Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Oktawian Góral
|

Hit tego lata? Jest jeszcze czas by skorzystać

5
Podziel się:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachwala bon turystyczny. Zdaniem ZUS-u okazał się on hitem tego lata, a z jego puli skorzystały już blisko 3 miliony Polaków. Łączna liczba transakcji opłaconych za pomocą bonu przekroczyła 2,6 mld złotych - przekazał w piątek Zakład.

Hit tego lata? Jest jeszcze czas by skorzystać
Blisko 3 miliony osób skorzystały już z bonu turystycznego. ZUS informuje, że jest jeszcze czas na pobranie i aktywację świadczenia. (sarahbernier3140 z Pixabay)
bEJISgOJ

ZUS informuje, że bon turystyczny okazał się tegorocznym wakacyjnym hitem. Za jego pośrednictwem można dokonywać płatności u ponad 28 tysięcy przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego. Ze świadczenia skorzystało już prawie 3 miliony osób, a łączna kwota jaką spożytkowano na wakacyjny wypoczynek to 2,6 miliarda złotych.

Zobacz także: Podatek przychodowy. Rząd nie wyklucza. "Szok dla rynku, to wstrzyma inwestycje"

Czym jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to świadczenie w postaci elektronicznego kodu, którym można zapłacić za usługi hotelarskie, imprezy turystyczne oraz jednodniowe wycieczki bez noclegu na terenie Polski. Jego głównym celem jest wsparcie rodzimej turystyki, która zmaga się z problemami związanymi z obostrzeniami wynikającymi z trwającej epidemii koronawirusa. Bon - jak przypomina ZUS - ważny jest do 31 marca 2022 roku.

bEJISgOL

Bon turystyczny o wartości 500 złotych przysługuje każdemu, kto pobiera świadczenie 500+. Ponadto ZUS przypomina, że bon turystyczny przysługuje rodzinom, które nie pobierają polskiego 500 + lecz korzystają z zagranicznych świadczeń rodzinnych.

Opiekunom dzieci niepełnosprawnych w ramach bonu przyznano 1000 zł. Świadczenie ma postać kodu, który należy podać przy opłacaniu rezerwacji. ZUS podkreśla, że nie bonu nie można wymieniać na gotówkę, jednak znane są historie, gdy bonem handlowano na platformach ogłoszeniowych.

Bon nadal ważny!

Bon można pobrać i aktywować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u. Zrobić to może rodzic dziecka do 18 roku życia. ZUS informuje, że bon ważny jest także poza wakacjami, jednak należy się pospieszyć.

bEJISgOR

Data ważności została określona już dawno temu - 31 marca 2022 - i nic nie wskazuje na to, aby ważność bonu została przedłużona. Zakład uspokaja jednak - do końca marca przyszłego roku należy dokonać płatności bonem, tak by środki nie przepadły, jednak sama wycieczka czy pobyt w hotelu może odbyć się już po tej dacie.

Bon aktywowało do tej pory 3 miliony Polaków. To dużo? Biorąc pod uwagę, że do pobierania świadczenia 500 plus uprawnionych jest niemalże 7 milionów dzieci, to frekwencja wydaje się niewielka. Czy bon to prawdziwy hit wakacji? Na pewno bardzo drogi - do tej pory wydano na niego 2,6 miliarda złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJISgPm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
ZK590
2 miesiące temu
wakacje po nieróbstwie za pieniądze podatników
agat
2 miesiące temu
Rozdawanie pieniędzy określone mianem hitu!? Pieniądze ze składek na emeryturę przez wszystkich pracujących idą na wakacje dla niektórych i to niezależnie czy pracują. Bombowy pomysł na głodowe emerytury. Dawaj PiS oddaj jeszcze więcej nie swoich pieniędzy. Jak mawiał pewien francuski myśliciel: demokracja kończy się wtedy kiedy rząd przekupuje obywateli ich własnymi pieniędzmi. 😤
Magda
2 miesiące temu
Nie jest hitem tego lata, tylko osoby, które sa do niego uprawnione starają się zrealizować, żeby nie przepadło. Ten bon to jeden wielki niewypal
bEJISgPn
Daro
2 miesiące temu
Ja tam widziałem w Krynicy Morskiej stada dzików na ulicy. Odyńców i lochy z warchlakami.
zamienił stry...
2 miesiące temu
Sporo więcej zapłaciłem za PCRy. Idzie Grześ przez wieś....