Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Kosiniak-Kamysz: obniżmy VAT z 23 na 15 proc. "Koniec karania Polaków za pracę"

54
Podziel się:

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat w wyborach prezydenckich postuluje obniżenie podatku VAT z 23 na 15 i z 8 na 5 proc. Apeluje także o dobrowolny ZUS. - Co z tego, że w lipcu firma zapłaci składki, skoro w sierpniu upadnie? - pyta.

"Będę głosem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, wykluczeni" - mówi Kosiniak-Kamysz.
"Będę głosem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, wykluczeni" - mówi Kosiniak-Kamysz. (Twitter.com)

Kosiniak-Kamysz gościł dziś w Mielnie. W tej nadmorskiej miejscowości powtórzył swój przedstawiony niedawno postulat obniżenia podatku VAT. Zapowiedział przedstawienie w najbliższym tygodniu projektu obniżenia podatku VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz stawki 8 proc. do 5 proc. Chce także wprowadzenia "dodatku dla bohaterów" w wysokości 1,5 tys. złotych za każdy miesiąc pracy dla białego personelu i pracowników socjalnych aktywnie zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6522694469421185v">Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: nie kierujcie się sondażami, lecz swoimi poglądami</a>

W Mielnie Kosiniak-Kamysz dorzucił do tego postulat dobrowolności opłacania składek ZUS. Na początek apeluje o wydłużenie abolicji składkowej o kolejne 3 miesiące.

- Co z tego, że w lipcu firma zapłaci składki, skoro w sierpniu upadnie? Trzeba zrobić wszystko, by ratować miejsca pracy, a nie myśleć o fiskalizmie Koniec karania Polaków za pracę - mówił lider PSL.

Wypowiadał się także negatywnie o wprowadzonym przez rząd PiS i prezydenta Dudę bonie turystycznym.

Branża turystyczna to 6-7 proc. polskiego PKB. Polacy nie potrzebują bonu, ale równouprawnienia. Nie zgadzam się na to, żeby seniorzy nie mieli prawa skorzystać z bonu. To kolejny program, który dzieli Polaków. Są możliwe programy, które łączą, jak karta dużej rodziny, roczny macierzyński - mówił Kosiniak-Kamysz.

Chwilę wcześniej Kosiniak-Kamysz był w Dąbkach.

"Jadąc tu, nie przejeżdżałem przez żadną obwodnicę ani most z obiecanych przez ten rząd. Zamiast tego mamy zapowiedź wielkiego CPK. Ja mówię wprost: zacznijmy od budowy bezpiecznej drogi, oświetlonego chodnika czy ścieżki rowerowej" - pisał na swoim profilu na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(54)
Polak
2 lata temu
Ten cytat jest zapożyczeniem ze słów Korwina które ten od lat powtarza
<<
2 lata temu
WŁADEK KOMU TY TEN KIT WCISKASZ ??? ROLNICY CI JUŻ NIE UWIERZĄ MIAŁEŚ 8 LAT I OLAŁEŚ ICH CAŁKOWICIE --twe obiecanki warte FUNTA KŁAKÓW ???
morKa
2 lata temu
Taaa, "dodatek dla bohaterów", ciekawe za co. Do lekarza od ponad 3 miesięcy nie można pójść, a teleporady to sobie można wsadzić.....
61
2 lata temu
Tylko w 2011 roku rząd Platformy Obywatelskiej wprowadził następujące podwyżki i nowe opłaty: – Podniesienie VAT z 22 do 23%, z 7 do 8% i z 5 do 6%. – Zamrożenie progów podatkowych w PIT na lata 2011-2013. – Wzrost akcyzy na papierosy i tytoń o 4% rocznie do osiągnięcia unijnego minimum w 2018 r. – Likwidacja ulgi w podatku akcyzowym na biokomponenty dolewane obowiązkowo do paliw. – Wzrost VAT na żywność nieprzetworzoną z 3% do 5%. – Wzrost VAT na duże domy (powyżej 300 m2) i mieszkania (powyżej 150 m2) z 7% do 23%. – Wzrost z 7 do 23% VAT na odzież i obuwie dla dzieci. – Podniesienie stawki VAT na książki i prasę specjalistyczną z 0 do 5%. – Podniesienie składki rentowej o 2% w części płaconej przez przedsiębiorców. – Likwidacja odliczenia podatku od paliwa, które jest tankowane do firmowych samochodów – Likwidacja odliczenia pełnego VAT przy zakupie samochodu z kratką. – Wzrost opłat za rejestrację samochodu i badania techniczne. Kto wtedy był koalicjantem? Tak tylko się pytam, nie wierzę w ani jedno słowo, wypowiedziane przez tego człowieka
Rupert
2 lata temu
Skoro nie chce pan karać Polaków z tytułu pracy to należało by obniżyć, a najlepiej zlikwidować podatek PIT. Jaką kwotę wolną od podatku mają posłowie a jaką Polacy. Jak by pan nie wiedział to przypomnę. Posłowie kwota wolna ponad 30 000 zł, a dla Polaka coś ponad 3000 zł. Czyli ponad 10-cio krotna różnica. A pan tu z VAT-em wyjeżdża. Wstyd i jeszcze raz wstyd.
...
Następna strona