Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Bon turystyczny dla emerytów. Senat chce poprawek

163
Podziel się:

Senacka komisja pracowała we wtorek nad ustawą o bonie turystycznym. Część senatorów chce, aby pieniądze dostali też emeryci i renciści.

Bon turystyczny dla emerytów. Senat chce poprawek
(PAP)

Senacka komisja rodziny, polityki społecznej i senioralnej zajmowała się we wtorek ustawą o bonie turystycznym, który ma pomóc w odbudowaniu sektora turystycznego po kryzysie, spowodowanym pandemią koronawirusa.

Według ustawy, która przeszła przez Sejm, bon w wysokości 500 złotych ma być przyznawany na dziecko, niezależnie od dochodów rodziny.

Komisja nie zgodziła się na przyjęcie ustawy bez poprawek. Wśród zgłoszonych przez senatorów zmian znalazła się m.in. taka, która bonem turystycznym objęłaby emerytów i rencistów.

Poprawkę zgłosił senator Marek Borowski. Jak argumentował, seniorzy są w trudnej sytuacji finansowej i powinni uzyskać wsparcie. Dodatkowe pieniądze z bonu miałyby też przyczynić się do odbudowania sektora turystycznego i umożliwić firmom przetrwanie.

Poprawka nie uzyskała większości, dlatego senator Borowski, razem z senatorami Magdaleną Kochan i Arturem Duninem, złożyli ją jako wniosek mniejszości.

Ustawą o bonie turystycznym Senat zajmie się na najbliższym posiedzeniu, jeszcze w tym tygodniu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(163)
NEX
3 lata temu
Nic innego tylko kupowanie głosów a pozostali robić na to
makuci
3 lata temu
Zgadzam się, bon turystyczny, powinien być również przyznawany dla osób pracujących, którzy pracują i odprowadzają składki na te wszystkie ,,dobroci" pod tyt. +++++
Kinia
3 lata temu
Emerytom to świadczenia bez podatku! To jest ważne, a nie jakieś bony czy 13-tki
Wert
3 lata temu
Od września covid 19
Obywatel
3 lata temu
Pomysł ciekawy, ale tempo prac senatorów, opieszałość i przetrzymywanie każdej sprawy sprawia, że pomoc dla branży turystycznej dociera z opóźnieniem. Za chwilę skończy się lato i z bonu ludzie nie zdążą skorzystać. Idea jest dobra i pomogła by przetrwać najgorszy kryzys w branży turystycznej, która na skutek pandemi znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.
...
Następna strona