Trwa ładowanie...
bDSKMSwl

Notowania

Bon Turystyczny – Wszystkie wiadomości

20
19.06.2020 13:37

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. 500 zł na wakacje w Polsce dla 6,5 mln osób

W Sejmie już po pierwszym czytaniu prezydenckiego projektu ustawy o bonie turystycznym. - Mówimy o ponad 3,5 mld zł, który trafi do branży turystycznej, turystyki krajowej - zaznaczyła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

400
19.06.2020 10:50

ŚWIADCZENIA
 / 
3 lata więzienia za kombinowanie przy bonie turystycznym. Przepisy są rygorystyczne

Nawet trzy lata więzienia grożą przedsiębiorcy, który będzie reklamował się hasłem "Polski Bon Turystyczny", choć nie będzie miał do tego prawa. Identyczna kara spotka firmę, która będzie "kombinowała" przy świadczeniu. Program ma rygorystyczne przepisy karne.

32
18.06.2020 15:06

SEJM
 / 
Bon 500+ w Sejmie. Prezydent złożył projekt ustawy powołującej Polski Bon Turystyczny

Bon turystyczny 500+ trafił już do Sejmu. Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek projekt ustawy, przewidującej dodatek na wakacje dla każdego dziecka. Państwo ma zapłacić na nowy program mniej niż 4 mld złotych. Nad Polskim Bonem Turystycznym teraz pochylą się posłowie.

5
16.06.2020 11:10

WAKACJE
 / 
Bon 500+ na wakacje. "Za mało, by mówić o ratowaniu branży"

Branża turystyczna w "nowej normalności" powodowanej pandemią koronawirusa. Czy na turystów czekają obniżki? - Jest popyt, więc ceny będą porównywalne do tych z zeszłego roku. Z drugiej strony promocje są i warto z nich skorzystać, zachęcam też do indywidualnej rezerwacji, bo hotele są skłonne dawać więcej zniżek - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest & Hotels. - Bon turystyczny nie będzie wydawany tylko w hotelach, kwota mniejsza o ponad połowę niż była zapowiadana, bony do wykorzystania przez dwa lata, więc to nie wpłynie na branżę. Nie będzie ratunkiem a wsparciem, bo pieniądze są zbyt małe - dodał.

9
15.06.2020 15:42

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Paweł Mucha apeluje do marszałka Grodzkiego

- Oczekujemy, że będzie pełne współdziałanie przy dobrych projektach, a takim dobrym projektem dla polskiej rodziny, dla polskiego sektora turystycznego jest projekt bonu turystycznego - powiedział Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. - Jestem przekonany, że te prace będą trwały w Sejmie tak długo jak będzie trzeba, ale ze wskazaniem, że sytuacja nadzwyczajna wymaga nadzwyczajnej aktywności. Tak samo ufam, że Senat nie będzie podejmować ruchów politycznych po to, żeby tę procedurę przedłużać - powiedział Paweł Mucha w programie Newsroom WP. Jak dodał, Kancelaria Prezydenta chce, aby środki były do wykorzystania jeszcze w te wakacje.

bDSKMSwn
53
15.06.2020 14:45

ANDRZEJ DUDA
 / 
Bon turystyczny. "Ważne, że ktoś zaczyna liczyć"

- To jest ciekawa rzecz. Andrzej Duda zaproponował bon 1000-złotowy, a potem, jak rozumiem, policzono, policzono, popatrzono na bieżące wpływy podatkowe i ten bon został sprowadzony do 500 zł dla dzieci - zauważył prof. Marek Belka, były premier. - Ważne, że ktoś zaczyna liczyć. Innymi słowy widać, że bieżąca sytuacja finansów publicznych zaczyna katastrofalnie wyglądać - podejrzewa prof. Marek Belka. Może właśnie ktoś po rozum do głowy przyszedł? - zakończył retorycznie prof. Marek Belka.

342
15.06.2020 8:32

WAKACJE
 / 
Bon 500+ na wakacje. Sasin: gotowy projekt na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Wicepremier i minister aktywów państwowych zapowiada złożenie na najbliższym posiedzeniu Sejmu projektu ws. bonu turystycznego 500+ na wakacje dla dzieci. Rząd chce przeforsować projekt jeszcze przed wakacjami, zablokować może to Senat. A to sprawiłoby, że bonu przed wyborami nie będzie.

