Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

300+ będzie i w tym roku. Wnioski od lipca

Program "Dobry start" będzie realizowany i w tym roku. Wnioski o 300 zł na tzw. wyprawkę szkolną można będzie składać od 1 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

- Program Dobry start ma na celu wspieranie rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z PAP.

Nabór wniosków ruszy od lipca. Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na dziecko od 7 do 20 lat uczące się w szkole. W przypadku uczących się w szkole dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat. Nie ma tu limitu dochodowego.

Świadczenie wydawane jest na wniosek. Może go złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Od 1 lipca można to zrobić online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną.

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada, jednak im wcześniej - tym lepiej. Kto złoży wniosek w lipcu lub sierpniu, może liczyć na wypłatę pieniędzy do 30 września.

Obejrzyj także: Koronawirus a 500+. Rafalska: będzie wypłacane jak dotąd

Świadczenie nie przysługuje na dzieci w przedszkolach lub zerówkach, nie obejmuje też studentów.

W ubiegłym roku resort pracy przewidywał, że świadczenie przysługiwać będzie 4,6 mln uczniów.

To, czy uczniowie wrócą do szkół od września, czy będą kontynuowali edukację zdalną - to inna kwestia. Minister Dariusz Piontkowski ma nadzieję, że od września szkoły będą działać "po staremu". Czytaj więcej: Piontkowski: Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

Dość rozdawnictwa!DUDA przegra. Darujcie sobie! Jedyne, czego potrzebują Polacy, to kwota wolna od podatku na poziomie 45000zł, reforma ZUS (likwidacja piramidy!), … Czytaj całość

02-06-2020

co z tą Polską?a może by tak zwiększyć kwote wolną od podatku ? aleeee nieeee kupowania ludzi za ich własne pieniądze ciąg dalszy

02-06-2020

woźna300+ a dzieci już we wrześniu przychodzą bez linijek, kredek, nożyczek... Za to mamuśki maja na darmowe hybrydy...

Rozwiń komentarze (96)