Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Kamil Starczyk
|

Polacy wydają ogromne pieniądze na wakacjach. Bony turystyczne na 2,4 mld zł

14
Podziel się:

Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na około 2,4 mld zł – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

Polacy wydają ogromne pieniądze na wakacjach. Bony turystyczne na 2,4 mld zł
Bony turystyczne aktywowało już ponad 2,7 mln Polaków (FORUM, Bart Kudowicz)

Płatności bonami turystycznymi przyjmuje ponad 27 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce.

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu 500 plus im nie przysługuje.

Zobacz także: Uwaga, emocje! Czyli jak uniknąć pułapek, zarządzając pieniędzmi- mBank x WP webinary

Na każde dziecko przypada jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością potwierdzoną odpowiednim orzeczeniem, rodzice mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani na inne środki płatnicze.

Bon turystyczny. 2,7 mln Polaków już aktywowało

- Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę około 2,4 mld zł. Jednocześnie zarejestrowaliśmy płatności na kwotę około 1,4 mld zł - przekazała szefowa ZUS.

Realizacja tego świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia 2020 r. rodzic dziecka do 18. roku życia może aktywować bon. Wystarczy, że po wejściu na PUE ZUS uzupełni swoje dane kontaktowe, a następnie aktywuje bon. Po aktywacji rodzic otrzymuje specjalny kod, który należy pokazać podmiotowi turystycznemu podczas dokonywania płatności bonem. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym w SMS-ie.

Profil na PUE ZUS można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego i bankowości elektronicznej. Wszelkie informacje w tej sprawie są na stronie internetowej ZUS. Jest tam także dostępny film pokazujący, jak założyć profil na PUE. Pomocą służą również pracownicy Zakładu. W tym celu działa specjalna infolinia ZUS (22-11-22-111).

Zgodnie z przepisami z bonu turystycznego mogą skorzystać opiekunowie dzieci, którym przyznano świadczenie z programu "Rodzina 500 plus".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
babcia zenia
rok temu
czyli trzeba miec telefon komorkowy? chore. Na szcEscie moje dzieci maja wlasne dzieci i ten ptoblem mnie nie dotyczy.
Jasica
rok temu
A no brawa pies bony ok pondrowena z nad moza
keram4591
rok temu
beneficjanci tego bonu już zostali kupieni przed następnymi wyborami!
Nasze
rok temu
Jakie państwowe pieniądze???? To my pracujący budujemy budżet państwa!!!! I a propo PIS też nie ma pieniędzy na te plusy.Ludzie to są nasze pieniądze.Czemu dalej głosujecie na nich?? Chyba nie wiecie co to jest budżet państwa 🙄Redaktorze niech pan trochę poczyta.Żenada.
dk75
rok temu
jakie Państwowe pieniądze - oni nie mają żadnych pieniędzy , to pieniądze wypracowane przez ludzi