Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wakacje 2020
12.08.2020 17:29

Bon turystyczny przekonał Polaków. 40 proc. rezerwacji z jego udziałem w sierpniu

40 proc. wszystkich rezerwacji od początku sierpnia Polacy dokonali przy użyciu bonu turystycznego - podaje serwis Travelist.pl. Z analizy wynika, że jedna piąta z nich została w całości opłacona za sprawą 500 złotych dostępnych na bonie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały WP)
Bon turystyczny na wakacje 2020 zachęcił Polaków do wyjazdu. (Fot: Klaudia Zawistowska)

Portal w swojej analizie podaje, że ponad 1,5 tys. rezerwacji w serwisie klienci dokonali z użyciem bonu turystycznego. Ponadto jedna piąta z nich została opłacona w całości ze środków uzyskanych za sprawą wakacyjnego dodatku.

Z analizy wynika również, że procent wszystkich rezerwacji na stronie portalu, w których minimum połowę transakcji opłacono z udziałem bonu, przekroczył poziom 60 proc.

Jednak bon turystyczny jest przyznawany przede wszystkim na dzieci - w końcu nieprzypadkowo nosi nazwę nowego 500+. Autorzy analizy podają, że w ciągu pierwszych dni sierpnia liczby rezerwacji z dostawkami stanowiły aż 40 proc. wszystkich rezerwacji. To o 20 pp. więcej, niż rok wcześniej.

Zobacz też: Bon turystyczny już na stałe? "Mógłby zostać na dłużej"

Gdzie zatem najchętniej wyjeżdżamy na wakacje z udziałem bonu? Najpopularniejszym kierunkiem są kurorty nad Bałtykiem - to właśnie tam klienci zrealizowali 45 proc. wszystkich rezerwacji.

Morze ma sporą przewagę nad lokacjami górskimi. Wspinaczki, poszukiwanie schronisk oraz przecieranie szklaków w górach zachęciło 28 proc. rodzin korzystających z tzw. nowego 500+. 21 proc. natomiast wybrało się do dużych miast, a zaledwie 6 proc. - nad jeziora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

Sloma1986Osoba która wymyśliła ten bon i zrealizowała wydawanie go w tym roku gdy mamy epidemię Covid-19 powinna dostać nagrodę za świetne realizowanie … Czytaj całość

13-08-2020

MiksLudzie chcą bon wykorzystać, jak najszybciej, bo się boją, że - jak to za PiS często bywa - dziś jest, bo wybory a jutro fiku-miku i nie będzie.

13-08-2020

rolniksprzedałem te bony w hotelu w miasteczku , za opłatą, a dzieci wakacje w ogrodzie spędzają

Rozwiń komentarze (8)