Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bon turystyczny przekonał Polaków. 40 proc. rezerwacji z jego udziałem w sierpniu

8
Podziel się:

40 proc. wszystkich rezerwacji od początku sierpnia Polacy dokonali przy użyciu bonu turystycznego - podaje serwis Travelist.pl. Z analizy wynika, że jedna piąta z nich została w całości opłacona za sprawą 500 złotych dostępnych na bonie.

Bon turystyczny przekonał Polaków. 40 proc. rezerwacji z jego udziałem w sierpniu
Bon turystyczny na wakacje 2020 zachęcił Polaków do wyjazdu. (Materiały WP, Klaudia Zawistowska)
bEDQDfMB

Portal w swojej analizie podaje, że ponad 1,5 tys. rezerwacji w serwisie klienci dokonali z użyciem bonu turystycznego. Ponadto jedna piąta z nich została opłacona w całości ze środków uzyskanych za sprawą wakacyjnego dodatku.

Z analizy wynika również, że procent wszystkich rezerwacji na stronie portalu, w których minimum połowę transakcji opłacono z udziałem bonu, przekroczył poziom 60 proc.

Jednak bon turystyczny jest przyznawany przede wszystkim na dzieci - w końcu nieprzypadkowo nosi nazwę nowego 500+. Autorzy analizy podają, że w ciągu pierwszych dni sierpnia liczby rezerwacji z dostawkami stanowiły aż 40 proc. wszystkich rezerwacji. To o 20 pp. więcej, niż rok wcześniej.

bEDQDfMD
Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

Gdzie zatem najchętniej wyjeżdżamy na wakacje z udziałem bonu? Najpopularniejszym kierunkiem są kurorty nad Bałtykiem - to właśnie tam klienci zrealizowali 45 proc. wszystkich rezerwacji.

bEDQDfMJ

Morze ma sporą przewagę nad lokacjami górskimi. Wspinaczki, poszukiwanie schronisk oraz przecieranie szklaków w górach zachęciło 28 proc. rodzin korzystających z tzw. nowego 500+. 21 proc. natomiast wybrało się do dużych miast, a zaledwie 6 proc. - nad jeziora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQDfNe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Marysia
rok temu
Szkoda tylko, że w takie czasy przyszło nam spędzać wakacje i w taki sposób trzeba ratować tę gospodarkę. Mimo wszystko, ciesze się, że zdecydowałam się na urlop z rodziną w Ustce. Pojechaliśmy do hotelu Grand Lubicz i to była najlepsza decyzja, jaką mogliśmy podjąć. Miejsce po prostu genialne, tak samo jak atrakcje tam. W ogóle się nie nudziliśmy z dziećmi, a to różnie bywa.
A...
rok temu
.. a kto te bony dostaje i za co .... nic nie rozumiem.. bony na wakacje ... a bony na gorzałę .. też będą ..
logika
rok temu
Najpierw uruchomili bon, żeby bąbelki złapały wirusa, a od września uruchamiają szkoły, żeby wirus rozwinął skrzydła.
bEDQDfNf
rolnik
rok temu
sprzedałem te bony w hotelu w miasteczku , za opłatą, a dzieci wakacje w ogrodzie spędzają
Daga
rok temu
Bon turystyczny już wykorzystałam opłacając jakąś część wakacji córki na które wyjechała z biurem usług turystycznych but :) Z tego co wiem poznała dużo nowych osób z którymi miło spędza czas nad polskim morzem :)