Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
25.07.2020 09:07

Bon turystyczny. Rządowy program właśnie ruszył. Już można się rejestrować

Od soboty przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny. Wyjaśniamy, kto i jak może dołączyć do rządowego programu. 1 sierpnia ruszyć ma rejestracja dla rodziców dzieci ubiegających się o wakacyjne 500+.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Bon turystyczny, czyli 500 zł na wakacje dla dzieci ma wspomóc polską branżę.

Program Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz dla polskich rodzin. Od soboty - 25 lipca - przedsiębiorcy, którzy realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne, mogą dołączyć do akcji.

Jak to zrobić? Na początek należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (w skrócie PUE) ZUS. Następnie trzeba złożyć oświadczenie, że jest się przedsiębiorstwem turystycznym lub organizacją pożytku publicznego. Oświadczenie trzeba podpisać: profilem PUE, podpisem kwalifikowanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem zaufanym.

Co ważne, do programu mogą przystąpić, jak podkreślono w komunikacie, jedynie legalne firmy. 1 sierpnia Polska Organizacja Turystyczna opublikuje listę beneficjentów bonu. Tego samego dnia platforma bonturystyczny.gov.pl będzie aktywna dla rodzin, które chciałyby skorzystać ze wsparcia.

ZUS uruchomił specjalną, całodobową infolinię. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 można uzyskać informacje na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

- Zależy nam na tym, by zachęcić Polaków do podróżowania po kraju. Wierzę, że te działania pomogą odrodzić ruch turystyczny w Polsce, także w sezonie niskim. Zachęcam wszystkich przedsiębiorców do rejestracji na platformie PUE ZUS - powiedział Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Warto pamiętać, że rejestracja będzie ciągła aż do zakończenia programu. Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

Obejrzyj: 500+ w formie bonu? Prezes ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: turystyka, bon turystyczny, koronawirus, kryzys, gospodarka, zus, pue zus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-07-2020

Pis-daPrzez 3 miesiące pis mnie okradł na kwotę 2400 zł stosując antytarcze to te 500 zł będzie 1/5 tego co mi ukradli więc na wakacje nie pojadę bo te … Czytaj całość

25-07-2020

HotelarzCzas więc na podnoszenie cen 😀

26-07-2020

Twój nickZapewne zdążą wprowadzić w życie bon turystyczny we wrześniu :)

Rozwiń komentarze (4)