Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Bon turystyczny. "Zrealizowano bony o wartości prawie 800 tys. zł"

7
Podziel się:

Polski Holding Hotelowy chwali bon turystyczny. "Do tej pory udało się zrealizować ponad 2,5 tys. noclegów, w tym zrealizowano bony o wartości prawie 800 tys. zł" - czytamy w komunikacie PHH.

Bon turystyczny.  "Zrealizowano bony o wartości prawie 800 tys. zł"
Bon turystyczny. Polski Holding Hotelowy zadowolony z programu. (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)

– Pomysł rządu w postaci bonu turystycznego był bardzo pozytywnym impulsem dla całej branży turystycznej, nie tylko dla hotelarzy. Tak jak program 500+, bon turystyczny to dobra inwestycja w polskie społeczeństwo. Beneficjenci programu podczas podróży wydali również własne, dodatkowe środki, co miało pozytywny ekonomiczny wpływ na naszą branżę – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego.

Jak podaje Holding, w 28 hotelach zrzeszonych w PHH zrealizowano bony turystyczne warte 800 tys. złotych.

– Nasze hotele jak najbardziej odczuwają pozytywnie skutki tego programu. Tak jak przewidywałem wcześniej, w pierwszej kolejności skorzystały na tym hotele wypoczynkowe zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. Jednak już teraz możemy zauważyć zainteresowanie realizacją bonów na pobyty weekendowe w miastach. Ten program ma działanie falowe: chociaż bon jest realizowany w hotelach i obiektach noclegowych, to jego skutki odczuwają wszystkie firmy obsługujące turystów – mówi Cristescu.

Zobacz także: Bon pomaga żonie ministra? "Teorie spiskowe"

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

Już w pierwszy weekend od uruchomienia programu pobrano ponad 142 tys. bonów o łącznej wartości ponad 122 mln zł.

Polski Holding Hotelowy to spółka państwowa zarządzająca obiektami należącymi do skarbu państwa. Zarządza 28 hotelami i jest drugą największą spółką hotelarską w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
AbbA
3 lata temu
Ha ha 800 tyś Rainbow stracił 15 milionów w tym roku a inne biura turystyczne ? Kryzys dopiero się zaczyna
Dominika
3 lata temu
Szkoda, że to jest tylko dla wybranych, ale nie ma co ukrywać, że nawet to 500 zł sporo zmienia. My pojechaliśmy na wakacje z całą rodzinką do Grand Lubicz w Ustce i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego bonu. Ale rozumiem osoby, które krytykują.
ja
3 lata temu
Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Teraz jeszcze bon turystyczny. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą o mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Kazimierz
3 lata temu
Wszystkie zapomogi wypłacać w bonach , przynajmniej bedą wydane na to na co mają , a nie na szroty od Niemców .
emeryt zrobio...
3 lata temu
Panie Duda ,gdzie jest bon dla emeryta obiecał Pan ?