Trwa ładowanie...
bDIwXcPV

Notowania

Andrzej Gut-mostowy – Wszystkie wiadomości

49
21.01.2021 15:06

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny wydłużony? Wiceminister: pracujemy nad tym

Pracujemy nad wydłużeniem działania bonu turystycznego - wyjaśniał w Sejmie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że nie wzbudził on takiego zainteresowania, na jakie liczył rząd.

141
04.12.2020 21:40

HOTELARSTWO
 / 
Hotel Guta-Mostowego zapewnia, że działa zgodnie z prawem. Wydał oświadczenie

"Prowadzony przez nas hotel nie świadczył i nie świadczy usług hotelarskich w sposób sprzeczny z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów" - czytamy w oświadczeniu.

442
04.12.2020 10:16

KORONAWIRUS
 / 
Hotel Guta-Mostowego przyjmuje gości. Służbowo, ale z rodziną na narty

Hotel Sabała w Zakopanem, którego właścicielem jest minister Andrzej Gut-Mostowy, przyjmuje gości – wynika z dziennikarskiej prowokacji RMF FM. Według radia, goście muszą podpisać oświadczenie, że przebywają w nim służbowo, a to, że przyjeżdżają z dziećmi i nartami, okazało się szczegółem bez znaczenia.

35
26.11.2020 15:44

TURYSTYKA
 / 
Posłanka KO chwali wiceministra rządu PiS. "Jest bardzo kompetentny"

- Andrzej Gut-Mostowy od wielu lat zajmuje się turystyką i jest w tym temacie ekspertem. Mnie bardziej martwiłoby to, że jego argumenty i jego wiedza przez premiera Morawieckiego i premiera Gowina nie są słyszane - mówi w programie "Newsroom" Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka KO. Gut-Mostowy w ostatnich dniach jest mocno krytykowany, ponieważ pracuje nad obostrzeniami dla turystyki, sam będąc potentatem w tej branży i współwłaścicielem stacji narciarskiej. Kiedy rząd wycofał się z planów zamykania wyciągów, pojawiły się komentarze, że to właśnie ze względu na ochronę interesów wiceministra. – Uważam, że nie jest to osoba, która poszła do ministerstwa, żeby się dorobić – ocenia Marczułajtis. - Jest bardzo majętny, a polityka jest dla niego raczej pasją i służbą dla państwa – dodaje.

1
20.11.2020 14:01

HOTELE
 / 
Co ze świętami i sylwestem? Na razie hotele narzekają. Wiceminister jednak dobrej myśli

Polacy zastanawiają się, czy dokonywać rezerwacji wyjazdów na święta albo sylwestra. - Statystyki z ostatnich miesięcy pokazują, że Polscy podejmują decyzje o wyjazdach z dnia na dzień, w zależności od sytuacji chorobowej, rodzinnej, sytuacji zawodowej - mówił Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, w programie "Money. To się liczy". Jak dodał, hotele boleją nad tym, że nie mają teraz rezerwacji na święta, ale z rozmów z branżą wynika też, że klienci są w kontakcie z obiektami noclegowymi, tyle że zastrzegają sobie, iż ostateczne decyzje co do przyjazdu będą podejmować w ostatniej chwili. - Większość hoteli idzie na taki typ współpracy - dodał wiceminister. - Nawet w ciągu kilku dni hotele mogą się zapełnić, kiedy się okaże, że będzie możliwość wyjazdów - powiedział Andrzej Gut-Mostowy.

bDIwXcPX
2
20.11.2020 13:37

TURYSTYKA
 / 
Narty w czasie pandemii? Odpowiedź wiceministra daje nadzieję

- Z dotychczasowych rozmów z branżą narciarską i przedstawicielami resortu zdrowia wynikało, że sam wypoczynek na nartach nie jest bardzo ryzykowny - powiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Zaznaczył, że na stokach wszyscy korzystają z maseczek, karnety można kupować w automatach, a w kolejkach do wyciągu zastosować 2-3 metrowe. - Stacje narciarskie w moim przekonaniu nie stwarzają istotnych elementów zagrożenia. Mało tego, liczymy, że fala epidemii przy tej stabilizacji lub przy obniżaniu się w grudniu-styczniu pozwoli stokom narciarskim działać - powiedział Gut-Mostowy.

4
20.11.2020 11:27

TURYSTYKA
 / 
Hotele chcą się otworzyć na turystów. Przewidywania wiceministra wielu popsują nastrój

Hotele, zgodnie z rozporządzeniem do 29 listopada 2020 r. przyjmują tylko gości przebywających w podróżach służbowych. Kiedy znów będą mogły przyjmować turystów? - zapytaliśmy w programie "Money. To się liczy" wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego. - Ostatnie dni niosą nutkę optymizmu, jeśli chodzi o stabilizację sytuacji epidemiologicznej, dlatego mamy nadzieję, że koniec grudnia, a na pewno już styczeń może przynieść pozytywne elementy, jeśli chodzi o uruchamianie tych branż, które ostatnio zostały zamknięte, czyli branży hotelarskiej czy np. fitness - powiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Ale to w stu procentach jest uzależnione od rozwoju choroby - dodał. Andrzej Gut-Mostowy zaznaczył, że bezpieczeństwo i opanowanie epidemii jest teraz "po trzykroć nadrzędne". - Czym szybciej opanujemy epidemię, tym szybciej gospodarka wróci na właściwe tory - powiedział Gut-Mostowy.

