Trwa ładowanie...
bDSeqErp

Notowania

Andrzej Gut-mostowy – Wszystkie wiadomości

18
31.03.2020 13:13

TURYSTYKA
 / 
Koronawirus zatrzymał turystykę. Idzie fala zwolnień

Sytuacja wielu obiektów hotelowych, turystycznych i kongresowych jest bardzo trudna, dramatyczna. Najważniejsze jest przetrwać najbliższe tygodnie, może miesiące. Mamy nadzieję, że wszystko wróci do normy albo przynajmniej prawie do normy - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. - Oczywiście może nastąpić fala zwolnień. To nie jest niczyja wina, takie są nowe uwarunkowania - przyznał.

56
31.03.2020 12:41

INWESTYCJE
 / 
Condohotele ucierpią przez koronawirusa. Co z "zyskiem gwarantowanym"?

- Te obiekty znajdą się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Szczegół tkwi w detalach, czyli tym, jak została sformułowana umowa między inwestorem a klientem - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. W ten sposób odpowiadał na pytanie, co teraz z inwestycjami w nieruchomości, które miały przynosić "gwarantowany zysk". - Cała turystyka będzie przeżywała bardzo trudne chwile. Musimy się w cudzysłowie przyzwyczaić do tego, że będą zwolnienia i upadłości. Skala dramatu jest naprawdę wielka i dotyczy całego świata - przyznał.

10
31.03.2020 10:57

TURYSTYKA
 / 
Tarcza antykryzysowa. Jaka pomoc dla branży turystycznej

- Przede wszystkim o 180 dni odraczamy wszystkie anulacje w całej turystyce. Dotyczy to biur podróży, ale rozciągamy to także na obiekty noclegowe, hotelowe, kongresy i konferencje - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. - Skuteczne rozwiązanie nastąpi po 180 dniach od daty złożenia tego dokumentu. Jeżeli chcemy wspólnie przetrwać tę biedę, to ustawodawca trochę wymusza pewną solidarność społeczną. Przecież za pół roku, jak ustąpi zaraza, będziemy chcieli korzystać z jakichś usług turystycznych. Pozwólmy więc wziąć oddech branży, by wszyscy nie poszli na bruk. To jest bardzo mocne rozwiązanie - dodał.

8
31.03.2020 7:45

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Turystyka na krawędzi. Gościem wiceminister rozwoju

Dziś w "Money. To się liczy" tematem katastrofalna sytuacja w branży turystycznej i plan rządowej pomocy dla firm z tego sektora. Gościem będzie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Zapraszamy od 9.15.

37
11.03.2020 16:01

TURYSTYKA
 / 
Resort pomoże branży, w której działał wiceminister. Konfliktu interesów ma nie być

Resort rozwoju zapowiada specustawę, która ma pomóc polskiej turystyce, która traci przez koronawirusa. W pracach ma uczestniczyć m.in. wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, współwłaściciel stacji narciarskiej i hotelu w Zakopanem. W rozmowie z money.pl zapewnia, że nie ma tu konfliktu interesów i dodaje, że o samej ustawie... wie z mediów.

bDSeqErr
9
09.03.2020 19:57

KORONAWIRUS
 / 
Sztab kryzysowy dla turystyki. Ministerstwo przygotowuje pakiet pomocy dla branży

Chcemy wspólnie z wami - szeroko rozumianą branżą turystyczną - wypracować i przygotować instrumenty wsparcia, skutecznie je wdrożyć, żeby w miarę spokojnie przetrwać ten kryzysowy moment - powiedziała minister Jadwiga Emilewicz na spotkaniu z branżą turystyczną

105
21.01.2020 11:20

PODATEK
 / 
Wynajem krótkoterminowy do opodatkowania. Wiceminister: nie będę protestował

Minister finansów zapowiada opodatkowanie wynajmu krótkoterminowego. - Nie będę protestował, branża turystyczna oczekuje takich rozwiązań, bo oczekuje uczciwej gry na rynku. Obecnie najem krótkoterminowy funkcjonuje trochę na dziko - powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. - Są sygnały z branży, że dochodzi do oszustw podatkowych, więc przyczyny fiskalne, ale i przyczyny społeczne powodują, że najem krótkoterminowy jest kontrowersyjny - dodał.

177
21.01.2020 10:40

TURYSTYKA
 / 
Opłata turystyczna. Wiceminister: symboliczne 4 zł za udogodnienia

Rząd chce wprowadzić opłatę turystyczną, pozostawiając jednocześnie opłatę klimatyczną. - Chcemy dać dużą dowolność samorządom, które w większości domagają się tej opłaty. Chce tego też branża turystyczna, bo widzi lukę w promocji. Pojedynczy obiekt hotelowy czy atrakcja turystyczna nie jest w stanie skutecznie promować i ściągnąć turysty do regionu - powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. - Jeśli opłata turystyczna będzie wprowadzona, to nie naruszy systemu opłat uzdrowiskowych. Myślę, że będzie to kilka złotych, rząd wielkości od 2 do 4 zł. Nie jest to duży koszt, a turysta będzie wolał zapłacić symboliczne 4 zł, żeby było więcej koszy na śmieci czy inne udogodnienia - dodał minister.

