Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Bony turystyczne na ponad 2 mld złotych. ZUS podaje dane

7
Podziel się:

Do tej pory bon turystyczny aktywowało 2,4 mln Polaków. Jak podaje ZUS, z bonu skorzystali już opiekunowie ponad 3,5 mln dzieci.

Bony turystyczne na ponad 2 mld złotych. ZUS podaje dane
Aktywowano ponad 2,4 mln bonów turystycznych. (WP)
bECmSHbF

Niedługo minie rok od wprowadzenia bonu turystycznego, który miał ratować polską turystykę z zapaści.

W tym czasie bony na ponad 2 mld złotych aktywowało 2,4 mln Polaków. Mimo aktywacji nie wszyscy je wykorzystali. Do tej pory zarejestrowano 1,3 mln płatności bonami na kwotę ponad 930 mln złotych.

Na wykorzystanie bonu turystycznego rodzice i opiekunowie dzieci mają czas do 31 marca 2022 roku.

bECmSHbH
Zobacz także: Odmowa urlopu. Kiedy pracodawca może tak zrobić? Ekspert wyjaśnia

Jak podaje ZUS, płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne na terenie Polski.

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych przysługuje rodzicom i opiekunom dzieci, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu 500+.

bECmSHbN

Bon można aktywować elektronicznie, przy pomocy PUE ZUS. Bony nie podlegają wymianie na pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECmSHci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Marta
2 miesiące temu
Czy kiedyś będzie coś takiego dla osób pracujących i płacących podatki w Polsce ale bezdzietnych ? Mam 52 lata , pracuję całe dorosłe życie ale mi nic od państwa się nie należy bo nie mam dzieci . Tak mi się życie (nie) ułożyło . Od kilku lat tylko słyszę o dodatkach pieniężnych i ulgach dla osób mających dzieci . Nic dodać ...
Max
2 miesiące temu
Nie dają zle , dają tez zle …
Madi
2 miesiące temu
w innych krajach są ogromne kwoty na dziecko a u nas w Polsce w końcu jeden rząd znalazł w końcu pieniadze i to nie jest duża kwota do tego co w innych krajach a większość ludzi narzeka ??a są to zazwyczaj ludzie którzy nie popierają działań rządu a podkreślam że pierwsi łabska wyciągają po pieniądze nierozumiem tego typu ludzi i szczerze mam jedno określenie na takich ludzi ale nie chce być wulgarna
bECmSHcj
Same pytania
2 miesiące temu
Zus to nasze, pracujących składki. Zus daje bony turystyczne ale z jakich środków? Emerytur stażowych za pracę nie ma a na turystykę są? To skad się biorą te pieniądze?
ZK590
2 miesiące temu
i ot tak sobie poszło 2 mld podatku na opłacenie rozrywek dla tych co trzeba im sponsorować co miesiąc po 500 zł bo są głodni i nie mają butów.