Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Zmiana w bonie turystycznym. Pod pandemię

9
Podziel się:

Bonem turystycznym zapłacimy za wycieczki jednodniowe, bez noclegu - zakłada to poprawka do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, jaka znalazła się w Sejmie. Jeśli wejdzie w życie, będzie to ulga dla branży turystycznej.

Zmiana w bonie turystycznym. Pod pandemię
Szykowana jest zmiana w bonie turystycznym (PAP)
bEEhHzpN

- Jeśli bonem będzie można płacić za jednodniowe wycieczki, to skorzystają na tym organizatorzy wycieczek szkolnych, młodzieżowych, sportowych i półkolonii. Nawet już podczas tej zimy - wyjaśnia, cytowany przez "Rzeczpospolitą", Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która obok resortu rozwoju jest inicjatorem zmian w ustawie.

Dzięki temu w ogóle w turystyce mogłoby się "coś ruszyć". Byłaby to szansa dla właścicieli autokarów, pilotów i przewodników turystycznych.

Obecnie bonem można płacić za noclegi lub za imprezę turystyczną z jednym noclegiem wykupioną u organizatora turystyki.

bEEhHzpP
Zobacz także: Obejrzyj także: Bon turystyczny może zostać wydłużony. "Pół roku, rok"

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

bEEhHzpV

Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć, bo będzie można go spożytkować aż do 31 marca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEhHzqq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Mama
10 miesięcy temu
Powinni wydłużyć termin. Mam syna z niepelnosprawnoscia i chciałam pojechać na turnus rehabilitacyjny- koszt ok. 7000zl. Nigdy nie było mnie na to stać. Teraz chciałam wystąpić o dofinansowanie z PFRON - ok 3000-3500plus bon to „tylko” coś ponad 2500 do dopłaty. Dzwoniłam do PFRON i już wiem, ze na mocy uchwały dofinansowań w roku 2021 nie będzie przez koronawirusa. W tym roku nie było nas w ogóle stać na wakacje, a wyjazd za 1000zl na kilka dni z takim dzieckiem mija się z celem - porażka, a kwoty 1000 zal...
stress
10 miesięcy temu
No, dzieci dostaną 500zł na jednodniową delegację na wejście do lasu by zapoznać się z brzozą w szacie jesienno-zimowej i sosną na skraju lasu mieszanego.
Tomasz
10 miesięcy temu
Lepiej umożliwić opłacanie półkolonii.
bEEhHzqr
ZK590
10 miesięcy temu
bony turystyczne tak, ale nauka w szkole grozi zakażeniem śmiertelną pandemią.
gra
10 miesięcy temu
Jakie wycieczki - szkoły zamknięte!