Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wywóz odpadów. 500 zł mandatu za unikanie płacenia

Nawet 500 zł mandatu będzie groziło właścicielom domów i mieszkań za unikanie płacenia za wywóz odpadów. Obecnie płacenia unika co najmniej 5 mln Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Nawet 500 zł mandatu dla unikających płacenia za wywóz śmieci

Strażnik miejski będzie mógł ukarać osobę uchylającą się od regulowania rachunków za odpady - czytamy w "Rzeczpospolitej". Właścicielom domów i mieszkań grozi mandat 500 zł.

Co najmniej 5 mln Polaków wymiguje się od obowiązku wnoszenia opłat za wywóz śmieci. Trudno ich ukarać, więc Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad zmianą przepisów, które to umożliwią.

Nowelizacja ma sprawić, że strażnik miejski lub gminny dostanie uprawnienia do ukarania mandatem w kwocie 500 zł osoby, które nie złożyły deklaracji, na podstawie której ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci.

Obejrzyj: Dom modułowy gotowy w 3 dni. Sprawdzamy, ile kosztuje budowa

Zgodnie z projektem, taka sama kara ma czekać tego, kto podał nieprawdę w tej deklaracji i np. zaniżył liczbę domowników, przez co płaci mniej za śmieci, czy nie segreguje odpadów.

Strażnik będzie miał także prawo ukarać mandatem osobę, która zadeklarowała, że założy kompostownik, chcąc płacić mniej za wywóz śmieci, a w rzeczywistości była to pusta obietnica albo choć ma kompostownik, to w praktyce z niego nie korzysta.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: śmieci, odpady, kara, grzywna, mandat, wywóz odpadów, straż miejska, uprawnienia, nowelizacja, prawo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2020

No.i mamy następny haracz.

29-06-2020

AgaBardzo dobrze, dlaczego inni uczciwi mają płacić.

29-06-2020

olaCały rok jestem za granicą przyjeżdżam w roku na jeden miesiąc a płacić muszę za cały rok i nie ma przeproś. Gmina Magnuszew.

Rozwiń komentarze (37)