Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Paszport covidowy już w czerwcu? Minister potwierdza plany UE

206
Podziel się:

Już w czerwcu mogą wejść w życie regulacje dotyczące tzw. zielonych paszportów. Dzięki takim zaświadczeniom covidowym znowu będzie można bez problemu podróżować po całej UE. Polska również ma wprowadzić takie rozwiązanie dla obywateli.

Paszport covidowy już w czerwcu? Minister potwierdza plany UE
Paszporty coivdowe mają ułatwić podróżowanie (Adobe Stock)

Już za niecały miesiąc może być gotowy system tzw. zielonych paszportów, które umożliwią swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej. Poinformował o tym Andrzej Gut-Mostowy z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. - Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tzw. zielonym cyfrowym umożliwiającym podróżowanie po krajach UE, do którego przystąpi także Polska - powiedział PAP wiceminister.

Zdaniem polityka, będzie to bardzo ważne rozwiązanie nie tylko dla polskich turystów, ale także dla całej branży turystycznej w kraju. Dzięki temu w wakacje będą mogli pojawić się w Polsce turyści z innych krajów UE. - Polska zgłosiła swój akces, jesteśmy gotowi, by w połowie czerwca nasz kraj znalazł się w gronie tych państw UE, które wspólnie podejmą decyzje związane z respektowaniem zielonego certyfikatu – powiedział po spotkaniu ministrów turystyki UE Andrzej Gut-Mostowy.

W takim zielonym paszporcie miałby się znaleźć informacje o zaszczepieniu przeciw COVID-19, przebyciu choroby, a także posiadania aktualnego testu

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Przedstawiciel filmowców: "artyści potrzebują wsparcia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(206)
dziadek
rok temu
a ile będzie kosztował ten dokumencik?
Dzaba
rok temu
Do śniegowych zaszczepionych bałwanów, do których jeszcze to nie dotarło. Też zarażacie pomimo szczepień i to nie jest mój wymysł tylko o tym wielokrotnie pisał ten portal powołując się na wypowiedzi swoich ekspertów. Różnica między szczepionymi i nieszczepionymi jest tylko taka, że wy robicie za króliki doświadczalne, a nieszczepieni logicznie myślą.
Rumburak
rok temu
Wszystko nielegalne. Komisarza unijne nie mają sie czym podniecać. Obywatele głosowali za wolnymi państwami A nie za 3 rzeszą. To co chcą wprowadzić mogą wprowadzić sobie A nie nam. Jest to powód by wypowiedzieć każdy traktat. Nie za taką łunią glosowalismy
neom
rok temu
wystarczy wniosek do trybunału w sprawie dyskryminacji i nie równego traktowania obywateli
WOLNOŚĆPRZEDE...
rok temu
czytam że covid spowoduje wojny ,I TAK BĘDZIE BO LUDZIE WOLNI CZYLI NIE SZCZEPIENI BĘDĄ MUSIELI WALCZYĆ O SWOJĄ WOLNOŚĆ.
...
Następna strona