Trwa ładowanie...
bDTqsnQR

Notowania

Przejdź na

Patologie w bonie turystycznym. "Nie powinny przysłaniać intencji"

- Rzeczywiście pojawiają się przypadki kupna, sprzedaży, zamiany bonu turystycznego. Oczywiście jest to niezgodnie z prawem – mówi w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Jego zdaniem jednak skala zjawiska jest niewielka. – Beneficjentów bonu jest sześć milionów. Nawet jak takich przypadków jest kilkaset lub nawet kilka tysięcy w skali całej Polski, to naprawdę śladowe ilości – wskazuje. Jak podkreśla, "patologie nie powinny przysłaniać intencji głównych założeń danego zjawiska”. Wiceminister zapewnił jednocześnie, że Polska Organizacja Turystyczna ma instrumenty ustawowe by walczyć z tym zjawiskiem i może poszczególne przypadki zgłaszać organom ścigania.

237 reakcji
15
134
88
Podziel się
Komentarze (88)
07-08-2020
emeryt
A 500+ na wódkę ,raty to zgodne z ustawą ,to chory kraj ,który nie potrafi stworzyć normalnych ustaw z których by korzystało całe społeczeństwo ,jak wspólna kwota od...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (88)
bDTqsnRd
KOMENTARZE
(88)
emeryt
8 miesięcy temu
A 500+ na wódkę ,raty to zgodne z ustawą ,to chory kraj ,który nie potrafi stworzyć normalnych ustaw z których by korzystało całe społeczeństwo ,jak wspólna kwota od podatków ,dzieci darmowe obiady w szkołach ,każdemu tablet ale w szkole ,darmowe książki ,a nie socjal dla rodziców którzy korzystają tylko na dziecku .Codziennie są wzmianki o takich rodzicach to matka pijana,to ojciec ,to dziecko wyleciało z bloku lub pobite .
RP1410
8 miesięcy temu
Najpierw 500+ , potem Bony 500+ skończy się kartkami na żywność jak w prl-u.
orda
8 miesięcy temu
Pytam! po co rząd przydzielił te bony turystyczne. Już widzę jak patologia jedzie nad morze. Trzeba mieć ogromne pieniądze, aby doskonale odpocząć chociaż z 12 dni. Wiem bo jeździłam. To są wtedy naprawdę wczasy. Wiecznie coś dajecie tylko nie trafiacie w sedno sprawy. Ludziom młodym dać co harują fizycznie na budowach, w kopalniach w rzeźni czy kolei. Oni dają wiecznie tym dzieciom. To niech państwo weźmie się do roboty i zorganizuje dobre kolonie dla biednych dzieci, kupi odzież, potrzebne rzeczy. To rozumiem, a nie bony. To się mija z celem.
bDTqsnRv
billy
8 miesięcy temu
Socjal jaki daje państwo sprawdza się w społeczeństwach bardziej rozwiniętych i świadomych np. kraje skandynawskie, czy zachód Europy. W Polsce to się nie może udać, ponieważ pieniądze tylko w niewielkim stopniu trafiają do dzieci. Było to widać chociażby na przykładzie zdalnego nauczania, gdy po 4 latach pobierania 500+ dzieci w dalszym ciągu nie posiadają nawet głupiego laptopa za 1500 zł, o słuchawkach czy kamerze za 100 zł nie wspomnę. Podobnie jest z pieniędzmi na wyprawkę. Jeden z uczniów w klasie mojego syna rozpoczął ubiegły rok szkolny z jednym długopisem, który za parę dni zgubił i kilka miesięcy sępił pisaki od innych dzieci, bo mama nie zdołała pójść do sklepu i mu kupić . Pytanie więc brzmi, gdzie podziało się 300 zł, które rodzice dostali na wyposażenie syna do szkoły? Nie ma co ukrywać, że polskie dzieci są zaniedbywane przez rodziców, którzy z otrzymywanego socjalu zrobili sobie i przede wszystkim sobie sposób na życie.
antyszczepion...
8 miesięcy temu
PiS wlasnie stworzył patologie wprowadzajac500+.Mlodym matka nie chce sie przez to pracowac. Lub pracuja na czarno.PiS na potege wspiera patologie.Bo kupuje sobie tym wyborcow.
...
Następna strona