Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Hotel Guta-Mostowego przyjmuje gości. Służbowo, ale z rodziną na narty

442
Podziel się

Hotel Sabała w Zakopanem, którego właścicielem jest minister Andrzej Gut-Mostowy, przyjmuje gości – wynika z dziennikarskiej prowokacji RMF FM. Według radia, goście muszą podpisać oświadczenie, że przebywają w nim służbowo, a to, że przyjeżdżają z dziećmi i nartami, okazało się szczegółem bez znaczenia.

Hotel Guta-Mostowego przyjmuje gości. Służbowo, ale z rodziną na narty
Andrzej Gut-Mostowy jest właścicielem szeregu obiektów turystycznych na Podhalu (PAP, Grzegorz Momot)
bDSpkILF

Dziennikarze zadzwonili do Hotelu Sabała w Zakopanem, gdzie bez problemu uzyskali zapewnienie, że rezerwacja pobytu jest jak najbardziej możliwa. Robert Mazurek poprosił o skomentowanie tej sprawy swojego gościa - Michała Dworczyka, szefa KPRM.

- Ja nie wierzę, że pan minister łamie prawo – powiedział tylko Dworczyk, ale nie chciał odsłuchać nagrania.

Dworczyk przypomniał, że przedsiębiorcy, którzy naruszają przepisy, muszą się liczyć z karami. Jedną z nich jest utrata środków z tarczy antykryzysowej.

bDSpkILH
Zobacz także: Sposób na otwarcie hoteli. Branża nie rozumie, dlaczego rząd się na to nie zdecydował

Dopytywany, czy zostanie przeprowadzona kontrola w hotelu Andrzeja Gut-Mostowego, Michał Dworczyk odparł, że nie będzie ręczył za służby, których nie kontroluje.

Poprosiliśmy Andrzeja Guta-Mostowego o komentarz. Powiedział, że przygotowuje oficjalne stanowisko i do czasu jego publikacji nie będzie zabierał głosu w sprawie. "Wszystkie działania w hotelu były zgodne z prawem i dobrymi obyczajami" – zapewnił nasza redakcję.

bDSpkILN

 Dodał, że będzie żądał od RMF FM sprostowania.

Ministrowi z Podhala ograniczenia nie są na rękę

Ciekawe, czy do sprawy odniesie się przełożony wiceministra, Jarosław Gowin. Kilka dni temu poinformował, że przedsiębiorcy, którzy nie stosują się do przepisów przeciwepidemicznych, muszą się liczyć z karami. Najsurowszą z nich może się okazać pozbawienie możliwości ubiegania się o pomoc z tarczy antykryzysowej.

bDSpkILO

To nie pierwszy raz, kiedy w związku z zakazem przemieszczania się w celach turystycznych wiceminister Gut-Mostowy musi się tłumaczyć. Dziennikarz Wirtualnej Polski ujawnił, że Gutowi-Mostowemu bardzo nie na rękę była decyzja o unieruchomieniu wyciągów narciarskich w tym sezonie, gdyż jest wspólnikiem w spółce prowadzącej ośrodek narciarski w Witowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSpkIMi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(442)
Wwwwwww
4 miesiące temu
Dworczyka pytacie? To jak pytać niewidomego czy go słońce nie razi.
PIS-1
4 miesiące temu
Nie rozumiem czego się czepiacie człowieka musi jakoś żyć, co do opieki społecznej ma iść aby na chleb mu dali. Zapisz się do PiS-u to też będzie ci wolno
abrakadabra
4 miesiące temu
Czyli jak zwykle władza może a ty nie
bDSpkIMj
Gut Mostowy
4 miesiące temu
Można? Pocałujta mnie w żyć.
no tak
4 miesiące temu
Chamstwo tego rządu przekracza wszelkie granice. My siedzimy z zamkniętymi biznesami a oni robią co chcą. Narodzie obudź się
...
Następna strona