Trwa ładowanie...
bEroOeNx

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny tylko na dzieci. Teraz koszt programu to 3,2 mld zł

Miało być 1000 zł na pracownika, jest 500 zł na dziecko. - To błędna teza. Bon się nie zepsuł - przekonywał wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Przyznał jednak, że w pierwotnej wersji 1000 zł na pracownika koszty dla budżetu były znacznie wyższe. Teraz ten koszt dla budżetu to 3,2 mld zł. - Nasz projekt jest realny i ma twarde pokrycie w środkach - podkreślił Gut-Mostowy. - Chwała panu prezydentowi, że zredefiniował ten projekt, który ma teraz bardzo prorodzinny aspekt. Zachęcamy do podróżowania rodzinami po Polsce, a krajowa branża turystyczna będzie beneficjentem - mówił Gut-Mostowy w programie Newsroom WP. Na pytanie, co powie jednak tym, którzy nie mają dzieci, odpowiedział: - A co powiemy tym wszystkim, którzy nie otrzymują do tej pory 500+ na każde dziecko? To tylko kontynuacja tego programu - powiedział, dodając, że przy każdym programie pomocowym państwa zawsze jest pytanie, dlaczego daje się jednym, a nie wszystkim.

09-06-2020
47 reakcji
3
33
11
Podziel się
Komentarze (11)
zobacz więcej komentarzy (11)
bEroOeNJ
KOMENTARZE
(11)
spayk
rok temu
Mam sąsiadów 2+3 ojciec zatrudniony na 1/5 etatu tak by nie płacić komornika i alimentów reszta w kopercie bo tak ułożył się z właścicielem, matka nie pracuje od czasu do czasu coś ukradnie i napożycza kasy i nie odda 3x500 plus jeszcze socjal bo dochód nie przekracza i jeszcze teraz bon .
Igła
rok temu
Jeszcze się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził... Za PO-PSL były jakieś programy prospołeczne? Ach zapomniałam - była reforma emerytury + kilka lat dłużej pracy!
Zum
rok temu
Znowu tym co nie chce się pracować dostaną. Dlaczego tylko z dziećmi dostają, co lepsi są ( acha inni to gorszy sort). Już mi zaczyna to irytować - tylko dzieci i górnicy w tym kraju się liczą.
bEroOeOb
AntyPIS
rok temu
A ja mam dzieci,tylko dorosłe,jako pracujacemu nie należy mi sie wypoczynek?
Ojciec
rok temu
Niech zyję Duda! Przed wyborami kolejne 500+. Po wyborach po staremu, czyli ceny do góry, wakacje nie 1000 Pln a 2000 Pln . Ale dał - dał! Nic że zaołacimy wszyscy za wakację wybranych, a raczej ich tylko dofinansujemy!