1
21.01.2020 7:54

POLSKIE MARKI
 / 
"Money. To się liczy". Więcej pieniędzy na promocję polskich marek i turystyki

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o fundusze na promocję polskich przedsiębiorstw za granicą. Gościem będzie wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. W drugiej części o najważniejszych tematach i gościach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, prosto ze Szwajcarii, mówi dziennikarz money.pl Mateusz Ratajczak. Zapraszamy od 9.15.

bDSeqErx
10
08.01.2020 12:51

RZĄD
 / 
Andrzej Gut-Mostowy nowym wiceministrem rozwoju

Andrzej Gut-Mostowy został nowym wiceministrem rozwoju - poinformował w środę resort. Polityk nazywany "królem Zakopanego" ma być pełnomocnikiem premiera ds. promocji polskiej marki.

95
18.12.2019 16:47

OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE POSŁÓW
 / 
Oświadczenia majątkowe posłów. Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus

"Król Zakopanego" wraca do Sejmu. I jeśli chodzi o stan posiadania, jest jednym z najbogatszych posłów. Prześwietlamy majątek Andrzeja Guta-Mostowego.

27
06.10.2019 11:58

TURYSTYKA
 / 
500+ dla turystyki. To może zmienić wakacyjne zwyczaje milionów Polaków

O możliwościach wprowadzenia społecznego bonu turystycznego dla młodzieży, seniorów, osób mniej zamożnych, który już obowiązuje w kilku krajach Europy eksperci będą rozmawiać podczas debaty z udziałem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina

2
22.09.2019 16:42

TURYSTYKA
 / 
Andrzej Gut-Mostowy wiceministrem turystyki? "Byłbym dobrym przedstawicielem"

Jarosław Gowin proponuje Andrzeja Guta-Mostowego na wiceministra sportu i turystyki. - Od 20 lat zajmuje się zarządzaniem turystyką, w skali Małopolski, ale i w skali państwa. Myślę, że turystyka miałaby dobrego przedstawiciela - powiedział gość programu "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy członek Porozumienia Gowina. Jak podkreślił, turystyka w Polsce stale się rozwija i w tym kierunku powinien nasz kraj iść dalej. Wymienił też kilka pomysłów na rozwój tej gałęzi gospodarki w Polsce.

bDSeqEry
110
21.09.2019 7:13

EURO W POLSCE
 / 
Euro w Polsce? Gut-Mostowy: na Słowacji doprowadziło do upadku rządu

- Dwa lata po wprowadzeniu euro na Słowacji problemy z wprowadzeniem euro doprowadziły do upadku rządu. Dlatego, że Słowacy nie zgodzili się na pakiet pomocowy dla Grecji, nie chcieli się zgodzić na wielomiliardową dopłatę dla bogatszej Grecji - powiedział gość programu "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, inicjator akcji nieczasnaeuro.pl oraz członek Porozumienia Gowina. - W krajach południa Europy poparcie dla euro jest zdecydowanie mniejsze - dodał.

1
20.09.2019 8:27

EURO
 / 
Euro musi poczekać. Polacy nie chcą wspólnej waluty

Gdy rozmawiam z polskimi przedsiębiorcami, obojętnie czy to jest mała czy średnia firma, większość mówi, że nie chce euro. Dlatego euro nie powinno być wprowadzone w najbliższym czasie w Polsce – przekonuje Andrzej Gut-Mostowy, przedsiębiorca i jeden z najbogatszych posłów w Polsce.

6
19.09.2019 12:00

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Euro w Polsce? Gut-Mostowy: przedsiębiorcy nie chcą euro, nie powinniśmy wprowadzać

- Polscy przedsiębiorcy zdecydowanie nie chcą euro, nie powinno się go wprowadzać w naszym kraju w najbliższym czasie - powiedział gość programu "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, inicjator akcji nieczasnaeuro.pl oraz członek Porozumienia Gowina. Jak dodał, eksporterzy jabłek czy mebli z niepokojem patrzą na plany wprowadzenia tej waluty w Polsce.

166
08.09.2019 23:26

KRYNICA 2019
 / 
Euro się nam nie opłaca. Doświadczenia Słowacji dobrze to pokazują

Przyjęcie euro to bardziej akt polityczny niż gospodarczy – taki wniosek wyłania się z debaty o zagrożeniach i szansach związanych z przystępowania do eurozony przeprowadzonej podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.