Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bon turystyczny
30.06.2020 16:45

Bon turystyczny dla emerytów. Senat chce poprawek

Senacka komisja pracowała we wtorek nad ustawą o bonie turystycznym. Część senatorów chce, aby pieniądze dostali też emeryci i renciści.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Senacka komisja rodziny, polityki społecznej i senioralnej zajmowała się we wtorek ustawą o bonie turystycznym, który ma pomóc w odbudowaniu sektora turystycznego po kryzysie, spowodowanym pandemią koronawirusa.

Według ustawy, która przeszła przez Sejm, bon w wysokości 500 złotych ma być przyznawany na dziecko, niezależnie od dochodów rodziny.

Komisja nie zgodziła się na przyjęcie ustawy bez poprawek. Wśród zgłoszonych przez senatorów zmian znalazła się m.in. taka, która bonem turystycznym objęłaby emerytów i rencistów.

Poprawkę zgłosił senator Marek Borowski. Jak argumentował, seniorzy są w trudnej sytuacji finansowej i powinni uzyskać wsparcie. Dodatkowe pieniądze z bonu miałyby też przyczynić się do odbudowania sektora turystycznego i umożliwić firmom przetrwanie.

Poprawka nie uzyskała większości, dlatego senator Borowski, razem z senatorami Magdaleną Kochan i Arturem Duninem, złożyli ją jako wniosek mniejszości.

Ustawą o bonie turystycznym Senat zajmie się na najbliższym posiedzeniu, jeszcze w tym tygodniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bon turystyczny, senat, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-06-2020

1870A może tak dla osób pracujących w końcu to z naszych pieniędzy chojnie się rozdaje 500,+500bon wyprawka a my to co

30-06-2020

vbvCały czas PIS skłóca ludzi .Nawet tym bonem turystycznym.

30-06-2020

Januszteraz w nazistowskim państwie będziemy się licytować na 500+, dla dzieci, emerytów, bezdzietnych, długowłosych, łysych pał, leni, pracusi, pracusi na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (163)