Trwa ładowanie...
bDJPJNvp

Notowania

Bon Turystyczny – Wszystkie wiadomości

11
01.08.2020 14:43

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny. 13 godzin od uruchomienia i już 58 tys. aktywowanych kodów

Polacy aktywowali już bony turystyczne o wartości pond 50 mln zł. Pierwsi zainteresowani przetestowali również, jak w praktyce działa płacenie bonem za noclegi czy kolonie.

171
01.08.2020 12:16

BON TURYSTYCZNY
 / 
12 godzin "walczyłem" o bon turystyczny. W końcu się udało

Na tę chwilę już kilkadziesiąt tysięcy bonów turystycznych ma swoich właścicieli. ZUS podołał zadaniu i usługa została faktycznie wdrożona 1 sierpnia 2020 roku. Ale uwaga - wiele osób może trafić na niespodzianki. Stało się to też moim udziałem. Jak uniknąć "pułapki na ojców"?

165
01.08.2020 11:20

TURYSTYKA
 / 
Z bonu turystycznego skorzystasz w sklepie mięsnym i hurtowni materiałów budowlanych. Zaskakująca lektura rejestru

Bon turystyczny do wykorzystania w sklepie mięsnym albo agencji reklamowej? Takie "kwiatki" znalazła w rejestrze nasza czytelniczka. Rzeczywiście, lektura może być źródłem wielu zaskoczeń.

515
01.08.2020 7:13

BON TURYSTYCZNY
 / 
Bon turystyczny wystartował, ze zdobyciem go miałem problem. Straciłem czas i sporo snu

Nie udało się, nie od razu. Ale w końcu nasza rodzina dołączyła do grupy Polaków, którzy uzyskali bon turystyczny. Nie obyło się bez problemu, bo jak się okazuje nie każdy rodzic może wystąpić o jego aktywację. Jeśli po zalogowaniu do platformy ZUS nie znajdziecie tam opcji pobrania bonu - mam rozwiązanie.

221
31.07.2020 18:31

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny rusza. Wszystko, co trzeba wiedzieć o programie

1 sierpnia rodzice będą mogli aktywować bon turystyczny. To jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł, które będzie można przeznaczyć na opłacenie noclegu dzieci albo obozu czy kolonii. Co o bonie turystycznym każdy powinien wiedzieć? Wyjaśniamy.

bDJPJNvr
2
31.07.2020 12:41

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. "Jest BLIK, teraz mamy payZUS"

- System działa bez zarzutu, wyprodukowano już ponad 1,5 mln bonów turystycznych, a do końca dnia będą to już 3 miliony elektronicznych portmonetek - mówi w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Podkreślała, że nowy system udało się stworzyć ekspresowo, bo ustawa o bonie turystycznym weszła w życie dopiero w połowie lipca. Nie szczędziła przy tym komplementów Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. - Odważyłabym się powiedzieć, że ZUS jest obecnie najbardziej nowoczesnym cyfrowo urzędem administracji publicznej w Polsce - chwaliła instytucję wicepremier Emilewicz. Jak dodała, bon turystyczny to w zasadzie nowa forma płatności, którą nazwała roboczo "payZUS".

41
31.07.2020 11:41

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

Choć plany były na 100 tysięcy firm, w bazie jest ich na razie ledwie kilka tysięcy. Przedsiębiorcy nie wykazują wielkiego zainteresowania bonem turystycznym. - Dlatego apeluję do wszystkich z szeroko rozumianej branży turystycznej, by zgłaszali się i rejestrowali w bazie - mówiła w programie "Money. To się liczy" Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Jak dodaje, być może nie wszyscy wiedzą o tym, że dla takich przedsiębiorców przeznaczonych będzie ponad 4 mld złotych. - Sądzę, że liczba tych firm bardzo szybko się zwiększy, szczególnie że bon turystyczny będzie można wykorzystać do marca 2022 roku - zapewnia minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

693
31.07.2020 10:40

500+
 / 
500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

- Jest to droga, którą chcemy podążać - tak o wypłacaniu kolejnych świadczeń w formie elektronicznego bonu mówi wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przypomnijmy, że właśnie w taki sposób Polacy otrzymają bon turystyczny. Teraz pora na kolejne świadczenia, w tym również 500+ czy 300+. Jak mówiła w programie "Money. To się liczy" szefowa resortu rozwoju, dzięki elektronicznej formie bonu rząd ma pewność, że pieniądze zostaną wydane na usługi turystyczne i wypoczynek dzieci, a "nie na łatanie dziur w budżecie domowym". - Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - powiedziała Jadwiga Emilewicz. I zapowiada podobne działania w przypadku innych świadczeń społecznych.

