Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Zmiana w bonie turystycznym. Pod pandemię

9
Podziel się

Bonem turystycznym zapłacimy za wycieczki jednodniowe, bez noclegu - zakłada to poprawka do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, jaka znalazła się w Sejmie. Jeśli wejdzie w życie, będzie to ulga dla branży turystycznej.

Zmiana w bonie turystycznym. Pod pandemię
Szykowana jest zmiana w bonie turystycznym (PAP)
bDJJBWcB

- Jeśli bonem będzie można płacić za jednodniowe wycieczki, to skorzystają na tym organizatorzy wycieczek szkolnych, młodzieżowych, sportowych i półkolonii. Nawet już podczas tej zimy - wyjaśnia, cytowany przez "Rzeczpospolitą", Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która obok resortu rozwoju jest inicjatorem zmian w ustawie.

Dzięki temu w ogóle w turystyce mogłoby się "coś ruszyć". Byłaby to szansa dla właścicieli autokarów, pilotów i przewodników turystycznych.

Obecnie bonem można płacić za noclegi lub za imprezę turystyczną z jednym noclegiem wykupioną u organizatora turystyki.

bDJJBWcD
Zobacz także: Obejrzyj także: Bon turystyczny może zostać wydłużony. "Pół roku, rok"

Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500 plus". Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mogą liczyć na dodatkowy bon, również w wysokości 500 zł.

bDJJBWcJ

Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć, bo będzie można go spożytkować aż do 31 marca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJBWde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Mikoin
3 miesiące temu
Czy rządzącym odbiło do reszty .Nie można spać w hotelach ,ale można wcisnąć 40 dzieci do autokaru na wycieczkę szkolną. Coraz częściej mam wrażenie ,że pomysły rządu PiS wymyślają ludzie niepełnosprawni umysłowo a na pewno z lekkim deficytem i telektualnym
kiki
3 miesiące temu
To wycieczki wolno organizować?
gra
3 miesiące temu
Jakie wycieczki - szkoły zamknięte!
bDJJBWdf
łasuch
3 miesiące temu
Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po okolicznych barach z żarciem na wynos. Faktury wystawiam. Płatność bonem.
Cgchc
3 miesiące temu
Niech oni pomogą teraz jak jest zakaz hotelarski, restauracyjny a nie teraz w grudniu trzeba jeszcze ponieś dodatkowe koszty zmian kasy na online , ktrore są bardzo drogie!