Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Awaria bonu turystycznego. Polacy "odbijają się" od sytemu ZUS-u. Wyjaśniamy, co zrobić

10
Podziel się:

Chcieliście skorzystać w niedzielę z bonu turystycznego? Może być z tym problem, ponieważ od rana turyści raportują problemy platformą PUE ZUS. Z tych powodów klienci "odbiją się" i nie mogą skorzystać z atrakcji na koszt państwa. Wyjaśniamy, jak obejść problemy platformy PUE z bonem turystycznym.

Awaria bonu turystycznego. Polacy "odbijają się" od sytemu ZUS-u. Wyjaśniamy, co zrobić
Awaria utrudnia korzystanie z bonu turystycznego (Adobe Stock, Stepniak_Marek)

Aktualizacja 15:35: Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował nas, że według ustaleń ZUS-u, platforma PUE działa, a problem leży po stronie operatorów komórkowych. ZUS, wspólnie operatorami, pracuje nad jak najszybszym usunięciem awarii.

Od rana w niedzielę nie można zrealizować bonu turystycznego. O problemach poinformował money.pl przedsiębiorca. - Prowadzę park rozrywki. Od rana jest problem z serwerem. Po wypełnieniu formularza przez turystów i wprowadzeniu tego do systemu klient powinien dostać SMS z ZUS-u. Niestety wiadomości od rana nie przychodzą. Klienci odbijają się od kasy - tak całą sytuację z bonami opisał przedsiębiorca z południa Polski.

Bon turystyczny - system się zawiesił

Zadzwoniliśmy w celu weryfikacji problemu na infolinię bonu turystycznego. Konsultantka nie była zdziwiona pytaniem i od razu poinformowała nas, ze system się "zawiesił" i nie wysyła wiadomości na numer podany w systemie PUE. Niestety informacji na temat potencjalnego czasu naprawy nie otrzymaliśmy, ale konsultantka miała za to przygotowany sposób obejścia tej awarii. Wymaga to zalogowania się do PUE i zmiany numeru lub wpisania na nowo podanego wcześniej.

Zobacz także: Dopłaty do prądu? "Obietnica nieaktualna. Pomysł drogi i nietrafiony"

ZUS, który obsługuje bon turystyczny, informował o pracach konserwacyjnych systemu PUE. Planowo miały zacząć się w piątek w nocy i zakończyć w sobotę nad ranem. Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie ma żadnych informacji o problemach z realizacją bonu turystycznego.

Nie udało nam się ustalić, jak długo mogą występować problemy z realizacją bonu turystycznego. Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapewnił, że otrzymamy tę informację niedługo. Wysłaliśmy też zapytania w tej sprawie do biura prasowego Zakładu.

Informacji o tym, do kiedy potrwa awaria, nie uzyskaliśmy również na infolinii ZUS-u. Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku.

To nie pierwsze problemy z PUE

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS-u, gdzie można aktywować bon, a w przypadku jego braku złożyć wniosek o przyznanie świadczenia za pośrednictwem Polskiej Organizacji Turystycznej. O problemach związanych z platformą ZUS-u użytkownicy chcący skorzystać z bonu informowali już wcześniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Sycyliano
rok temu
"Nie mogą skorzystać z atrakcji na koszt państwa". Nie ma pieniędzy państwowych. Są pieniądze podatników i atrakcje też są na koszt podatników.
Dziaders
rok temu
To na pewno błąd techniczny, nie ma obaw o finanse.
Anty
rok temu
I bardzo dobrze. Wyłączyć ten cały socjal pieniądze biorą się z pracy a nie z rozdawnictwa zasilanego długiem.
słoik
rok temu
no właśnie! miał być bon turystyczny dla wszystkich (?) emerytów? I co? już "po ptokach"? bo miał być od września....no tak, ale rok nie jest wyborczy....Chyba, że to znów dla tych co mają niską emeryturę? Ich emerytury dzięki tym wszystkim dopłatom, ulgom, przywilejom, są często wyższe od mojej, na która sobie przez wiele lat powyżej przepisu zapracowałem! a co to ja? Janosik?
takie buty
rok temu
bonu ni ma i ni bendzie. Kasa się chwilowo skończyła więc zrobili "zawieszenie systemu"