Trwa ładowanie...
bELyVXWt
Notowania
Przejdź na

Wakacje za granicą tańsze niż w Polsce. "Państwo nie powinno ingerować w poziom cen"

Turystyka wróciła po okresie lockdownu i tak jak można było się spodziewać, wielu przedsiębiorców próbuje choć częściowo odzyskać to, co stracili. Stąd w wielu turystycznych regionach Polski ceny przebijają te zagraniczne. I raczej nie ma co liczyć na tańsze oferty. Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, stwierdził w programie "Newsroom", że państwo nie powinno ingerować w ceny. - Raczej powinniśmy się skupić na tym, by jakoś usług była jak najwyższa. Już w ubiegłych latach były doniesienia, że ceny np. nad morzem przyprawiają o zawrót głowy, ale to jest efekt popytu i podaży - wyjaśniał wiceminister.

08-07-2021
0
0
22
Podziel się
Komentarze (22)
zobacz więcej komentarzy (22)
bELyVXWF
KOMENTARZE
(22)
emeryt
4 miesiące temu
Moze gzies jest takie panstwo, ktore ingeruje w poziom cen ale nie polskie. Morawiecki az piszczy za wysokimi cenemai - im wyzsze tym wieksze podatki i wplyw do kasy panstwowe. Bedzie czym placic za wybor PiS.
szkodniki
4 miesiące temu
niech tylko bedą opóznienia w wypłacie dotacji z unii to kaczor i duda zajmie miejsce ale na taczkach - Polacy nie darują PIS biedy i zacofania ..... dośc koruopcji i nepotyzmu, dośc bizancjum i jeżdenia do spa z obstawą, dośc podwyżkom cenn paliw, leków, cieoła, prądu , .... i niech politycy PIS sami sobie wypłacają 50 zł wyrownania z podatkiem .....
tyle
4 miesiące temu
Gdzie jest taniej?Od 45 euro/doba od osoby to taniej?W bylejakim moteliku!
bELyVXWX
niko
4 miesiące temu
Dlatego jadę do Włoch, 25 stopni woda w morzy, 1500km pokonuje się w około 12h, jeżdżę zawodowo więc nie ma problemu, hotel 3* z basenem i śniadaniami 75 euro na noc na 3 osobową rodzinę, paliwo około 1200pln więc pozostaje mi trochę kasy na jedzenie. W San Marino luksusowe zakupy są tańsze o około 50% niż u nas, około 30% tańsze perfumy czy alkohol. Dla porównania szukałem wypoczynku w kraju, hotel odpada, domek mini taki dla 3 osób w miarę blisko morza 650 płn na drugą połowę paliwo około 600 do 700 płn, z czego całe żywienie własne więc jak podsumowałem, dodałem koszt obiadu z końcówki maja i za kasę podliczoną z polski to na Cypr mogę do 4* na 10 dni pojechać. Ale to bym spokojnie przeżył ale jedna sprawa mnie denerwuje, chamstwo, zaworze dziecko i zonę do Dębek, dojazd do wielu posesji do wąska uliczka, więc jadę powolutku, po jednej stronie pani z wózkiem a po drugiej 3 Janusza podpitych nie masz jak przejechać więc musiałem poczekać aż Pani z dzieckiem przejdzie bo Janusz się nie nastąpi 20cm by móc dojechać, twierdziłem że zanim wrócę to pójdę nad morze na chwilkę chociaż, a tak po całym lesie co chwila ktoś leje pod drzewem, przeklinanie etc. NIE NIE to jest pokolenie 500+, chamstwo się szerzy. I za takie akcje mam wywalić 6 czy 8 tysięcy?. To niech zarobi Włoch, czy Grek.
czas
4 miesiące temu
na budowę statku "słońce narodu" i wożenie nim za darmo wybranych robotników po bałtyku w opcji all inclusive, jak za czasów innego słońca narodu na "gustlofie"
...
Następna strona