71
10.06.2020 15:12

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Komorowski nie kryje obaw: "Typowo PiS-owski sposób pracy"

- Jeśli ta propozycja będzie sensowna, jeśli zostanie dobrze przyjęta przez przedsiębiorców zajmujących się organizowaniem form wypoczynku, to nie ma powodu, żeby tworzyć własne ekstra rozwiązania - odpowiedział Bronisław Komorowski na pytanie, czy Platforma będzie składać własny projekt bonu turystycznego. - Podejrzewam, że w ostatniej chwili będzie przedwyborcze wielkie bum, z którego niewiele wyniknie. Potem się okaże, że ustawa albo nie ma zaplecza finansowego, albo trzeba ją dziesięć razy poprawiać. To taki typowo PiS-owski sposób pracy, wszystko jest robione, żeby było wrażenie medialne, a potem wychodzą mankamenty, słabości - skomentował.

11
09.06.2020 16:43

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny tylko na dzieci. Teraz koszt programu to 3,2 mld zł

Miało być 1000 zł na pracownika, jest 500 zł na dziecko. - To błędna teza. Bon się nie zepsuł - przekonywał wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Przyznał jednak, że w pierwotnej wersji 1000 zł na pracownika koszty dla budżetu były znacznie wyższe. Teraz ten koszt dla budżetu to 3,2 mld zł. - Nasz projekt jest realny i ma twarde pokrycie w środkach - podkreślił Gut-Mostowy. - Chwała panu prezydentowi, że zredefiniował ten projekt, który ma teraz bardzo prorodzinny aspekt. Zachęcamy do podróżowania rodzinami po Polsce, a krajowa branża turystyczna będzie beneficjentem - mówił Gut-Mostowy w programie Newsroom WP. Na pytanie, co powie jednak tym, którzy nie mają dzieci, odpowiedział: - A co powiemy tym wszystkim, którzy nie otrzymują do tej pory 500+ na każde dziecko? To tylko kontynuacja tego programu - powiedział, dodając, że przy każdym programie pomocowym państwa zawsze jest pytanie, dlaczego daje się jednym, a nie wszystkim.

bDSKMSwt
511
09.06.2020 16:11

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny nie na lody i gofry. Wiceminister rozwoju tłumaczy

Proces wnioskowania o bon turystyczny ma być tylko elektroniczny. - Po zarejestrowaniu się na platformie ZUS-u wystarczy wyrażenie woli - mówił Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. - Każda osoba, która dostaje 500+, dostanie bon turystyczny - powiedział. - Mam nadzieję, że z przygotowaniem przepisów zdążymy do lipca - dodał. - Organizatorzy podróży będą mogli przystępować do bazy i będą mogli pakietować usługi. Jeśli ktoś będzie chciał mieć nocleg i usługę towarzyszącą, jak aquapark czy spływ kajakowy, organizator będzie mógł zrobić taki pakiet dla danej rodziny - powiedział wiceminister w programie Newsroom WP. - Intencją ustawodawcy było, żeby zachęcić Polaków do podróży - tłumaczył, precyzując, że nie będzie można będzie wykorzystać środków na lody czy gofry. - Oczekujemy efektu kuli śnieżnej. Te środki dane rodzinie będą tylko elementem do wydatkowania na turystykę. Ten efekt będzie mnożnikowy i branża to docenia - powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

488
09.06.2020 15:43

TURYSTYKA
 / 
Nowy bon turystyczny. Oto szczegóły

- Bon będzie można wykorzystywać wielokrotnie, częściowo na hotel, częściowo na przewodnika, częściowo na spływ kajakowy, limit na jeden bon to 500 zł - mówił w programie Newsroom WP Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. Jak dodał, w ustawie będzie zapisane, że bon nie podlega zbyciu, jest przypisany do danej rodziny. Jak będzie wyglądało korzystnie z bonu? Po otrzymaniu kodu z ZUS-u gdy przyjdziemy do obiektu turystycznego, nastąpi sprawdzenie w systemie informatycznym ZUS-u, czy taki kod istnieje i przypięte są tam uprawnienia do bonu. - Z chwilą, gdy będzie to potwierdzone, zapewne SMS-em, zostanie zablokowana płatność i pojawi się na koncie obiektu turystycznego – tłumaczył Gut-Mostowy.