1
31.07.2020 9:05

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Rekord zakażeń. Gościem wicepremier Jadwiga Emilewicz

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Rozmawiamy m.in. o walce z epidemią koronawirusa, bonie turystycznym i przyszłorocznej pensji minimalnej. Zapraszamy od 9.15.

bDJPJNvx
63
31.07.2020 7:49

PRACA ZDALNA
 / 
Minister pracy przyznaje: przepisy regulujące pracę zdalną znajdą się w Kodeksie pracy

Widzimy ogromne zainteresowanie praca zdalną. Ta kwestia powinna zostać uregulowana w Kodeksie pracy - przyznała minister pracy Marlena Maląg. Po wakacjach resort przedstawi propozycję zmian.

7
30.07.2020 13:39

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny na wakacje. Pierwsi Polacy będą mogli skorzystać już w weekend

Bon turystyczny ma być wsparciem dla polskich rodzin i polskiej branży turystycznej w związku z pandemią koronawirusa. Wydawany będzie już od soboty - poinformowała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

20
30.07.2020 11:58

OSZUSTWO
 / 
Oszustwo na bon turystyczny. Prezes UOKiK przestrzega

Oszuści wyłudzają pieniądze na bon turystyczny. - Bon turystyczny jest kierowany do rodzin, z drugiej strony to wsparcie dla branży turystycznej. Jednak wszystko odbywa się w formie cyfrowej. To wykorzystują oszuści, dzwonią do konsumentów i namawiają na wpłaty, by zarezerwować pobyt w ramach bonu. Sam telefon już powinien zapalać lampkę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes UOKiK. - Oszuści, przestępcy ewoluują, by dostosować się do danej sytuacji i przejąć od nas pieniądze. Wykorzystują też czas pandemii, gdy jest więcej strachu. Musimy być czujni, dziś to oszustwo na bon turystyczny, ale było już oszustwo na wnuczka i będą pojawiać się inne. Musimy być ostrożni i wypracować sobie wentyle bezpieczeństwa i nie dali się skusić, co prowadzi do utraty oszczędności - dodał.

524
29.07.2020 15:22

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny. Zainteresowanie firm niewielkie. "Prawdziwy boom przyjdzie"

Choć teoretycznie ok. 100 tys. firm jest uprawnionych do przyjmowania płatności bonem, w systemie zarejestrowało się ok. 5,5 tys. "To niewiele, ale małe firmy o tym po prostu nie wiedzą" - mówią eksperci.

bDJPJNvy
176
29.07.2020 11:58

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. To już pewne

Rejestracja osób, chcących skorzystać z bonu turystycznego ruszy 1 sierpnia - informuje Kancelaria Premiera. Jak wynika z informacji money.pl, w środę rano w rejestrze przedsiębiorców przyjmujących płatności bonem było około 4 tysiące firm.

25
28.07.2020 7:02

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny 500+ wzbudza zainteresowanie firm i Polaków

Polski Bon Turystyczny, zwany potocznie nowym 500+, wystartował w piątek. Od tego czasu ZUS odebrał blisko 6 tys. połączeń osób zainteresowanych udziałem w programie mającym wspomóc branżę turystyczną.

3
25.07.2020 20:32

POLSKI BON TURYSTYCZNY
 / 
Przedsiębiorcy już rejestrują się w systemie. Bez problemów się nie obyło

Przedsiębiorcy przystępują do programu Polski Bon Turystyczny. Lista podmiotów, u których można będzie płacić bonem za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne, będzie opublikowana 1 sierpnia. Można się będzie do niej dopisywać również później, nie ma więc takiego pośpiechu. Niektórzy chcieli to jednak zrobić od razu.

4
25.07.2020 8:51

TURYSTYKA
 / 
Bon turystyczny. Rządowy program właśnie ruszył. Już można się rejestrować

Od soboty przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny. Wyjaśniamy, kto i jak może dołączyć do rządowego programu. 1 sierpnia ruszyć ma rejestracja dla rodziców dzieci ubiegających się o wakacyjne 500+.

2
24.07.2020 16:43

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny ma swoją infolinię. ZUS wątpliwości ma rozwiewać przez całą dobę

W ciągu czterech pierwszych godzin konsultanci zdążyli odebrać ponad tysiąc telefonów. Infolinia wystartowała w piątek rano, ale już teraz widać jak dużo wątpliwości mają Polacy w związku z tą formą wsparcia. ZUS zapewnia, że odpowie na każde pytanie. Sprawdziliśmy.