Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Bon turystyczny. Pobrało go 2,2 mln osób. Nie bez problemów

261
Podziel się:

Według ostatnich danych ZUS bon turystyczny pobrało 2,2 mln osób o łącznej wartości ponad 1,9 mld zł. To zaledwie jedna trzecia uprawnionych.

Bon turystyczny. Pobrało go 2,2 mln osób. Nie bez problemów
Bon turystyczny pobrała dotąd tylko jedna trzecia uprawnionych (ONS, Jerzy Dąbrowski)

Bon turystyczny pobrała dotąd tylko jedna trzecia uprawnionych do świadczenia - pisze "Gazeta Wyborcza". Dziennik opiera się na ostatnich danych ZUS. Wciąż jednak 728 058 bonów pozostaje nadal niewykorzystanych - wskazuje.

Jak wyliczał niedawno w PAP Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej (POT),w programie Polski Bon Turystyczny aktywowano dotąd 2,2 mln bonów o wartości 1 mld 929 mln 191 tys. zł. Skorzystało z nich już 3,5 mln dzieci.

Zobacz także: Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"

To wsparcie dla rodzin, ale też rodzimej turystyki. W programie zarejestrowanych jest ponad 26,4 tys. obiektów z całej Polski.

Beneficjentami są więc właścicieli obiektów noclegowych, organizacji pożytku publicznego, biur podróży i innych organizatorów turystyki.

Jak informowaliśmy w money.pl, nie brakowało problemów z możliwością uruchomienia bonu. Wraz ze zluzowaniem obostrzeń i nadejściem wakacji liczba rejestracji gwałtownie wzrosła.

Problemy pojawiały się od kilku miesięcy, m.in. podczas logowania a także z systemem ePUAP.

- Wnioski złożone za pośrednictwem ePUAP są prawidłowe i zostaną rozpatrzone, jednak mogą być odczytane z opóźnieniem. Osoby, które nie złożyły jeszcze wniosku dotyczącego ustalenia prawa do bonu, mogą skorzystać również z poczty tradycyjnej - zapowiadał w połowie lipca Marczewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(261)
co????!!!
rok temu
Beneficjentami są więc właścicieli obiektów noclegowych. CO??!! Od ponad 30 lat pracuję i daję się państwu doić z etatu i działalności noclegowej. Jedyną rzeczą, z jakiej mogła skorzystać osoba pracująca był zapowiadany bon dla pracujących. I to nie dali, bo się socjal oburzył. To ja mam teraz cokolwiek robić, żeby uczestniczyć w tym złodziejstwie?! Mało, że łożę na pińcet plusów, teraz jeszcze dofinansowuję im wczasy, to jeszcze mam się gdzieś rejestrować, ubiegać, czekać na swoje pieniądze??!!! Chyba Was Bóg opuścił!!! Nie dostałam od tego rządu nic oprócz podwyżek i wyzwisk, więc nie będę uczestniczyć w tej szopce! W życiu!
Anton
rok temu
Wg Witek ci ci nie akceptują działań rządu nie powinni pobierać świadczeń. No to 2/3 nie akceptuje.
Ktosiek
rok temu
Ten rząd ma jedyny sukces - stworzenie nowego zawodu "beneficjent", reszta to dno ...
Lin
rok temu
No cóż. Ja np jako gorszy sort spędzam kolejne wakacje w domu, ale mnie bon się nie należy.
Tyui
rok temu
Wsparcie dla branży ? W okresie letnim kiedy jest szczyt sezonu Sprzedaz ofert turystycznych i tak byłaby na tym samym poziomie wiec bon spowodował tylko to ze turyści zamiast płacić gotówka płaca bonem Pytanie czy w tej sytuacji gdyby nie było bonu to pojechaliby na wypoczynek czy zostaliby w domu ? Bon miałby racje bytu dla branży turystycznej gdyby mógłbybyc wykorzystane tylko w okresie niskiego sezonu Wtedy potencjalnie Sprzedaz ofert turystycznych wydłużyłby się
...
Następna strona