340
20.11.2020 10:40

WAKACJE
 / 
Pandemia może zmienić nam ferie i wakacje. Wiceminister uchyla rąbka tajemnicy

- Byłoby zasadne, by rozszerzyć, wydłużyć ferie zimowe, żeby nie było nakładania się grup - powiedział wiceminister Andrzej Gut-Mostowy w programie "Money. To się liczy". Co więcej, nie wyklucza, że taki sam mechanizm mógłby zostać zastosowany w przypadku wakacji. - Jeżeli się okaże, że nie mamy istotnego poprawienia się epidemii, to jakieś formy rozszerzenia wakacji tak, żeby sezon turystyczny nie kumulował się w lipcu i sierpniu, byłyby elementem pewnego komfortu wypoczynku, a także zmniejszenia ryzyka zachorowań - powiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Zaznaczył jednak, że to na razie pomysły, a wariantów jest kilkadziesiąt.

13
20.11.2020 10:04

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny może zostać wydłużony. "Pół roku, rok"

Z bonu turystycznego o wartości 500 zł na dziecko można korzystać do marca 2022 r. Pandemia jednak sprawiła, że obecnie turystyka jest zamknięta. Czy w takim razie bon nie powinien zostać wydłużony, na przykład na kolejny okres wakacyjny? - zapytaliśmy Andrzeja Guta-Mostowego, wiceministra rozwoju, pracy i technologii, w programie "Money. To się liczy". - Sądzimy, że to bardzo realny scenariusz - odparł wiceminister. - Będziemy chcieli dążyć do tego, żeby bon w całości został wykorzystany i przedłużenie go o pół roku, rok będzie dobrym zabiegiem - uważa Andrzej Gut Mostowy.

bDIwXcQd
27
19.11.2020 17:51

TURYSTYKA
 / 
Andrzej Gut-Mostowy ponownie w ministerstwie rozwoju

Andrzej Gut-Mostowy, współtwórca programu Polski Bon Turystyczny i biznesmen pochodzący ze znanej na Podhalu rodziny hotelarzy, wraca do rządu. Będzie nie tylko wiceministrem w resorcie rozwoju, lecz również pełnomocnikiem do spraw promocji polskiej marki.

3
15.10.2020 13:32

WAKACJE
 / 
Zwrot pieniędzy za odwołane wakacje. Wiceminister tłumaczy, jak to ma wyglądać

Wkrótce ma ruszyć wypłata pieniędzy dla tych, którzy nie polecieli na opłacone wcześniej wakacje z powodu lockdownu. - Jest to mechanizm, który jest ewenementem na skalę europejską - chwalił się w programie "Money. To się liczy" Andrzej Józef Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. - Skonstruowaliśmy bezpośrednio wypłatę dla klientów biur podróży. Uznaliśmy, że będzie to bardzo bezpieczne i bardzo dobre wizerunkowo. Wygląda to tak, że biuro podróży robi listę tych imprez, które zostały odwołane i klientów, klient składa wniosek, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny go weryfikuje - wyjaśnił. Jak dodał, zwroty będą dotyczyć tych, którzy nie płacili gotówką. Płacący "żywym pieniądzem" odpowiadają jednak zaledwie za 0,5 procenta obrotów biur.

42
14.10.2020 13:39

TURYSTYKA
 / 
Tarcza 5.0 dla turystyki. "Bardzo ważny element wsparcia"

Tarcza antykryzysowa dla turystyki wchodzi wżycie od 15 października. Będzie lawina wniosków, zwłaszcza o zwolnienie z ZUS-u? - Spodziewamy się, że będzie dużo wniosków, bo ta ustawa była bardzo wyczekiwana - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Przypomnijmy, że zwolnienia z ZUS-u są dla wielu segmentów branży turystycznej, która przeżywała duży spadek obrotów. Myślimy, że to bardzo ważny element wsparcia w okresie posezonowym. Wiemy, że ZUS jest przygotowany, nawet jeśli nastąpi lawina zgłoszeń - zapewnił.