614
09.06.2020 6:47

PRAWO
 / 
Bon turystyczny. Marszałek Senatu studzi zapał prezydenta

- Ustawy, które do nas trafiają, traktujemy poważnie i nie wpiszemy się w ekspres legislacyjny Sejmu, bo nie ma on nic wspólnego ze stanowieniem dobrego prawa - powiedział PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki. To reakcja na apel prezydenta Andrzeja Dudy, który zwrócił się w poniedziałek do Senatu, by szybko przyjął ustawę wprowadzającą tzw. bon turystyczny.

968
08.06.2020 15:18

WYBORY 2020
 / 
Bon turystyczny. Prezydent obiecuje ustawę jeszcze przed wakacjami

- Bon turystyczny będzie skierowany do rodzin wychowujących dzieci. To będzie 500 zł na każde dziecko - ogłosił w poniedziałek w Ustce prezydent Andrzej Duda. Potwierdzają się informacje money.pl, że pieniądze te nie będą przekazywane do ręki, jak w przypadku świadczenia 500+, ale będą miały formę kodu do wykorzystania na usługi turystyczne.

bDSKMSwu
289
08.06.2020 12:54

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny po nowemu. "Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia"

Bon turystyczny w pierwotnym założeniu miał wynosić 1000 zł i być przeznaczony dla etatowców zarabiających mniej niż 5200 zł. Państwo miało dołożyć do programu tylko w tym roku 7 mld zł. Jednak w sobotę prezydent Andrzej Duda przedstawił nową wizję bonu, zgodnie z którą wsparcie w wysokości 500 zł miałoby przypadać na jedno dziecko. - To nie jest radykalna zmiana, bo realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia - argumentowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. - Około 2 mln gospodarstw domowych to są gospodarstwa w modelu 2+2, czyli realnie 1000 zł na gospodarstwo domowe - tłumaczyła. Dodała, że niespełna pół miliona to rodziny z jednym dzieckiem, ale mamy też rodziny z większą liczbą dzieci.

12
08.06.2020 11:28

ANDRZEJ DUDA
 / 
Bon turystyczny w nowej odsłonie. "Będzie miał element wsparcia prorodzinnego"

Miało być 1000 zł w postaci bonu, będzie 500 zł na dziecko. W sobotę prezydent Andrzej Duda przedstawił nową koncepcję bonu turystycznego. - Z zapowiedzi wynika, że bon jest dobrym rozwiązaniem, pozwoli wielu rodzinom wyjechać na wakacje. Skorzysta także branża turystyczna - mówiła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Jak dodała, prezydent zredefiniował cel i charakter bonu, bon będzie miał element wsparcia prorodzinnego. Dopytywana o brak kryterium dochodowego, które miało obowiązywać w pierwotnej koncepcji, gdzie bon otrzymaliby etatowcy zarabiający mniej niż 5200 zł, wstrzymywała się jednak od komentarza, zaznaczyła, że szczegóły ws. bonu przekaże prezydent Duda. [Aktualizacja:] W poniedziałek po południu w Ustce prezydent sprecyzował, że bon będzie miał formę cyfrową. Pieniądze będzie wypłacał ZUS, ale nie trafią one do rąk rodziców, jak w przypadku 500+, tylko bezpośrednio do firmy świadczącej usługi turystyczne. Bon będzie mógł być zrealizowany do końca 2021 roku.

8
08.06.2020 9:03

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Kto dostanie bon turystyczny? Gościem Jadwiga Emilewicz

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rozmawiamy m.in. o bonie turystycznym i kondycji polskich firm. Zapraszamy od 9.15.

747
06.06.2020 16:16

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny 500+. Prof. Orłowski: obliczone pod wyborców

Prezydent Andrzej Duda zmienił założenia bonu turystycznego. Będzie to program skierowany do rodzin z dziećmi, a kwota bonu to 500 zł na każde dziecko. Ekonomista prof. Witold Orłowski twierdzi, że program byłby dobry, gdyby był skierowany do najuboższych dzieci. W obecnym kształcie jest jednak uzasadniony politycznie.

2K
06.06.2020 14:06

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny zmieniony. Money.pl dotarł do szczegółów

Prezydent Andrzej Duda ogłosił zupełną zmianę w pierwotnych założeniach bonu turystycznego 1000+. Kwota zostaje obcięta o połowę, a pieniądze trafią do rodzin z dziećmi, a nie do pracowników. Money.pl ujawnia, jak dokładnie będzie wyglądał program wakacyjnych bonów 500+.