Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Zmiany w bonie. 500 zł po nowemu. Jest podpis prezydenta

509
Podziel się:

Już wkrótce bonem turystycznym będzie można opłacić więcej aktywności, na czym skorzystają rodzice – bo będą mieć większy wybór – i przedsiębiorcy, bo więcej włączy bon do swoich usług. Prezydent w poniedziałek podpisał nowelizację przepisów.

Zmiany w bonie. 500 zł po nowemu. Jest podpis prezydenta
Andrzej Duda podpisał nowelizację przepisów regulujących Polski Bon Turystyczny (KPRP, Kancelaria Prezydenta)
bEDkAIgl

Około 3 mln bonów turystycznych wciąż nie zostało wciąż zrealizowanych. To oznacza, że Polacy wciąż mają do wydania około 1,5 mld zł na wakacje. Nie znaczy to, że w kolejnych miesiącach Polacy nie sięgną po bony. Można przypuszczać, że gdy obostrzenia zostaną poluzowane i znów będzie można korzystać z obiektów noclegowych i całej infrastruktury turystycznej, uprawnieni pobiorą swoje bony.

Tymczasem prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację przepisów regulujących Polski Bon Turystyczny, tak by można było objąć nim dodatkowe aktywności - wynika z informacji na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Co się zmieni? O ile do tej pory świadczenie dotyczyło noclegów w obiektach turystycznych oraz imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem, to już wkrótce bony będą mogły służyć również do opłacania jednodniowych wycieczek wraz z wszelkimi atrakcjami przewidzianymi przez organizatorów w ramach danej oferty. Warunkiem jest objęcie pakietem minimum dwóch usług.

bEDkAIgn

Nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in. usługi przewodnickie zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.

Zobacz także: Prof. Robert Flisiak: szczepionki minimalizują zakaźność wirusa, ale jej nie eliminują

W ten sposób bon może pomóc nie tylko właścicielom obiektów i osobom bezpośrednio w nich zatrudnionym, ale także pracownikom szerzej rozumianej branży turystycznej: pilotom wycieczek, przewodnikom, instruktorom i animatorom czasu wolnego czy osobom odpowiadającym za transport i wyżywienie.

