Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Bon turystyczny do przedłużenia. Rząd szykuje ważne zmiany

9
Podziel się:

Trwają analizy dotyczące wydłużenia okresu działania bonu turystycznego oraz możliwości realizowania go m.in. w miejscach stanowiących atrakcje turystyczne - poinformował PAP resort rozwoju, pracy i technologii. Obecnie bon jest ważny do końca marca 2022 r.

Bon turystyczny do przedłużenia. Rząd szykuje ważne zmiany
Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. (PAP, Marcin Bielecki)

Do tej pory aktywowano 1,1 mln bonów, a zrealizowano - 332 tys. - wynika z informacji resortu pracy.

Jak zapowiedział wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, powołana przy ministrze rozwoju, pracy i technologii Rada Ekspertów ds. Turystyki "będzie postulować rozszerzenie grupy podmiotów, gdzie będzie można płacić bonem turystycznym, oraz wydłużenie okresu jego działania".

"Trwają analizy w tym zakresie" - potwierdziło MRPiT. W informacji przesłanej PAP resort wskazał, że dotyczą one kwestii przedłużenia ważności samego bonu oraz rozszerzenia możliwości realizowania go w miejscach, które same w sobie stanowią swego rodzaju atrakcje turystyczne.

Zobacz także: Bon turystyczny może zostać wydłużony. "Pół roku, rok":

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie wynosi 1000 zł.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy o COVID-19 zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Ma ona zwiększyć efektywność programu i objąć wsparciem większą grupę przedsiębiorców rejestrujących się w bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami.

W pierwszym etapie działania programu świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, które organizowali operatorzy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego.

Po zmianach bony będą mogły służyć także do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług.

Jak wskazuje Polska Organizacja Turystyczna (POT), nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in.: usługi przewodnickie (zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach), przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

Bon będzie można wykorzystywać także na wycieczki szkolne czy półkolonie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Edyta
9 miesięcy temu
Jak by przedłużyli ważność bonów to by było super.Np do 30 września 2022 r.Bardzo dużo ludzi nie wykorzystalo tych bonów.Panie Duda przedłuż ważność bonów do 30 września 2022 r.
OtwieraMY
rok temu
Dajcie mozliwosc użyć ten bon również w knajpach i ratujmy równocześnie gastro. Chyba to nic złego że zamiast na trampoliny, basen czy hotel pójdzie się z dzieckiem na wspólny obiad, pizzę czy sushi
Janusz
rok temu
Jak za granicą sprzedają własne dobro (samochody, maszyny, paliwa) to mają zyski własne w budżecie a nie jak u nas, gdzie nie produkujemy nic "indywidualnego, własnego" na eksport w ogromnej skali a zabieramy pracującym windując ceny, podatki i opłaty i dajemy wybranym...to tak jest. Nie miałbym nic do 500+ gdyby było dawane z niezależnych zysków (np. z pieniędzy za to, że Nord Stream leciałby po naszym terytorium) a nie z zabierania wszystkim pracującym i dawania tym, którzy mają dzieci. A wzrost cen i podatków, żeby dać 500+ nie dotyczy tych, którzy nie mają dzieci?
vito
rok temu
Ja nie czekam na to.
roman kóń
rok temu
Większości krajów europejskich są przeróżne dodatki socjalne na dziecko. Mało tego - leki dla obywateli są za darmo. Wiec jak czytam wypociny ograniczonych ludzi, na temat 500+ i innych świadczeń śmiech mnie ogarnia. Widać, że głowy poza fotel z włączonym TVN,em nie wychyla i nie wie jak się żyję w normalnych krajach.