Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kosiniak-Kamysz: obniżmy VAT z 23 na 15 proc. "Koniec karania Polaków za pracę"

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i kandydat w wyborach prezydenckich postuluje obniżenie podatku VAT z 23 na 15 i z 8 na 5 proc. Apeluje także o dobrowolny ZUS. - Co z tego, że w lipcu firma zapłaci składki, skoro w sierpniu upadnie? - pyta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter.com)
"Będę głosem tych wszystkich, którzy są pokrzywdzeni, wykluczeni" - mówi Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz gościł dziś w Mielnie. W tej nadmorskiej miejscowości powtórzył swój przedstawiony niedawno postulat obniżenia podatku VAT. Zapowiedział przedstawienie w najbliższym tygodniu projektu obniżenia podatku VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz stawki 8 proc. do 5 proc. Chce także wprowadzenia "dodatku dla bohaterów" w wysokości 1,5 tys. złotych za każdy miesiąc pracy dla białego personelu i pracowników socjalnych aktywnie zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa.

W Mielnie Kosiniak-Kamysz dorzucił do tego postulat dobrowolności opłacania składek ZUS. Na początek apeluje o wydłużenie abolicji składkowej o kolejne 3 miesiące.

- Co z tego, że w lipcu firma zapłaci składki, skoro w sierpniu upadnie? Trzeba zrobić wszystko, by ratować miejsca pracy, a nie myśleć o fiskalizmie Koniec karania Polaków za pracę - mówił lider PSL.

Zdjęcia: Pałac Prezydencki - pixabay.com; Agata Duda - prezydent.gov.pl; Rafał Trzaskowski z żoną - East News; pozostałe pary - oficjalne profile kandydatów na prezydenta na Facebooku.
Wybory prezydenckie. Sprawdzamy, ile mogą stracić żony i partnerzy kandydatów

Wypowiadał się także negatywnie o wprowadzonym przez rząd PiS i prezydenta Dudę bonie turystycznym.

Branża turystyczna to 6-7 proc. polskiego PKB. Polacy nie potrzebują bonu, ale równouprawnienia. Nie zgadzam się na to, żeby seniorzy nie mieli prawa skorzystać z bonu. To kolejny program, który dzieli Polaków. Są możliwe programy, które łączą, jak karta dużej rodziny, roczny macierzyński - mówił Kosiniak-Kamysz.

Debata prezydencka RP.
Gospodarka w debacie prezydenckiej 2020. Wprowadzenie euro, likwidacja CIT i Menelowe+

Chwilę wcześniej Kosiniak-Kamysz był w Dąbkach.

"Jadąc tu, nie przejeżdżałem przez żadną obwodnicę ani most z obiecanych przez ten rząd. Zamiast tego mamy zapowiedź wielkiego CPK. Ja mówię wprost: zacznijmy od budowy bezpiecznej drogi, oświetlonego chodnika czy ścieżki rowerowej" - pisał na swoim profilu na Twitterze.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
WP Finanse
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2020

JanCiekaw jestem dlaczego nie obniżył VAT gdy jego partia była u władzy. Zamiast obniżenia, VAT został podniesiony z 22% do 23% przy jednoczesnym … Czytaj całość

21-06-2020

ZXJako minister miał na to 8 lat.

21-06-2020

ZK590panie Kamysz. Obniżenie VAT jest pożądanym krokiem ale jak dorwać się do władzy nie mając czym obdarowywać nierobów+ ?

Rozwiń komentarze (54)