Trwa ładowanie...
bEpyltBx

Notowania

Przejdź na

Tarcza antykryzysowa. Jaka pomoc dla branży turystycznej

- Przede wszystkim o 180 dni odraczamy wszystkie anulacje w całej turystyce. Dotyczy to biur podróży, ale rozciągamy to także na obiekty noclegowe, hotelowe, kongresy i konferencje - mówił w programie "Money. To się liczy" Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. - Skuteczne rozwiązanie nastąpi po 180 dniach od daty złożenia tego dokumentu. Jeżeli chcemy wspólnie przetrwać tę biedę, to ustawodawca trochę wymusza pewną solidarność społeczną. Przecież za pół roku, jak ustąpi zaraza, będziemy chcieli korzystać z jakichś usług turystycznych. Pozwólmy więc wziąć oddech branży, by wszyscy nie poszli na bruk. To jest bardzo mocne rozwiązanie - dodał.

0
0
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
bEpyltBJ
KOMENTARZE
(10)
Aga
rok temu
12 marca zapłaciłam za wycieczkę dla 4 osób i dodatkowo za 2 wycieczki fakultatywne na Gran Canarie ( wycieczka zaplanowana we wrześniu 2019) razem prawie 15 tyś złotych, 14 marca biuro TUI wypowiedziało nam umowę za przyczynę podając brak zainteresowania wylotami z Katowic i poprosili o podanie numeru konta do zwrotu pieniędzy, nie zaproponowali nam nic w zamian chociaż wyraziłam w rozmowie z pracownikiem biura taką ochotę, 18 marca dostałam zapewnienie , że pieniądze w ciągu 14 dni zostaną zwrócone, do dzisiaj zwrotu brak, po telefonie do biura TUI dowiedziałam się ,że korzystają z prawa do 180 dni zwrotu, przecież to TUI wypowiedziało umowę, i przyczyną wypowiedzenia nie była epidemia spowodowana koronawirusem, to jest zwyczajnie skok na kasę i wykorzystywanie sytuacji, czuje się oszukana .
Julek
rok temu
Raibow nie tylko odpisują że 180dni +14dni z umowy na zwrot pieniędzy. To jest złodziejstwo i skieruję sprawę do sądu . Nigdy więcej tego biura .
AC
rok temu
A co z wyjazdami ubezpieczonymi !
bEpyltCb
Haos
rok temu
Biura podróży chwalą się zyskami za ubiegły rok kilkaset procent większymi niż wcześniej, a na klientów przerzuca się ciężar strat. Wyjazdy z biurami to luksus i w trudnych czasach, które nas czekają, chyba niekonieczny. Jak silne jest to lobby, że przygotowało takie rozwiązanie? Sami sobie wypłacą premie/dywidendy, a straty przewalą na klientów. Trzeba się jeszcze nachapać. A jak klient nie drożeje zwrotu...
WOJ👊
rok temu
Pewna solidarność społeczna. Osoby pracujące na pkb nic, meryci 13-tka. Niepewna solidarność społeczna.