bEDkAIgt

- Nowe wymagania podczas rejestracji mają spowodować, że podmioty skuteczniej będą docierać ze swoją ofertą do potencjalnych odbiorców. Pamiętajmy o tym, że baza podmiotów turystycznych nie jest wyłącznie narzędziem formalnym, ale odgrywa ważną rolę informacyjną dla osób planujących wypoczynek i poszukujących oferty w określonej lokalizacji czy o specyficznym profilu. To skuteczna promocja polskiej turystyki – powiedział Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDkAIgO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(509)
Emerytka 67
8 miesięcy temu
Dzisiejsza pomoc państwa ( PIS ) rodzinom to super lokata w naszą przyszłość która będzie stale procentować i podnosić nasz komfort życiowy widoczny z roku na rok . Brawo nasz rząd i p. Prezydent Andrzej Duda
podatnik ZA
8 miesięcy temu
Te , programy pomocy rodzinom ( dzieciom ) są jak najbardziej wskazani i słuszne . 500 + sprawia że nasze dzieci wychodzą z ubóstwa ( nie chodzą głodne i w dziurawych skarpetkach do szkoły ) jak było za nierządu PO + PSL ! Teraz , mogą zdobyć wyższe wykształcenie = dobrą pracę w naszym kraju i NIE BĘDĄ ZMUSZONE do wyjazdu za chlebem na zachód ( zmywak - szparagi ) TYLKO ZOSTANĄ w Polsce by swoją wiedzę i umiejętności wykorzystać do szybszego wzrostu gospodarczego własnej ojczyzny - lepszego życia swoich rodzin ! = Ludzie, kiedy wy zrozumiecie , że te dzieci co teraz otrzymują 500+ to w przyszłości będą utrzymywać całe Państwo !? - Nie emerytów, ale służbę zdrowia , policję , wojsko , nauczycieli itd. całą tz. skarbówkę !? - Budowę dróg , szkół , przedszkoli , można długo wymieniać . Więc nie czepiajcie się tylko wybranych tematów !? 500 + dobrze wpływa na szybszy rozwój Państwa - rośnie konsumpcja to i rośnie produkcja = napędza koniunkturę = z wszystkiego rosną wpływy podatkowe do budżetu i zasilają go by rządzący wydawali na kolejne dochodowe inwestycje ; typu przekop wiślany czy CPK . Dlatego POmyście zanim zaczniecie jakieś bzdury klepać !?Ja, jestem za jak najdłuższym utrzymaniem tego wsparcia 500 + dzieciom - rodzinom, bo co POprzednie nierządy robiły z moimi podatkami ???? Z tego co się orientuje to bardziej zadłużały nasz kraj, niż ci co teraz rządzący. Kiełbasą wyborcza PO-PSL było podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat i przerzucenie moich OFE do ZUS ???? żeby załatać dziurę budżetową ???? Komu nierząd PO-PSL "oddawał" pieniądze podatników w latach 07-15 skoro nie było programów takich jak 500+ ? tak tylko pytam... Ludzie, kiedy wy zrozumiecie , że te dzieci co teraz otrzymują 500+ to w przyszłości będą utrzymywać całe Państwo !? - Nie emerytów, ale służbę zdrowia , policję , wojsko , nauczycieli itd. całą tz. skarbówkę !? - Budowę dróg , szkół , przedszkoli , można długo wymieniać . Więc nie czepiajcie się tylko wybranych tematów !? 500 + dobrze wpływa na szybszy rozwój Państwa - rośnie konsumpcja to i rośnie produkcja = napędza koniunkturę = z wszystkiego rosną wpływy podatkowe do budżetu i zasilają go by rządzący wydawali na kolejne dochodowe inwestycje ; typu przekop wiślany czy CPK . Dlatego POmyście zanim zaczniecie jakieś bzdury klepać !?
MARTA
8 miesięcy temu
Prawie wszystkie kraje mają wsparcie dla dzieci ale tylko polski naród ma z tym problem.Jak podatki nie pójdą na dzieci to pójdą na inne wymyślane cele ( nie zawsze przynoszące wymierne korzyści ) Rząd Pis dobrze myśli wprowadzając te 500+ bo wszystkie pieniądze trafiają na rynek i napędzają koniunkturę w gospodarce ( wysoki wzrost ) lepsze życie w przyszłości. Nie którzy piszą " kto dostaje to dostaje" ze musza robic na cudze dzieci. Dobrze ze te cudze dzieci pozniej takim na emerytury beda musieli robic " na cudze emerytury" hipokryzja zazdrosc i prostactwo. -- Ps nie biore 500 plus bo nie mam dzieci ale i nie przeszkadza mi ze z podatkow ida pieniadze na taki dobry cel --- A ja tylko przypominam że zawiść i zazdrość jest przejawem prostactwa...
bEDkAIgP
RRK
8 miesięcy temu
Czytać ze zrozumieniem ... 3 mln bonów ,ludzie nie odebrali w ub. roku.Ten bon stworzyli z myślą o branży turystycznej,a nie aby "rozdawać". Gdyby PO,chociaż w małym zakresie myślało o pomocy,to rządziliby do teraz,ale za ich nierządów na nic nie było pieniędzy "piniędzy nie ma i nie będzie".Ból d...ę ci ściska,że dzieci nie proszą o bułkę? Lepiej niech złodzieje zabiorą albo korPOracje przetransuja na zachód jak to sie dzialo... Niestety, ale tak funkcjonuje zachodnia europa. Ale POlakom ciężko dogodzić bo jak dają to źle a jak nie dają to też źle bo na zachodzie europy dają a u nas nie. -- Masakra ! -- POewnie, że szkoda dla ludzi. Mafie vatowskie są w większej potrzebie. -- Masakra ! -- Przestańcie ludziom rozdawać pieniądze i dajcie się znowu okradać KOmbinatorom. -- Masakra !
J...
8 miesięcy temu
* Pies ogrodnika * - Sam nie zjesz i drugiemu nie dasz .W domu oszczędzajcie !? - Pamiętaj stare przysłowie dają to bierz, leja uciekaj. - Ja pamiętam jak emeryturę POdniesiona w cenie batonika. = A sobie nagrody w tysiącach wręczali. = Do Anty PiS .Wszyscy co rządzili od wojny to tylko obiecywali .Będziemy pracować to będzie nam gorzej nie lepiej.Potem był taki co przed świętami podniósł żywność a następny prosił o pomoc i tak Polaków zwodzili.Przyszla odwilż i też nas wystartowali, podzielili się naszym wypracowanym majatkiem.Z prywatyzacji mogli dać większa emeryture i co figa z makiem i środkowy palec do przyjścia PiS-u. = Dziś nie mają co kraść,próbują ale co obiecali to wywiązują się a reszta tylko narzeka i sni im się eldorado po Polsku udają ,że chcą oszczędzać ,że są gospodarni a wcześniej pimiędzy nie będzie i nie było tak sprzedawali kit narodowi.Wiec dziś biorę co dają bo nie znam jutra i przyjścia tych co tylko sobie brali i dzielili moje.
...
Następna strona