podjęcia decyzji - mówi Andrusiewicz, wskazując na rozmowy toczące się na szczeblu europejskim. Rzecznik prasowy resortu zdrowia zwraca jednak uwagę, że taki paszport covidowy nie powinien niczego ograniczać. - Chcemy, żeby on ułatwiał np. podróżowanie i przemieszczanie się - mówi Wojciech Andrusiewicz.

75
13.04.2021 11:21

WAKACJE
 / 
Błagają o turystów. Dopłacą ci 1 tys. zł do wakacji

Nawet 200 euro z powrotem do kieszeni turysty, który zarezerwuje noclegi w drogim hotelu. Malta w oryginalny sposób zawalczy o to, żebyśmy właśnie tam chcieli spędzić choćby krótki urlop.

11
09.04.2021 6:53

TURYSTYKA
 / 
Wakacje z wirusem. Biura kuszą darmowymi testami

Polacy ostrożnie rezerwują zagraniczne wyjazdy i szukają głównie ofert, które mają w pakiecie bezpłatny test i możliwość bezkosztowej zmiany terminu. Chętniej rezerwujemy wakacje w kraju.

110
07.04.2021 11:42

WAKACJE
 / 
Koronawirus. Co z wakacjami? Minister zdrowia: odpowiedź nie jest jednoznaczna

Na konferencji prasowej, na której minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie obowiązujących obostrzeń, padło pytanie, czy Polacy będą mogli skorzystać z hoteli w wakacje. - Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć - stwierdził szef resortu zdrowia.

20
28.03.2021 7:05

WAKACJE
 / 
6 dni! Dlaczego nie bierzemy dłuższych urlopów?

Z niedawno przeprowadzonego przez Nocowanie.pl badania internautów wynika, że ponad połowa ankietowanych planuje wakacyjny wypoczynek w Polsce. Jednoczenie dowiadujemy się, że Polacy raczej nie stawiają na długie urlopy. Satysfakcjonują ich już tygodniowe wczasy. Z czego to wynika?

bDSCCfpP
4
23.03.2021 21:04

WAKACJE
 / 
Turystyka. Vouchery wydawane przez biura podróży będą ważne przez kolejny rok

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii planuje zmiany w pierwszej tarczy antykryzysowej. Dotyczą one m.in. ważności voucherów, które wydawały turystom biura podróży w zamian za wpłacone zaliczki na niezrealizowane wycieczki. Miały być one ważne tylko przez rok od daty planowanego wyjazdu. Resort chce je wydłużyć do dwóch lat. To prośba biur podróży.

16
21.03.2021 20:59

WAKACJE
 / 
Normalny sezon urlopowy? Szefowa Komisji Europejskiej studzi nadzieje

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen studzi nadzieje na normalne otwarcie letniego sezonu urlopowego. "Nadal jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji" – powiedziała w cytowanym przez PAP wywiadzie.

2
21.03.2021 7:25

WAKACJE
 / 
Urlopy Polaków. Czego oczekują turyści?

Portal Nocowanie.pl zlecił badania, z których wynika, że prawie połowa Polaków planuje wakacyjny wyjazd. Czego oczekują turyści od krajowych obiektów noclegowych? Lista życzeń jest długa i ciekawa, bo poza oczywistymi udogodnieniami można znaleźć na niej także kilka ciekawostek.

14
18.03.2021 14:57

ZWIĄZKI ZAWODOWE
 / 
Tańsze wakacje ze związkową legitymacją. Benefity nie tylko od pracodawców

Tańsze wakacje lub bon na wyjazd, oferty od banku i ubezpieczyciela. Związki zawodowe też chcą oferować własne benefity. - Czasy się zmieniły, ludzie się zmienili, trzeba więc kreatywnie kombinować i czasami też reklamować związki zawodowe - mówi money.pl Wojciech Kasprzyk, działacz "Solidarności".

bDSCCfpV
15.03.2021 20:09

WAKACJE
 / 
Biura podróży w praktyce. Czyli jak bezpiecznie podróżować

Okres wakacyjny sprzyja wszelkiego rodzaju wyjazdom. Jedną z możliwości jest wybór biura podróży, które zorganizuje wczasy za nas. Podpowiadamy, w jaki sposób zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek.

