Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Minister pracy przyznaje: przepisy regulujące pracę zdalną znajdą się w Kodeksie pracy

Widzimy ogromne zainteresowanie praca zdalną. Ta kwestia powinna zostać uregulowana w Kodeksie pracy - przyznała minister pracy Marlena Maląg. Po wakacjach resort przedstawi propozycję zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm)
Minister pracy przyznała, że przepisy o pracy zdalnej zostaną wprowadzone do Kodeksu pracy

Minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przyznała na antenie Polskiego Radia, że resort pracuje nad wprowadzeniem do Kodeksu pracy przepisów regulujących pracę zdalną. Potwierdziła tym samym piątkowe ustalenia "Rzeczpospolitej".

Przyznała, że zainteresowanie praca zdalną, zarówno wśród pracowników, jak i firm, jest tak duże, że kwestia ta powinna zostać uregulowana.

- Płynęły do nas wnioski, by uregulować pracę z domu. Pracujemy nad zapisami, które zadowolą obie strony. Po okresie urlopowym zaproponujemy konkretne propozycje zmian w Kodeksie pracy – powiedziała minister Maląg w "Sygnałach Dnia".

Obejrzyj: Eksperci na temat pracy zdalnej w czasie pandemii koronawirusa

Dodała, że praca zdalna może być również pomyślana jako narzędzie, dzięki któremu młodzi rodzice będą mogli łączyć pracę z opieką nad dziećmi.

"Spodziewam się wielkiego zainteresowania bonem turystycznym

Minister pracy przyznała, że spodziewa się bardzo dużego zainteresowania bonem turystycznym, który zacznie działać w sobotę 1 sierpnia.

- Polacy przyzwyczaili się, że państwo działa sprawnie – skwitowała.

Bon turystyczny. Na razie stosunkowo niewiele firm zarejestrowało się w systemie.
Bon turystyczny. Zainteresowanie firm niewielkie. "Prawdziwy boom przyjdzie"

Budżet programu to 3,5 mld zł.

Marlena Maląg została również zapytana o realizację programu "Dobry Start", czyli jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla dzieci w wieku szkolnym.

Jak dotąd złożono 1,4 mln wniosków, z których rozpatrzonych zostało 1,3 mln. Przypomniała, że od soboty 1 sierpnia będzie można składać wnioski o pieniądze w formie papierowej, lecz zachęciła, by w dalszym ciągu rodzice korzystali przede wszystkim z formy elektronicznej, bo to usprawnia proces rozpatrywania wniosków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bon turystyczny, praca zdalna, minister pracy, marlena maląg, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2020

murarzCzy ja jako Murarz tez moge zdalnie pracowac.

31-07-2020

10 latpracuję zdalnie i wszystko gra. Teraz będą mi "regulacje" wprowadzać? Już się boję. Co ruszyli, to skaszanili.

31-07-2020

KatarzynaMoże dla niektórych to dobre rozwiązanie, ale ja osobiście próbowałam pracować zdalnie i jest to wyzwanie - przy dwójce dzieci w wieku szkolnym 9 i 10 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (63)