Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. KKG
|

Bon turystyczny do przedłużenia. Rząd szykuje ważne zmiany

8
Podziel się

Trwają analizy dotyczące wydłużenia okresu działania bonu turystycznego oraz możliwości realizowania go m.in. w miejscach stanowiących atrakcje turystyczne - poinformował PAP resort rozwoju, pracy i technologii. Obecnie bon jest ważny do końca marca 2022 r.

Bon turystyczny do przedłużenia. Rząd szykuje ważne zmiany
Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. (PAP, Marcin Bielecki)
bDJPpWWJ

Do tej pory aktywowano 1,1 mln bonów, a zrealizowano - 332 tys. - wynika z informacji resortu pracy.

Jak zapowiedział wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, powołana przy ministrze rozwoju, pracy i technologii Rada Ekspertów ds. Turystyki "będzie postulować rozszerzenie grupy podmiotów, gdzie będzie można płacić bonem turystycznym, oraz wydłużenie okresu jego działania".

"Trwają analizy w tym zakresie" - potwierdziło MRPiT. W informacji przesłanej PAP resort wskazał, że dotyczą one kwestii przedłużenia ważności samego bonu oraz rozszerzenia możliwości realizowania go w miejscach, które same w sobie stanowią swego rodzaju atrakcje turystyczne.

bDJPpWWL
Zobacz także: Bon turystyczny może zostać wydłużony. "Pół roku, rok":

Polski Bon Turystyczny to elektroniczny dokument, którym można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie wynosi 1000 zł.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację tzw. ustawy o COVID-19 zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Ma ona zwiększyć efektywność programu i objąć wsparciem większą grupę przedsiębiorców rejestrujących się w bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami.

bDJPpWWR

W pierwszym etapie działania programu świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, które organizowali operatorzy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego.

Po zmianach bony będą mogły służyć także do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług.

Jak wskazuje Polska Organizacja Turystyczna (POT), nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in.: usługi przewodnickie (zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach), przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

bDJPpWWS

Bon będzie można wykorzystywać także na wycieczki szkolne czy półkolonie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJPpWXm
Źródło:
KOMENTARZE
(8)
Darek
miesiąc temu
Nieroby do roboty się weźcie a nie łapę po socjal wyciągać. Ja pracuje i mnie okradają z 32% PIT. Sąsiad lezy i pachnie i mówi że mu się do roboty nie opłaca iść bo nazbierał z socjalów ponad 4000pln miesięcznie. Chwali pis bo jak ma nie chwalić. Takie stado baranów później głosuje na dwie ręce nie rozumiejąc jak kraj jest okradany i ich wnuki będa płacić za to rozdawnictwo i rozkradanie majątku.
OtwieraMY
miesiąc temu
Dajcie mozliwosc użyć ten bon również w knajpach i ratujmy równocześnie gastro. Chyba to nic złego że zamiast na trampoliny, basen czy hotel pójdzie się z dzieckiem na wspólny obiad, pizzę czy sushi
Janusz
miesiąc temu
Jak za granicą sprzedają własne dobro (samochody, maszyny, paliwa) to mają zyski własne w budżecie a nie jak u nas, gdzie nie produkujemy nic "indywidualnego, własnego" na eksport w ogromnej skali a zabieramy pracującym windując ceny, podatki i opłaty i dajemy wybranym...to tak jest. Nie miałbym nic do 500+ gdyby było dawane z niezależnych zysków (np. z pieniędzy za to, że Nord Stream leciałby po naszym terytorium) a nie z zabierania wszystkim pracującym i dawania tym, którzy mają dzieci. A wzrost cen i podatków, żeby dać 500+ nie dotyczy tych, którzy nie mają dzieci?
bDJPpWXn
vito
miesiąc temu
Ja nie czekam na to.
roman kóń
miesiąc temu
Większości krajów europejskich są przeróżne dodatki socjalne na dziecko. Mało tego - leki dla obywateli są za darmo. Wiec jak czytam wypociny ograniczonych ludzi, na temat 500+ i innych świadczeń śmiech mnie ogarnia. Widać, że głowy poza fotel z włączonym TVN,em nie wychyla i nie wie jak się żyję w normalnych krajach.