Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
22.07.2020 14:51

Czy bon turystyczny zadziała? Być może dzięki niemu wyjedzie o 15 proc. rodzin więcej

Z badania serwisu turystycznego wynika, że bon turystyczny zwiększy liczbę rodzin, które wyjadą na wakacje o 15 proc. Jedna czwarta rodziców czeka z wyjazdem do momentu, aż otrzymają bon. Wiele osób chce go zrealizować w tym sezonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Istock)
Czy bon turystyczny faktycznie pomoże wielu rodzinom?

Badanie przeprowadził serwis Travelist. Wynika z niego, że dla 15 proc. rodzin bon będzie czynnikiem decydującym o wyjeździe. Jedna czwarta rodzin czeka na jego fizyczne wprowadzenie. Autorzy badania podkreślają jednak, że jest wiele czynników, które bardzo mocno zaburzyły w tym roku rynek turystyczny. Przyczyna jest oczywista – to pandemia koronawirusa.

Obecnie 80 proc. badanych planuje gdzieś pojechać, ale znaczący jest fakt, że aż dwie trzecie z nich decyzję podjęło niedawno. Do tej pory nigdzie się nie wybierali. Pomimo niewielkich zmian dotyczących liczby nowych zachorowań, zapewnienia rządu zrobiły swoje i wiele osób uznało, że epidemia jest już za nami.

Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju.
Bon turystyczny. 500 zł na wakacje w Polsce dla 6,5 mln osób

- Wśród głównych czynników aktywizujących wakacyjne wyjazdy respondenci wskazują przede wszystkim poprawę sytuacji epidemiologicznej w Polsce (29 proc.), ale też perspektywę otrzymania bonu turystycznego 500+. Zapowiedź wprowadzenia nowego programu miała wpływ na decyzję aż 28 proc. badanych, a w przypadku rodzin wielodzietnych (pow. trójki dzieci) odsetek ten wzrasta powyżej 50 proc. – piszą autorzy badania.

Dodają, że bon będzie dostępny dla osób pobierających 500+. W zasadzie można uznać, że to taka dodatkowa premia na każde dziecko – trzynasta pięćsetka. Wśród rodzin ogółem odsetek osób planujących wyjazd wzrósł o 15 proc. Przy trójce dzieci ten odsetek wzrasta do 21 proc., kolejne dzieci w rodzinie zwiększają tę wartość o 37 proc.

Hotelarze krytykują bon turystyczny. A przecież to właśnie im miał on pomóc
Bon turystyczny wesprze nielicznych. "Zyskają najtańsi"

Jednocześnie 25 proc. rodzin ciągle czeka na fizyczne wprowadzenie świadczenia a połowa chciałaby skorzystać z niego jeszcze w 2020 roku. Rejestrowanie się w systemie pozwalającym uzyskanie bonu będzie możliwe od 31 lipca.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2020

AlinaNie potrzebuję jałmużny. Stać mnie na wyjazd córki na wakacje. Jedzie w sierpniu z Biurem Usług Turystycznych nad polskie morze. Mają zapewnione tam … Czytaj całość

22-07-2020

DSA ceny wzrosną o 20% :) Redystrybucja nie działa, ile razy socjalizm musi upaść? Mi zabrano podatki (dziś dzień wolności podatkowej instytutu misesa) … Czytaj całość

22-07-2020

m-53To bardzo pozytywna wiadomość. Następuje mobilizacja i turystyka dostanie kasę. Natomiast przyczyny tej mobilizacji są oczywiste - po pierwsze 500 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)