Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Wakacje w Polsce. Dotychczas wykorzystano 200 tys. bonów turystycznych

2
Podziel się:

Dotychczas aktywowano 817 tys. bonów turystycznych, poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Beneficjenci zrealizowali płatności bonami na łączną kwotę ponad 147 mln zł.

Wakacje w Polsce. Dotychczas wykorzystano 200 tys. bonów turystycznych
(WP, Kinga Jurga)

"Beneficjenci wykorzystali już ponad 200 tys. bonów turystycznych. Łączna kwota płatności to 147 mln zł - podał ZUS na swoim koncie na Twitterze.

Bon można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych od 1 sierpnia.

Liczba aktywowanych na PUE bonów to 817 tys.

Do skorzystania z bonu turystycznego uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+, dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze zagranicą oraz wszyscy, którzy nabędą takie prawo do 31 grudnia 2021 roku. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Na PUE ZUS od miesiąca mogą rejestrować się także przedsiębiorcy turystyczni, którzy będą przyjmować płatności bonem. Chodzi o firmy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

Lista podmiotów, uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu znajduje się na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej na stronach internetowych: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2022 r., ale z usługi będzie można korzystać także po tej dacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Hania
2 lata temu
Ja się cieszę, że przynajmniej mam okazję pojechać na wakacje. A w tym roku postanowiłam zafundować dzieciakom coś super. Pojechaliśmy do Grand Lubicz do Ustki i wiem, że super się bawiły. Jak była brzydka pogoda to zostaliśmy w hotelu i poszliśmy do aqua parku. Rewelacyjnie spędzony urlop.
Joanna
2 lata temu
To niewiele w sumie, mam dwie córki i ich bony zostały wykorzystane na obozy, jedna i druga była na koloniach z biurem usług turystycznych. Od dawna mi mówiły, że chcą na nie jechać i się udało. Ja mnie to mniej po kieszeni dotknęło to ja tylko się cieszę. :)