Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

500+ na każde dziecko. Rząd przyjął projekt. 6,8 mln dzieci dostanie 500 zł

518
Podziel się

Program "Rodzina 500+" rozszerzony o każde pierwsze dziecko. Znika próg dochodowy, rząd przyjął projekt. - Poradziliśmy sobie z ubóstwem - stwierdziła minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Rozszerzenie programu 500+ o każde dziecko staje się faktem. Rząd przyjął projekt ustawy
Rozszerzenie programu 500+ o każde dziecko staje się faktem. Rząd przyjął projekt ustawy (KPRM, KPRM)
bDIbyCQB

Rząd przyjął projekt ustawy rozszerzającej program "Rodzina 500+" na każde dziecko. Znika kryterium dochodowe.

- Zwykle potrzeby najbardziej bliskie naszej rzeczywistości wypierają te, które mają długi horyzont. Program "Rodzina 500+" ma służyć dzietności, ma poprawić demografię Polski. Tworzy plan dla długofalowego rozwoju Polski - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

bDIbyCQD

- Zmiany, które przyjęła dziś Rada Ministrów, to rezygnacja z kryterium dochodowego. Zarzut, że jest to program socjalny, przestaje mieć miejsce, nie będzie już testu dochodowego. Każde dziecko do ukończenia 18. roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci - powiedziała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

- Program, jeżeli zostanie przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta, wejdzie w życie od 1 lipca. Od tego dnia wszyscy mogą składać wnioski internetowe - składają ci, którzy nie korzystali z programu na pierwsze dziecko oraz ci, którzy od 1 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. Od sierpnia wnioski będzie można też składać w formie papierowej.

Zobacz także: Obejrzyj: Połowa licealistów bierze korepetycje. Pomaga 500+
bDIbyCQJ

Osoby, które dotąd nie pobierały świadczenia w ogóle lub rozszerzą je o pierwsze dziecko, dostaną świadczenie z wyrównaniem. Jak podkreśla minister Rafalska, wnioski będą przyjmowane od lipca (elektroniczne) i sierpnia (w każdej formie), samorządy będą miały trzy miesiące na ich rozpatrzenie. Jednak przyznane świadczenia będą wypłacane z wyrównaniem, tj. za złożony wniosek w lipcu pieniądze mogą zostać wypłacone dopiero w październiku, ale za lipiec, sierpień i wrzesień.

bDIbyCQK

Wydłuża się też okres rozliczeniowy, nie będzie obowiązywał od 1 października do końca września następnego roku, a aż do końca maja 2021 r. Od tego czasu zmieni się okres rozliczeniowy - od 1 czerwca do 31 maja - i taki okres będzie obowiązywał co roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIbyCRe
KOMENTARZE
(518)
11111111
2 lata temu
Fajnie weżmiemy te pieniądze ale i tak na PIS nie zagłosujemy !!!
olka
2 lata temu
to chyba jakis żart 500+ dla bogaczy i nierobów
zły i szczery
2 lata temu
Od razu na wstępnie zaznaczę, że mam dójkę dzieci, ale denerwuje mnie to (delikatnie mówiąc). Zwłaszcza retoryka że to program, którego celem jest walka z ubóstwem. Argumentują, że walczą z ubóstwem, ale powodują tak naprawdę, że ludzie którzy nie maja dzieci i są biedni muszą jeszcze więcej płacić za rzeczy i wpadają w jeszcze większe ubóstwo. Przecież jak to wejdzie w lipcu to kolejne miesiące przyniosą wzrost inflacji. Niestety rząd (czy ten czy inny) chyba nigdy nie zrozumie, że właściwą drogą jest obniżenie podatków, kosztów pracy, itp. Naprawdę wolałbym nie dostać tych 500 zł, a mieć normalne ceny w sklepach.
bDIbyCRf
DD
2 lata temu
"Poradziliśmy sobie z ubóstwem...", czyżby? Może byście zadbali o to by ludzie harujący całe życie i płacący podatki po przejściu na emeryturę godnie żyli? A może podnieślibyście płace osobom ciężko pracującym, które odbierają co miesiąc głodowe pensje? Ile można łożyć na nierobów i bogatych, którzy żyją ponad stan?
Dariusz
2 lata temu
Jeszcze trochę i najbiedniejszą grupą staną się pracujący bezdzietni. Już teraz tacy ludzie są szykanowani, że wygodniccy, leniwi itd itp a nawet, że należy im prawo do emerytury odebrać.
...
Następna strona