Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Paszport covidowy już w czerwcu? Minister potwierdza plany UE

206
Podziel się

Już w czerwcu mogą wejść w życie regulacje dotyczące tzw. zielonych paszportów. Dzięki takim zaświadczeniom covidowym znowu będzie można bez problemu podróżować po całej UE. Polska również ma wprowadzić takie rozwiązanie dla obywateli.

Paszport covidowy już w czerwcu? Minister potwierdza plany UE
Paszporty coivdowe mają ułatwić podróżowanie (Adobe Stock)
bEifOdEB

Już za niecały miesiąc może być gotowy system tzw. zielonych paszportów, które umożliwią swobodne podróżowanie po Unii Europejskiej. Poinformował o tym Andrzej Gut-Mostowy z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. - Niewykluczone, że w połowie czerwca będzie gotowy, a po 21 czerwca uruchomiony system związany z tzw. zielonym cyfrowym umożliwiającym podróżowanie po krajach UE, do którego przystąpi także Polska - powiedział PAP wiceminister.

Zdaniem polityka, będzie to bardzo ważne rozwiązanie nie tylko dla polskich turystów, ale także dla całej branży turystycznej w kraju. Dzięki temu w wakacje będą mogli pojawić się w Polsce turyści z innych krajów UE. - Polska zgłosiła swój akces, jesteśmy gotowi, by w połowie czerwca nasz kraj znalazł się w gronie tych państw UE, które wspólnie podejmą decyzje związane z respektowaniem zielonego certyfikatu – powiedział po spotkaniu ministrów turystyki UE Andrzej Gut-Mostowy.

bEifOdED

W takim zielonym paszporcie miałby się znaleźć informacje o zaszczepieniu przeciw COVID-19, przebyciu choroby, a także posiadania aktualnego testu

Zobacz także: Opłata reprograficzna. Przedstawiciel filmowców: "artyści potrzebują wsparcia"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEifOdFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(206)
dziadek
miesiąc temu
a ile będzie kosztował ten dokumencik?
Dzaba
miesiąc temu
Do śniegowych zaszczepionych bałwanów, do których jeszcze to nie dotarło. Też zarażacie pomimo szczepień i to nie jest mój wymysł tylko o tym wielokrotnie pisał ten portal powołując się na wypowiedzi swoich ekspertów. Różnica między szczepionymi i nieszczepionymi jest tylko taka, że wy robicie za króliki doświadczalne, a nieszczepieni logicznie myślą.
Rumburak
miesiąc temu
Wszystko nielegalne. Komisarza unijne nie mają sie czym podniecać. Obywatele głosowali za wolnymi państwami A nie za 3 rzeszą. To co chcą wprowadzić mogą wprowadzić sobie A nie nam. Jest to powód by wypowiedzieć każdy traktat. Nie za taką łunią glosowalismy
bEifOdFf
neom
miesiąc temu
wystarczy wniosek do trybunału w sprawie dyskryminacji i nie równego traktowania obywateli
WOLNOŚĆPRZEDE...
miesiąc temu
czytam że covid spowoduje wojny ,I TAK BĘDZIE BO LUDZIE WOLNI CZYLI NIE SZCZEPIENI BĘDĄ MUSIELI WALCZYĆ O SWOJĄ WOLNOŚĆ.
...
Następna strona