38
14.10.2020 12:10

NARTY
 / 
Obostrzenia w kurortach podczas przerwy świątecznej. Niedługo projekt

- Zbliża się zima i procedury bezpieczeństwa na stacjach narciarskich będą jedną z fundamentalnych rzeczy dla Polaków. Na stoku mamy zachowany wielometrowy dystans społeczny, a z maseczkami to powinno być tym bardziej bezpieczne - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Dlatego pracujemy nad tym, aby powoli zbliżać się do sezonu zimowego. Mamy nadzieję, że za 2-3 tygodnie będą gotowe projekty procedur bezpieczeństwa dla stacji narciarskich - zapowiedział. - Mam sygnały z branży hotelowej, że zainteresowanie świętami i sylwestrem jest znikome. To się wpisuje w ogólny trend w turystyce, trwający od wielu miesięcy. Rezerwujemy wszystkie imprezy w ostatniej chwili, bo czekamy na rozwój sytuacji epidemicznej - przyznał.

bDIwXcQe
14.10.2020 11:10

KORONAWIRUS
 / 
Nowe obostrzenia w szkołach i akademikach? Wiceminister o ogniskach epidemii

W czwartek kolejna konferencja związana z walką z epidemią koronawirusa w Polsce. Czego możemy się na niej spodziewać? Czy szykują się kolejne obostrzenia, na przykład związane z hotelami czy gastronomią? - Wydaje się, że przepisy sanitarne dotyczące hoteli, restauracji czy parków rozrywki sprawdzają się. Statystyki pokazują, że w tych obiektach nie było ognisk zakażeń większych niż w innych segmentach - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. - Wydaje się, że inne sfery życia, związane z edukacją czy DPS-ami, mogą być podstawowymi ogniskami rozwoju epidemii w Polsce. Jeżeli widzimy, że czasami w szkołach, na uczelniach czy akademikach jest większa liczba zachorowań, to chyba jest zasadny wniosek, że to jest związane z tymi segmentami życia - mówił.

4
14.10.2020 10:48

KORONAWIRUS
 / 
Więcej osób na weselach? Wiceminister: liczba gości powinna być zależna od wielkości sali

Wesela i inne imprezy rodzinne są jednymi z rozsadników koronawirusa. W związku z tym od 17 października maksymalna liczba gości na takich imprezach będzie wynosiła 75. Z kolei w powiatach czerwonych będzie to jedynie 50 osób. - Uroczystości rodzinne wydaję się taką sferą, która generuje więcej zachorowań - przyznał w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Co ciekawe, twierdzi on jednak, że wyznaczanie takich limitów w liczbie gości, jakie są obecnie, to nie najlepszy pomysł. - Osobiście uważam, że to powinno być uzależnione od wielkości i metrażu sali. Jeżeli sala jest przygotowana na 500 osób, to wydaje się, że tam może być więcej niż 50 osób. Oczywiście przepisy sanitarne są priorytetem. Jednak będę rekomendował takie rozwiązania, by liczbę gości uzależnić od przestrzeni, która jest zagwarantowana dla każdej osoby - zapowiedział.

2
18.09.2020 19:39

LOTY
 / 
Ministerstwo Rozwoju zapowiada zmiany w lotach. Będzie mniej zakazów?

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie zakłada zakaz lotów do 30 krajów. Już niedługo rozporządzenie straci ważność i zostanie zastąpione nowym. - Na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów - mówił wiceminister rozwoju.

3
11.09.2020 16:25

NEWSROOM
 / 
Bon turystyczny nie dla wszystkich. "To tylko ułamek problemów"

- Gdy mamy do czynienia z dużymi operacjami, które wymagają zaawansowanych systemów organizacyjnych, to trzeba pamiętać, że pewna część tych działań może wiązać się z trudnościami. Wnioski o bon od 20 tys. beneficjentów, którzy napotkali problemy, są niekompletne lub posiadają inne wady. Jeśli bon przysługuje 6 mln beneficjentów, to 20 tys. z tych, którzy mają problemy, stanowi niecałe 0,5 proc. Nawet jeśli jakiś wątpliwy ułamek, to nie powinien on przysłaniać całego, pozytywnego efektu – mówił w programie "Newsroom" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

53
07.08.2020 15:17

ANDRZEJ GUT-MOSTOWY
 / 
Bon pomaga zonie ministra? "Teorie spiskowe"

- Na tę chwilę w obiekcie mojej żony zarejestrował się jeden bon turystyczny i został zrealizowany -zadeklarował w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zarzut, że wiceminister nadzorujący turystykę będzie jednym z beneficjentów bonu pojawiły się już na etapie prac nad tym świadczeniem. Jego żona prowadzi hotel Sabała w Zakopanem, natomiast sam wiceminister był jednym z pomysłodawców bonu. Gut-Mostowy uważa, że powiązywanie tych dwóch rzeczy to teorie spiskowe. Jak podkreśla, nikt nie zmusza polskich rodzin, by korzystały z bonu w hotelu, w którym ma udziały jego żona.- To rodziny decydują, dokąd pojadą – podkreślił. Z drugiej strony – jak zauważył – byłoby niepoważne, gdyby firma jego rodziny nie uczestniczyła w programie.