Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Andrzej Gut-Mostowy nowym wiceministrem rozwoju

Andrzej Gut-Mostowy został nowym wiceministrem rozwoju - poinformował w środę resort. Polityk nazywany "królem Zakopanego" ma być pełnomocnikiem premiera ds. promocji polskiej marki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Rozwoju)
Minister Jadwiga Emilewicz i nowy wiceminister Andrzej Gut-Mostowy

W latach 2005-2015 Gut-Mostowy był posłem Platformy Obywatelskiej, ale teraz jest już reprezentantem Porozumienia Jarosława Gowina i należy do klubu parlamentarnego PiS.

Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus
Oświadczenia majątkowe posłów. Andrzej Gut-Mostowy to prawdziwy krezus

Dlaczego mówi się o nim "król Zakopanego"? Bo to znany w mieście biznesmen, który może się pochwalić nie lada majątkiem. Przede wszystkim "król" ma hotel, położony w samym centrum zimowej stolicy Polski. Hotel "Sabała" stoi na Krupówkach, a cena za pokój to według najpopularniejszych serwisów z noclegami ponad 300 złotych za noc.

Obejrzyj: Pomysł nie tylko na biznes, ale też na życie

Jest też zadeklarowanym przeciwnikiem wprowadzenia w Polsce euro. Przynajmniej na razie. Jest inicjatorem akcji nieczasnaeuro.pl. - Polscy przedsiębiorcy zdecydowanie nie chcą euro, nie powinno się go wprowadzać w naszym kraju w najbliższym czasie - mówił w programie "Money. To się liczy".Jak dodał, eksporterzy jabłek czy mebli z niepokojem patrzą na plany wprowadzenia tej waluty w Polsce.

Był posłem na Sejm trzech kadencji. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie). W latach 1998–2005 radny Województwa Małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998, Radny Zakopanego i członek zarządu Miasta.

Wiceprezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014. Był też prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego "Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego. W latach 2005–2009 współzałożyciel i pierwszy zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce, największej dobroczynnej katolickiej organizacji na świecie.

Od 2004 r. organizator festynów „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom” w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem "Orderu Uśmiechu”. Jest żonaty, ma czworo dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

strasznie chciwa nacjaGórale dla dutków to nawet Rysy sprzedadzą.

08-01-2020

eukWybił się na DISCO POLO TVP

08-01-2020

MarekPoczuł wiatr dla jego biznesu i zmienił poglądy.Dajcie mu spokój.

Rozwiń komentarze (10)