Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Tomasz Sąsiada
Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Oświadczenia majątkowe posłów. Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus

95
Podziel się

"Król Zakopanego" wraca do Sejmu. I jeśli chodzi o stan posiadania, jest jednym z najbogatszych posłów. Prześwietlamy majątek Andrzeja Guta-Mostowego.

Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus
Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus (PAP, Leszek Szymański/PAP)
bDoWhZYR

Po czterech latach nieobecności poseł z Zakopanego znów zasiądzie w sejmowych ławach. W latach 2005-2015 był posłem Platformy Obywatelskiej, ale teraz jest już reprezentantem Porozumienia Jarosława Gowina i należy do klubu parlamentarnego PiS.

Dlaczego mówi się o nim "król Zakopanego"? Bo to znany w mieście biznesmen, który może się pochwalić nie lada majątkiem. Przede wszystkim "król" ma hotel, położony w samym centrum zimowej stolicy Polski. Hotel "Sabała" stoi na Krupówkach, a cena za pokój to według najpopularniejszych serwisów z noclegami ponad 300 złotych za noc.

Dzięki działalności spółki jawnej "Sabała", w której ma udziały, Gut-Mostowy zarobił w ubiegłym roku 2,7 mln zł.

bDoWhZYT
Zobacz także: Obejrzyj też: Porównali go do Mariana Banasia. Krzysztof Kwiatkowski odpowiada

Jest też większościowym udziałowcem w spółce, która prowadzi stację narciarską Witów Ski, położoną kilka kilometrów od Zakopanego. Zarobił na tym biznesie niemal 135 tys. zł.

W sumie ma jedenaście nieruchomości. Jedną z nich jest jego 340-metrowa posiadłość, warta półtora miliona złotych. Gut-Mostowy jest jej współwłaścicielem.

bDoWhZYZ

Pozostałe 10 nieruchomości, których jest właścicielem lub współwłaścicielem, wycenione są w sumie na niemal 55 mln zł. Z tytułu najmu i dzierżawy zarobił 246 tys. zł.

Dzięki swoim biznesom Andrzej Gut-Mostowy był w stanie odłożyć ogromną ilość gotówki. Na koncie ma aż 6,3 mln zł.

Oto fragmenty oświadczenia majątkowego Andrzeja Guta-Mostowego:

bDoWhZZa

Żyłka przedsiębiorcy pozwoliła mu też na zakup kilku samochodów. Na pierwszym miejscu poseł wymienia darzonego przez znawców wielką estymą terenowego Mercedesa klasy G z 1994 roku. Oprócz tego w garażu ma też Jeepa Wranglera z 2015 roku i o rok młodszego Mini.

bDoWhZZb

"Król Zakopanego" zaciągnął też kredyt inwestycyjny w banku PKO BP. Do spłaty ma jeszcze 2,2 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDoWhZZu
KOMENTARZE
(95)
Kafar
12 miesięcy temu
Jak zacząl kolaborować z PiS-em to już wiadomo, że ma sporo za uszami, już ziemia mu się pod stopami pali i szuka pomocy, ratunku u takich samych.
andy
12 miesięcy temu
nieruchomości warte 55mln i zarobek w rok 256 000 ??? to jest 0,4% zysku rocznie od zainwestowanych pieniędzy... w banku dają więcej przy lichwiarskim oprocentowaniu... najem kawalerki - stopa zwrotu 6%-8%
Góral
12 miesięcy temu
Oj beknie za te przekręty, PIS mu nie pomoże tylko pogrąży , będzie płacz i zgrzytanie zębami Wielki pseudo biznesmen Gut Mostowy.
bDoWhZZv
czarna masa
12 miesięcy temu
trzeba wiedzieć z jaką sforą szczekać
ai
12 miesięcy temu
Hiena nienażarta...
...
Następna strona