Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny to nie wszystko. Branża dostanie kolejne wsparcie

500 zł bonu turystycznego na każdego dziecko to nie jest ostatnie słowo skierowane do branży turystycznej. Resort rozwoju pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami, m.in. nad ułatwieniami dotyczącymi zwrotów dla klientów za wycieczki, które nie odbyły się z powodu pandemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Branża turystyczna dostanie kolejne wsparcie

- Przygotowujemy dla branży turystycznej kolejne instrumenty wsparcia, w tym gwarancje na zwroty dla klientów przedpłaconych wycieczek, które nie odbyły się z powodu wybuchu pandemii. 2 lipca w Ministerstwie Rozwoju odbędzie się kolejne spotkanie z branżą w tej sprawie - powiedziała PAP wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Jak dodała, rząd chce zdążyć z tym pakietem przed wrześniem, kiedy to mija czas gwarantowanych touroperatorom 180 dni na zwrot wpłaconych zaliczek dla klientów.

- Początek jesieni będzie zatem krytycznym okresem dla firm turystycznych, które będą musiały zwracać klientom pieniądze za przedpłacone przed marcem wycieczki, które nie doszły do skutku. Dla wielu touroperatorów to wyzwanie finansowe nie do pokonania - stwierdziła Emilewicz.

Obejrzyj: All inclusive w czasach zarazy

- We wrześniu przypada również termin odnawiania gwarancji ubezpieczeniowych przez biura podróży. Nałożenie tych terminów spowoduje dla wielu przedsiębiorców poważne kłopoty w płynności finansowej - dodała w rozmowie z PAP minister rozwoju.

Resort rozwoju, wspólnie z Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Turystycznym Funduszem Gwarancyjnym, przygotowuje "instrument wsparcia, który ułatwi zwroty tak, aby firmy przetrwały na rynku". Będą to zwroty gwarantowane przez Skarb Państwa.

- Będzie to specjalny pakiet, który będziemy chcieli notyfikować w Komisji Europejskiej. Dodatkowo prowadzimy prace analityczne, jeśli chodzi o rozwiązania dla najmniejszych podmiotów działających w branży - przewodników, pilotów, agentów wycieczek, którzy z powodu pandemii musieli zawiesić działalność - podkreśliła Emilewicz.

Minister wyjaśniła, że w pakiecie znajdą się rozwiązania dotyczące takich kwestii, jak ubezpieczenia społeczne czy postojowe. Szczegóły rozwiązań są przygotowywane w oparciu o analizę potrzeb branży.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

50+I jak tak pracujący ludzie bezdzietni lub z dziećmi 18+ poszliście podziękować za bony? Jedyną rzecz jaką obiecali pracującym Polakom, żeby odetchnęli … Czytaj całość

29-06-2020

EwaA to ciekawe, bo długi jakie robi pis, będą spłacać jeszcze dzieci z 500 +. Ale kto o tym pomyślał. Ważne, że dają ! hahahahaha

29-06-2020

TurystaByłem tydzień w Sopocie. Branża turystyczna ma się lepiej niż kiedykolwiek - doją turystów o 30-50% drożej pod pretekstem wymogów sanitarnych, których … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (60)