4
10.03.2021 11:36

TURYSTYKA
 / 
Kwarantanna na jachcie. To możliwe w Tajlandii

Władze Tajlandii chcą przyciągnąć turystów. Zachęcają ich do przybycia tym, że obowiązkową kwarantannę będzie można odbyć na jachcie lub małym statku wycieczkowym. Konieczny będzie negatywny test na koronawirusa i noszenie przy sobie nadajnika GPS.

11
09.03.2021 15:07

LOTY
 / 
Ryanair przyspiesza. Będzie więcej lotów z Polski

Irlandzki tani przewoźnik lotniczy Ryanair spodziewa się odmrożenia branży, wraz ze wzrostem liczby szczepień przeciw COVID-19. Dlatego też już planuje wakacje i chce zwiększyć częstotliwość z Polski na Teneryfę, otwiera też nowe połączenia z naszego kraju.

2
08.03.2021 6:46

PANDEMIA
 / 
Koronawirus. Imprezy odwołane przez pandemię. Oddano 223 mln zł

Podróżnym, których imprezy turystyczne odwołano z powodu pandemii koronawirusa, pieniądze zwracane są z Turystycznego Funduszu Zwrotów.

bDSCCfpW
41
27.02.2021 8:33

TURYSTYKA
 / 
Top lokalizacje nad morzem. Te plaże przeżyją latem oblężenie

Polskie morze latem zawsze przeżywa oblężenie. Są jednak topowe lokalizacje, które wczasowicze wybierają chętniej niż inne miejscowości. Co o tym decyduje i gdzie w tym roku będzie najtłoczniej?

142
24.02.2021 8:09

LASY PAŃSTWOWE
 / 
Nowa atrakcja Lasów Państwowych. Wakacje w lesie zamiast w hotelu

Jeśli wiosną lub latem masz w zwyczaju biwakować i spać w lesie, to w tym roku czekają na ciebie zmiany. Lasy Państwowe wprowadzają nowe zasady i limity dla amatorów surwiwalu i tym podobnych rozrywek. Tu epidemia nie powinna przeszkodzić.

99
05.02.2021 16:03

WAKACJE
 / 
Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi

Piątkowa konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i kilku ministrów sprawiła, że Polacy szturmem ruszyli po rezerwacje noclegów. - Widzimy spore zainteresowanie, po konferencji prasowej liczba zapytań wzrosła nawet o 70-80 proc. - mówi w programie "Newsroom" Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl. Gdzie pojawia się najwięcej rezerwacji? Miciuła mówi, że sporym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kierunki górskie, a więc takie miejscowości jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Wisła czy Szczyrk. - Polacy chcą jechać nawet na taki jedno- lub dwudniowy wyjazd - mówi Miciuła. Optymizmem powiało również w kontekście letniego urlopu. - Po konferencji rezerwacje są domykane i coraz więcej turystów liczy, że wakacje spędzi nad polskim morzem - puentuje przedstawicielka serwisu Nocowanie.pl.

8
02.02.2021 7:41

BON TURYSTYCZNY
 / 
Bon turystyczny do przedłużenia. Rząd szykuje ważne zmiany

Trwają analizy dotyczące wydłużenia okresu działania bonu turystycznego oraz możliwości realizowania go m.in. w miejscach stanowiących atrakcje turystyczne - poinformował PAP resort rozwoju, pracy i technologii. Obecnie bon jest ważny do końca marca 2022 r.

17
29.01.2021 16:27

WAKACJE
 / 
Koronawirus. Wakacje 2021. Polacy szukają już miejsc na letni wypoczynek

- Początek roku skomplikował sytuację Polaków dotyczącą wyjazdów. W tym czasie wielu turystów myślało o podróżach w kierunkach górskich, ale z uwagi na obostrzenia i zakazy, takie wyjazdy nie były możliwe. To wywołało sporo problemów właścicieli obiektów, a także samych turystów, którzy nie mogą się doczekać, aby gdzieś wyjechać. Obserwujemy, że coraz więcej osób szuka dziś miejsca na wypoczynek na letnie wakacje. To światełko w tunelu dla branży – mówiła w programie "Newsroom" Anna Kryjer, dyrektor sprzedaży portalu nocowanie.pl.